Ekstremalne oszczędności w Kiedy podróżujesz: ile to kosztuje

Pomysły na podróże / Przydatne wskazówki dla podróżujących

Ludzie, ze swej wewnętrznej natury, są poszukiwaczami przygód. Gdybyśmy chcieli, żylibyśmy jak chwasty, nigdzie nie zatrzymując się na dłużej, ciągle nawiązując nowe znajomości, zostawiając ślady na nieznanych terytoriach. Na tym świecie jest tyle do zobaczenia i zrobienia, że grzechem byłoby dowiedzieć się o wszystkim tylko z Heads & Tails! Tyle, że nasze portfele, wzdychając smutno, nieśmiało spuszczają oczy. A my, próbując utwierdzić się w przekonaniu, że siedzący tryb życia nie jest gorszy od koczowniczego (pod wieloma względami nawet lepszy) potulnie padamy na kanapę ... i włączamy "głowy i ogony".

Panowie, kto wam powiedział, że aby podróżować, trzeba sprzedać nerkę i kilka innych organów? Misterna, kilkutygodniowa wycieczka będzie Cię kosztować mniej niż miesięczny pobyt w kraju. Oto kilka prawdziwych przykładów, jak i na czym należy oszczędzać, aby nie zepsuć sobie ogólnego doświadczenia z podróży.

Najpierw sprawy najważniejsze, najpierw sprawy najważniejsze, samoloty.Tak, loty są cholernie drogie w dzisiejszych czasach! Szacuje się, że pochłaniają one jedną trzecią całego budżetu przeznaczonego na podróże. Ale wielu początkujących, z roku na rok, robi kilka nieakceptowalnych dla torebki.

Warto w końcu zdać sobie sprawę, że samolot to nie pociąg, a bilety można kupić z wyprzedzeniem. Z wyprzedzeniem do jednego roku. Ceny biletów lotniczych rosną odwrotnie proporcjonalnie do czasu pozostałego do lotu. Rozumiem, że kupowanie biletu z rocznym wyprzedzeniem jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem, bo tak wiele może się wydarzyć w tak krótkim czasie - nie da się wszystkiego przewidzieć. Ale planowanie wszystkiego z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem jest całkiem możliwe.

Tutaj, oczywiście, nasze słowiańskie "w-chwili-robienia" z oburzeniem oświadczy, że planowanie jest mauvais ton. O wiele ciekawiej jest, gdy pali się 9 ogonów, w totalnym zamęcie krzyknąć: "Pół-undra!" i robić wszystko w trybie przyspieszonym. To może być bardziej zabawne, ale twój system nerwowy da ci kilka blandishments później.

Dlatego najlepiej usiąść, zrobić sobie filiżankę herbaty i stworzyć dobry, przemyślany plan. Plan lotu powinien zawierać następujące elementy:
  • Wybierając
miejsce
  • docelowe Wy
bierając
  • przybliżony termin
Wybierając
  • tanie linie lotnicze
  • Kupując bilety z wyprzedzeniem (co najmniej 2 miesiące wcześniej)
A jeśli przy zakupie biletu odmówisz sobie wyboru miejsca siedzącego, ubezpieczenia i bagażu powyżej 10 kg, obniżysz cenę do takiego minimum, że portfel z radości zemdleje!

Podróże po ZiemiNie każdy lata samolotem! Transport w obrębie kraju może również kosztować sporo pieniędzy, jeśli wcześniej nie dokonasz obliczeń. Autobusy są najtańszym sposobem przemieszczania się we wszystkich krajach europejskich. Cena takiej podróży, średnio, wynosi 10 euro.

Pociągi w Europie są przeznaczone dla głównych koncernów, ale w krajach takich jak Indie są one na niskim poziomie cenowym. Jeśli jesteś jednym z tych turystów, którzy nie są zainteresowani międzynarodowym luksusem, ale prawdziwą atmosferą kraju, który odwiedzają, to podróż pociągiem jest wybawieniem! Możesz podziwiać lokalne piękno za oknem, jak również poznać zachowania miejscowych w ich naturalnym środowisku.Autostop nie jest złym sposobem na przemieszczanie się. Ale to nie znaczy, że zacząłeś w dowolnym punkcie, który Ci się podoba, podniosłeś palec i doszedłeś do innego punktu, który Ci się podoba.

Po pierwsze, autostop nie jest powszechny we wszystkich krajach. Przede wszystkim w tym zjawisku zakochali się Amerykanie, co stworzyło pewien kult podróżowania po kraju. W krajach europejskich również jeździ się autostopem, ale trzeba znać miejsca. Strona Hitchwiki.org może Ci w tym pomóc. (dział Gdzie jechać autostopem) oraz aplikacja Mapy Autostopowe, która nie tylko zaznaczała punkty, ale również w kolorystyce pokazywała przybliżony czas oczekiwania na transport. Ciekawie jest też przeczytać komentarze innych podróżników.

Po drugie, autostop ma swój własny kodeks. Na przykład, główną zasadą jest rodzaj barteru: kierowca zabiera Cię w odpowiednie miejsce za darmo, ale w zamian zabawiasz go przez całą drogę opowieściami o sobie i innymi fascynującymi historiami. Jeśli chcesz podróżować w ciszy i słuchać muzyki, idź na piechotę!

Daj mi trochę wody do picia, jestem tak głodny, że nie mam nawet gdzie przenocowaćZakwaterowanie jest bardzo ważnym czynnikiem podczas podróży

.

W końcu nie każdy jest w stanie przeżyć kilka dni w namiocie, a postawienie tego właśnie namiotu, za darmo i gdziekolwiek się nie sprawdzi. Jednak dla osób podróżujących z niskim budżetem zawsze znajdzie się pomocna dłoń.

Pozwólcie, że przedstawię Wam legendę wśród tanich noclegów - stronę Couchsurfing.com. Wszyscy już ją znają, wszyscy o niej słyszeli, ale ilu z nich z niej korzystało? O couchsurfingu krąży wiele różnych legend i opowieści grozy. Ale prawda jest taka, że nie jesteś odporny na te historie, nawet w hostelach i drogich hotelach. Świat jest pełen niespodzianek. Więc przedstawianie pojedynczych przypadków jako obrazę dla całego systemu couchsurfingowego nie jest tego warte.

Platforma witryny jest zaprojektowany tak, że oprócz znalezienia w kategorii "lodging-host" są również oceniane i lewo opinie. Jeśli zarejestrujesz się jako osoba wynajmująca lub poszukująca domu, obie strony otrzymują punkty w oparciu o określone aspekty. Na przykład, jeśli właściciel oszukał swoich gości w jakikolwiek sposób, powinno to być wspomniane na stronie internetowej, a następni goście będą unikać oszustów, lub jeśli goście pozostawili po sobie bałagan, mogą zostać odrzuceni do innego zakwaterowania po odpowiednim komentarzu.

Ale system ten działa również w odwrotnym kierunku. Jeden z moich przyjaciół zameldował się u Włocha, który obiecał pokazać im miasto. Skończyło się na tym, że gdy opuścili gościnnego Włocha, który tak podpowiadał intymność, zaczęli oglądać miasto na własną rękę. Kiedy zapytałem o negatywne opinie, powiedziała, że może też napisać coś w odpowiedzi, a wtedy nigdzie nie zostaną przyjęte. Dlatego nie wszystkie negatywne recenzje trafiają na stronę.

