Dookoła

świata w 24 godziny: najlepsze

zabytki Pomysły na podróż / Notatka podróżnika Gdzie najlepiej spędzić każdą godzinę dnia, aby zobaczyć najlepsze zabytki świata? Możesz potrzebować teleportera, aby dostać się wszędzie.

Północ: Kilimandżaro, Tanzania


Hartuj ducha: nadszedł czas na wyczerpującą próbę wejścia na szczyt góry o wysokości 5 895 m. Jeśli będziesz miał szczęście, dotrzesz tam o wschodzie słońca.

1:00: Nowy Jork, USA


Wspinaczka na Epmire State Building. Taras widokowy jest otwarty do 2 rano - świetne miejsce do oglądania miasta, które nigdy nie śpi.

2:00: Lozanna, Szwajcaria


Poczekaj na ostatnie uderzenie nocnego stróża. Od 1405 roku stróż uderza w dzwony katedry na początku każdej godziny między 22.00 a 2.

00

.

3

:00: Londyn, Anglia


Dołącz do wcześnie budzących się rzeźników na 140-letnim targu Smisfield. Jednak potem będziesz musiał czekać do 6 rano na otwarcie najbliższego pubu.

4:00: Toronto, Kanada


Zjedz śniadanie w Fran's. Ta przytulna jadłodajnia od 1940 roku przez całą dobę serwuje takie dania jak słynne naleśniki i żeberka.

5:00: Pustynia Atacama, Chile


Ubierz się ciepło na spacer przy gejzerach El Tatio. Te wysoko położone geotermalne "bulgoczące" źródła robią największe wrażenie o wschodzie słońca, kiedy ich para skrapla się w zimnym powietrzu.

6:00: Mumbai, Indie


Popracuj nad swoim absem i rozciągnij mięśnie twarzy, które są odpowiedzialne za śmiech, dzięki zajęciom "chuckle-jogi" na plaży Chowpatty, gdzie beztroscy mieszkańcy zbierają się na terapeutyczne chichoty.

7:00: Sydney, Australia


Dokładnie 6:55 - czas rozpoczęcia licytacji na targu rybnym w Sydney (poniedziałek, czwartek i piątek).

8:00

: Mexico City, Meksyk


Przygotuj się na widowisko i paradę, które towarzyszą codziennemu podnoszeniu flagi na olbrzymim placu SoCaló w stolicy.

9:00

: Paryż, Francja


Wejdź do Luwru, największego i najlepszego repozytorium sztuki, gdzie możesz spędzić większość dnia. Zamknięte we wtorki.

10:00: Abu Dhabi,

ZEA
Dołącz do bezpłatnej wycieczki, aby lepiej docenić elegancki Meczet Szejka Zayeda, jeden z największych na świecie.

11:00: Ateny, Grecja


Przejdź się po placu Syntagma, aby zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Żołnierze zmieniają się co godzinę, choć główne wydarzenie ma miejsce w niedzielę o 11 rano.

12:00: Santiago de Compostela, Hiszpania


Wizyta w kolosalnej katedrze jest celem każdego pielgrzyma, który odbywa pielgrzymkę Camino de Santiago (Droga Świętego Jakuba). Liturgie odbywają się codziennie w południe.

13:00: Edynburg, Szkocja


Zakryj uszy podczas strzelania z zamku o 13:00, które odbywa się z murów obronnych prawie codziennie od 1861 roku, z wyjątkiem niedziel.

14:00: Jerash, Jordania


Przyjdź na pokaz rydwanów gladiatorów (poniedziałek, środa, czwartek, sobota i niedziela), gdzie odziani w sandały wojownicy odtwarzają rzymskie rozrywki na starożytnym Hipodromie.

15:00: Stambuł, Turcja


Popołudniowa herbata w salonie hotelu Four Seasons, gdzie zachwyca gra na fortepianie.

16:00: Wagah, granica indyjsko-pakistańska


Zabawa na granicy indyjsko-pakistańskiej, gdzie nosi się broń, przechodzi przez nią i udowadnia jej przydatność o zachodzie słońca.

17:00: Memphis, USA


Obserwuj dzikie kaczki z hotelu Peabody, które pluskają się w fontannie w lobby, którego podłoga jest wyłożona czerwonym dywanem aż do samych penthouse'ów.

18:00: Borneo, Malezja


Poczekaj przy wejściu do jaskini Gunung Mulu w Parku Narodowym, aby zobaczyć miliony wylatujących stamtąd nietoperzy.

19:00: Marrakesz, Maroko


Pociesz receptorów, aby poczekać i zobaczyć główny plac Djema el-Fna przekształcony we wspaniały nocny targ pod gołym niebem.

20:00: Hongkong


Zajmij miejsce na brzegu Tsim Sha Tsui, aby zobaczyć symfonię genialnych pokazów laserowych nad drapaczami chmur.

21:00: Mauna Kea, Hawaje


Zobacz gwiazdy ze szczytu góry Mauna Kea (4200m): programy astronomiczne odbywają się w obserwatorium każdego wieczoru (od 6 do 22).

22:00: Buenos Aires, Argentyna


Poczuj siłę i pasję tanga w Torquato Tasso: duszne show odbywa się tu niemal co wieczór w starej dzielnicy San Telmo (od wtorku do soboty).

23:00: Reykjavik, Islandia


Czas wyjść na drinka w islandzkich pubach - większość barów jest otwarta do 4 rano w weekendy.
Contributed by: www.lonelyplanet.com Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Komentarz