Gdzie jechać na majówkę 2013: Najlepsze miejsca

na podróż Pomysły na podróż / Nota podróżnika Uwaga podróżnika Po tym jak w marcu dosłownie przymarzliśmy do termometru, zaczynamy mieć duże nadzieje na kwiecień, a jeszcze większe na maj. Chcemy wierzyć, że maj ucieszy nas nie tylko tradycyjnie dużą ilością dni wolnych, ale i ciepłą pogodą. Majowe urlopy, podobnie jak noworoczne, powinny być wybierane i planowane z dużym wyprzedzeniem. Wiele osób myśli o wyjeździe na majowe wakacje już w marcu, ale w kwietniu nie jest jeszcze za późno, by pomyśleć o tym, czego pragnie serce na początku maja.

Ojczyzna wzywa Miło jest

widzieć coraz większą liczbę turystów w naszym własnym kraju. Objechawszy bliższą i dalszą zagranicę, wielu Ukraińców zaczyna odkrywać piękno, które od wielu lat jest przed ich oczami, ale niezasłużenie zapomniane przez rodaków.

Gdzie więc pojechać w Święta Majowe w 2013 roku na Ukrainie?

Dzięki Bogu, opcji jest wystarczająco dużo. Jak mówi przysłowie, na każdy gust znajdzie się coś dla siebie. Biura podróży proponują takie ciekawe kombinacje:

- Jeziora Szackie, książęce miasta Wołynia i Puszcza Białowieska (od 1800 UAH / osobę). Niezwykła wycieczka, łącząca zwiedzanie unikalnych jezior szackich i dawnych miast książęcych Wołynia z wizytą w słynnej Puszczy Białowieskiej - dziewiczym skrawku dziewiczego lasu z bogatą florą i fauną.
- Odessa-Wilkowo (od 1700 UAH/osoba). Rekreacja nad morzem i ekoturystyka w rezerwatach Delty Dunaju.
- Czerniowce-Khotin-Kamieniec-Podolski (od 740 UAH/osoba). Podczas tej wycieczki będą mieli Państwo okazję zobaczyć legendarne miasta Ukrainy, miasto-twierdzę Kamieniec-Podolski i mały Paryż Ukrainy - Czerniowce, a także słynną twierdzę, znaną zarówno z historycznej przeszłości, jak i jako miejsce kręcenia popularnych filmów - wszystko to w ramach jednej wycieczki. Ponadto w tym czasie w Chotyniu odbędzie się festiwal rekonstrukcji historycznej średniowiecza - Średniowieczny Chotyń (podzielony jest na dwie części: w pierwszej - 1-2 maja odbędą się profesjonalne turnieje i bitwy; w drugiej - 9-11 maja - spektakle teatralne i inne przedstawienia rozrywkowe).

Dużą popularnością cieszą się również wycieczki do Lwowa, Czernihowa, Uman, w Karpaty i na Krym. Czytaj: Co zobaczyć w maju na Krymie.Wyjątkowa oferta na majówkęJeśli

postanowiłeś połączyć pracę z przyjemnością, to warto rozważyć pobyt w sanatorium podczas majówki. Wielu pracowników biurowych zna problemy z kręgosłupem spowodowane długotrwałym siedzeniem i brakiem ruchu w codziennym życiu. Słynny ośrodek balneologiczny w Chmielniku, który znajduje się 67 km od Winnicy, może pomóc rozwiązać problemy nie tylko z układem ruchu, ale także z układem sercowo-naczyniowym i nerwowym, skórą i ginekologią.

Leczenie w sanatoriach Chmielnik opiera się na radonowych wodach mineralnych. Sanatorium " Berezoviy Gai " specjalizuje się w leczeniu kręgosłupa, stawów, chorób układu krążenia, alergii i zaburzeń endokrynologicznych.

Sanatorium"Podillya" oferuje leczenie chorób układu mięśniowo-szkieletowego, układu krążenia i układu nerwowego, układu oddechowego i skóry, chorób ginekologicznych i zaburzeń metabolicznych.

W sanatorium "Południowy Bug" leczą się choroby układu mięśniowo-szkieletowego, układu krążenia i układu nerwowego, przewlekłe choroby układu pokarmowego, wątroby, dróg żółciowych i trzustki, choroby ginekologiczne, choroby skóry oraz przewlekłe choroby oskrzeli i płuc.Oprócz tego, można pojechać do sanatoriów Morshyn i Truskawiec, specjalizujących się w leczeniu i profilaktyce chorób przewodu pokarmowego, aby z urlopu wrócić nie tylko wypoczętym, ale i zdrowym.

W

zależności

od preferencji można wybrać wycieczkę krajoznawczą lub wakacje nad morzem. Najpopularniejsze kierunki wycieczek wśród Ukraińców to Włochy, Hiszpania, Węgry, Czechy i kraje Półwyspu Bałkańskiego. Jeśli komuś nie przeszkadza wyjazd do Europy autokarem, może sobie pozwolić na wydatek rzędu 200-600 euro na osobę.

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie majowego urlopu bez morza, polecamy klasyczne kierunki - Turcję, Egipt i ZEA. Pamiętajcie, że w Turcji będzie chłodniej niż w Egipcie i Emiratach, dlatego wybierzcie kurorty Alanya, Belek i Side na południu kraju, by mieć możliwość kąpieli w morzu.I ostatnia rada, jeśli chcecie wypocząć w maju dopiero teraz, proponujemy zaplanować wyjazd w drugiej połowie, od 5 do 6 maja, bo w pierwszych terminach ceny szaleją. Lepiej więc się pospieszyć!

Autor: Elena Mishina Według: spo.ua, arab-emirates.ru Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Komentarze