Od razu powiem: moja przyjaciółka korzysta z couchsurfingu od 7 lat i to jest jedyny taki przypadek. Jest bardzo zadowolona z takiego systemu, bo nie tylko ma szansę pobyć za darmo przez kilka dni, ale także nawiązać nowe ciekawe znajomości. Niektórzy gospodarze nawet sami oprowadzają wycieczki po mieście. Ale musisz być też świadomy, że w zamian za darmowy nocleg oczekuje się od ciebie opowiadania historii. Nie będziesz w stanie milczeć!Inną opcją są hostele, gdzie można zatrzymać się za opłatą. Stawki te są wydrukowane na stronie internetowej i od razu można się domyślić, czy warto, czy nie. Pracę definiuje się zwykle jako sprzątanie i zadania administracyjne.

Niedawnym zjawiskiem są "domy dla wszystkich". W tym przypadku jeden podróżnik wynajmuje dom na długi okres czasu i pozwala innym zatrzymać się w nim za darmo, w liczbie odpowiadającej rachunkowi. Warunki są dla zdesperowanych ekstrawertyków, więc introwertykom zdecydowanie odradzamy. Jest też pewien kodeks, który mówi: nie przeszkadzaj, ale pomagaj (w sprzątaniu i gotowaniu)!

Dajcie ubogim, na utrzymanie!

Nie muszę chyba tłumaczyć, że taniej jest kupować jedzenie na bazarach i gotować samemu, niż stołować się w kawiarniach (choć od czasu do czasu trzeba się tam wybrać, bo turystyka gastronomiczna nigdy nie została zlikwidowana).

Na ratunek głodnym przychodzi również serwisFood Network. Kiedy żywność zaczyna się kończyć (ale nie osiąga krytycznego poziomu), wiele kawiarni i restauracji przekazuje ją bezpłatnie na rzecz tych, którzy jej potrzebują. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i znaleźć "giveaway" dla żywności. Ważne jest, aby móc go podnieść!

Jeśli podróżujesz po Europie, możesz usunąć z wydatków zakup wody pitnej. Prawie wszystkie europejskie miasta mają wzdłuż wielu ulic fontanny z wodą o jakości, której my nie sprzedajemy nawet w butelkach!


Jeśli

nie masz

pieniędzy, więc jestem swoim własnym przewodnikiem

.

Jeśli masz mało czasu, ale naprawdę chcesz dowiedzieć się czegoś o mieście od lokalnych przewodników, spróbuj freetour.com, która często reklamuje Free Walking Tours

.

Są to bezpłatne wycieczki z przewodnikiem prowadzone przez miejscowych studentów. Jedyną sztuczką jest znajomość angielskiego, ponieważ jest to język wykładowy.

Muzea też są czasem darmowe. Wystarczy odwiedzić stronę internetową wybranego repozytorium artefaktów i sprawdzić, kiedy ma ono wolny dzień. Jeśli gwiazdy będą Ci sprzyjać, możesz wejść w historyczne mury nie płacąc ani grosza.

Dlaczego budżetowe podróże to jedyne prawdziwe podró

że

Głównym celem podróży nie jest wypoczynek, ale kontakt z inną kulturą i tradycją

.

Nie da się poczuć atmosfery i duszy miasta, jeśli przez cały czas chowamy się za murami międzynarodowej klasy obiektów noclegowych. W tym przypadku nie musisz nawet opuszczać granic swojego miejsca zamieszkania! Wystarczy pojechać do ładnego hotelu w pobliżu i zobaczyć, co zobaczylibyśmy w podobnym hotelu w innym kraju.

Jeśli jednak duch przygody jeszcze w tobie nie umarł, podróżuj lekko i zdaj się na przypadek! To, co podobne, przyciąga to, co podobne, więc inni poszukiwacze przygód na Twojej drodze zawsze wyciągną pomocną dłoń, gdy będziesz jej potrzebował. A czyjaś dłoń zostanie wyciągnięta do ciebie. Wiedzcie o tym: podróżnicy z całego świata - to wielka rodzina! A jeśli nie boisz się wejść do tego kręgu, nie będziesz mógł bez nich żyć.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze