Gdzie nie powinieneś jechać na wakacje w sierpniu

Pomysły na podróże /. Kiedy do końca lata pozostał już tylko miesiąc, wszyscy jesteśmy zestresowani. Deszcze, śniegi i mrozy są tuż za rogiem. Ci, którym nie udało się wyjechać na wakacje, muszą jeszcze wybrać kraj, do którego się udadzą. Bazując jednak na doświadczeniach wielu turystów, chcemy Was przestrzec przed popełnieniem błędów. Oto lista krajów, które w żadnym wypadku nie powinny wyjeżdżać na wakacje w sierpniu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie Jeśli

masz afrykańskie korzenie i lubisz się opalać w temperaturze 45 stopni - zapraszamy. W przeciwnym razie możesz chcieć uniknąć tej podróży. Doświadczeni podróżnicy i mieszkańcy ZEA są zgodni, że sierpień to jeden z najgorętszych, najbardziej nieprzewidywalnych i niebezpiecznych miesięcy w roku. Nie ma deszczu, powietrze jest uciążliwe i zapylone z powodu pustyń, woda jest gorąca, a temperatura sięga czasem 40 stopni. Biorąc pod uwagę intensywną klimatyzację w pomieszczeniach (na zewnątrz jest około 20 stopni) i duszno na zewnątrz, bardzo łatwo jest zachorować. Od palącego słońca można nabawić się wielu poparzeń, a nawet udaru słonecznego.Ludzie jadą do Emiratów, aby się zrelaksować, zwiedzić, opalić i popływać. Jeśli jednak zdecydujesz się zaryzykować, radzę ograniczyć się do rejsów morskich i kąpieli w basenie.

Ale nawet upał nie jest tak zły jak połączenie biedy i luksusu. Jeśli twój hotel nie znajduje się w Dubaju, ale na przykład w Fujairah, możesz doświadczyć rzeczywistości. Tłumy, targi, zapachy, hałas i brud przypomną Ci o Bombaju. Staraj się więc unikać wędrówek poza hotelem i bez przewodnika.


Indie

Podczas gdy mowa o Indiach, to właśnie one są "przeciwnikiem" ZEA. W okresie letnim jest dużo pryszniców i burz wymieszanych z dusznym powietrzem. Nie zakładaj jednak, że deszcze zapewnią Ci chłód i szczęście. W ciągu dnia robi się naprawdę gorąco i praktycznie każdy stara się schować w pomieszczeniach lub w pobliżu klimatyzatorów. Ma się wrażenie, że miasto zamiera na kilka godzin. Hindusi są bardziej tolerancyjni na tego typu metamorfozy, więc dość łatwo znoszą zmianę temperatury, w przeciwieństwie do nas.Dobrą rzeczą w tej pogodzie jest to, że Indie mają latem ogromną różnorodność owoców i warzyw. Jest to bardzo korzystne dla łasuchów i koneserów egzotycznych potraw.

Dla turystów, którzy zdecydują się na wyjazd do Indii w sierpniu, wskazany jest wyjazd w północne rejony kraju lub w góry. W przeciwnym razie masz gwarancję, że zepsujesz swoje wakacyjne doświadczenia.

FilipinyJeśli

lubisz wypoczywać na archipelagu i pływać w wodzie, podgrzanej do 26 stopni, poleć na Filipiny jesienią lub zimą. Woda jest czysta, ciepła, sceneria piękna, a błogość niewiarygodna. Z kolei w sierpniu może Cię spotkać szereg nieprzyjemności, które nie spełnią Twoich podróżniczych oczekiwań.

Biorąc pod uwagę deszcze, które są szczególnie częste późnym latem, morze jest często wzburzone i sztormowe. Silne wiatry podnoszą piasek i gruz, przenosząc go do wody. Nie chcesz przecież spędzać godzin na zmywaniu "czystej wody morskiej" z torbą chipsów na głowie. Woda nagrzewa się nawet do 31 stopni, więc o świeżości trzeba będzie zapomnieć.

Nie można nurkować, gdyż sierpień jest bardzo niekorzystnym miesiącem dla nurkowania. Niestabilna pogoda zmniejsza widoczność pod wodą, ławice niebezpiecznych ryb płyną w Twoją stronę, a wielu nurków często zmienia swoje harmonogramy nurkowania.Również tajfuny bardzo lubią szaleć na Filipinach w okresie letnim. Między styczniem a końcem marca na przykład prawie nie ma szans na klęski żywiołowe. Ale sierpień to tylko szczyt sezonu tajfunów. Jest mało prawdopodobne, że będziesz ryzykował życiem.


HolandiaMając

na uwadze jej położenie i klimat, piękną przyrodę i ciepło, które można poczuć tylko latem. Jak może być ciepło? Nad Morzem Północnym robi się nawet 16 stopni, od czasu do czasu pada deszcz, a pogoda jest zawsze chłodna.

Jeśli wybierasz się na wakacje, zabierz ze sobą kilka ciepłych ubrań. Średnia temperatura w Holandii w sierpniu wynosi 17 stopni Celsjusza. Ponadto, o ile południe oferuje promyk lata, o tyle granica z Niemcami jest wyjątkowo zimna i mroźna.

Letni sezon turystyczny rozpoczyna się w lipcu, jednak jest on nastawiony bardziej na miłośników kultury skandynawskiej niż tych, którzy są przyzwyczajeni do chłodnego powietrza. Możesz na przykład wyjść na spacer rano, a w ciągu pół godziny wieje zimny wiatr i zaczyna padać ulewny deszcz. Jeśli lubisz rzeczy nieco ekstremalne, sierpień w Holandii to idealny czas na zdobycie kopa.To, gdzie wybrać się na wakacje w sierpniu, zależy od Ciebie. Mam jednak nadzieję, że jeszcze raz zważycie plusy i minusy podróży do powyższych krajów.
Autor: Frosty Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze