Jak Polska może zaskoczyć turystów

Pomysły na podróże / Niektórzy turyści niesłusznie nie doceniają Polski, uważając, że nie ma ona nic do zaoferowania odwiedzającym. Jest to błędne przekonanie, ponieważ geografia tego kraju sprawia, że jest on przyjemny do odwiedzenia o każdej porze roku. Nie zabraknie Ci zabytków, pomników, cudów architektury i wszelkiego rodzaju rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Jeśli planujesz swoją pierwszą podróż do Polski, zacznij od najbardziej popularnych atrakcji.

Warszawa

Warszawa jest najstarszym i największym miastem w Polsce, od ponad 400 lat pełni rolę stolicy. Warszawa jest uważana za polityczne, gospodarcze i kulturalne centrum kraju. W fascynujący sposób łączy w sobie historię i nowoczesność: kościoły i pałace, kawiarnie i kluby. Jest to miasto z mnóstwem parków i skwerów, po których można spacerować o każdej porze roku - i za każdym razem będzie to niezapomniane przeżycie.


Kraków

jest przemysłowym i kulturalnym centrum kraju, a wraz z nim bogata historia. Jest to wiodące miasto wśród wszystkich innych pod względem liczby turystów zagranicznych. Do głównych atrakcji turystycznych należy Zamek Królewski na Wawelu, pozostałości fortyfikacji z barbakanem (XV w., Stare Miasto), Kościół Matki Bożej z ołtarzem, centrum handlowe Sukiennice, pałace z różnych epok i inne ciekawe budowle.


Porty morskie

w Gdańsku i Gdyni są głównymi portami bałtyckimi w Polsce. Przemysł stoczniowy jest dobrze rozwinięty, a turyści chętnie odwiedzają stocznie. Miasta te są również bogate w zabytki historyczne. Gdańsk szczyci się dobrze zachowanymi XV-wiecznymi fortyfikacjami miejskimi i portem, a także XVI-wiecznym kościołem Matki Boskiej, XVI-wiecznym Ratuszem Głównego Miasta, XVII-wieczną Zbrojownią oraz renesansowymi i barokowymi budynkami. Wycieczki statkiem i tradycyjne polskie piwo to obowiązkowy punkt programu każdego turysty odwiedzającego Gdańsk.Do zabytków Gdańska należy Muzeum Historyczne Nowoczesności, Akwarium z licznymi rybami i zwierzętami morskimi oraz Muzeum Marynarki Wojennej i oryginalne muzeum okrętów (z 1909 r.).To dopiero początek odkrywania niezwykłej Polski. Jeśli zdecydujesz się ją odwiedzić, koniecznie skorzystaj z okazji i wybierz się na wycieczkę do Puszczy Białowieskiej (położonej między Białorusią a Polską), Ojcowskiego Parku Narodowego i w Tatry. Krajobrazy, które tam zobaczysz pozostawią Cię w zachwycie. Na miłośników miasta czekają wycieczki, zakupy, doznania gastronomiczne z kuchnią narodową i obsługa klasy europejskiej.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze