Gdzie jechać na wakacje latem, jeśli masz małe dziecko

Pomysły na podróże /. Wybór miejsc na wypoczynek z dzieckiem powinien być dokonany z wielką starannością. Bo pod uwagę brane są nie tylko korzyści zdrowotne dla dziecka, ale także bezpieczeństwo. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom różnych rodzajów wakacji.


1. Większość

ludzi chce po prostu uciec przed letnim upałem, chowając się w chłodniejszym morzu. Ale wybierając nadmorskie kurorty dla dzieci, zważ plusy i minusy. Zwłaszcza jeśli dziecko jest zarejestrowane przez pediatrę ze schorzeniami, zdecydowanie należy skonsultować się z lekarzem. Nawet jeśli dziecko niedawno na coś chorowało.

Nie każda woda morska jest równie korzystna. Na przykład wody Morza Czarnego i Azowskiego mają bardzo różny skład chemiczny. Wiemy, że woda z Azowa jest skuteczna w przypadku chorób skóry, a woda z Morza Czarnego - chorób układu oddechowego. Nie zapomnij zabrać ze sobą podstawowej apteczki. Przynajmniej będziesz miał spokój: masz wszystko przy sobie.

Daj Boże, jeśli Twoje dziecko jest zdrowe, a Ty zabierasz je ze sobą, aby dostarczyć mu trochę witaminy D, bez której normalny wzrost organizmu nie jest możliwy. Mimo to zachowaj maksymalną ostrożność: opalaj się w odpowiednim czasie, chroń głowę i skórę dziecka, nie zostawiaj go samego w wodzie, nawet jeśli jest nastolatkiem.
Miej na uwadze, że Ty osobiście możesz być zmuszona zapomnieć o własnej zabawie nad morzem i dostosować się do potrzeb dziecka.


2.

Wczasy nad rzeką, jeziorem czy w lesie

nie są gorsze od nadmorskich kurortów. Czy musimy podkreślać jak zdrowe jest leśne powietrze, zwłaszcza sosnowe? Tutaj przyjmują dzieci podatne na przeziębienia, zapalenie oskrzeli, astmę, choroby płuc.

Dodatkowo ośrodek nad rzeką lub jeziorem ułatwi Ci pilnowanie dzieci. Ale i tu nie należy zapominać o zachowaniu środków ostrożności. Po pierwsze, należy wybrać się do lasu w ubraniu, które w jak największym stopniu zakrywa powierzchnię skóry. Ostatnio kleszcze stały się bardzo aktywne. Na wszelki wypadek dowiedz się, jak udzielić pierwszej pomocy przy ukąszeniach. Nie zapominaj o ochronie przed komarami, które mogą roznosić niebezpieczne infekcje. Zwróć uwagę, aby dziecko nie podnosiło niczego z ziemi i nie wkładało do ust. Jest to bardzo ważne, gdyż można zarazić się pasożytami.

Oferta ośrodków leśnych i jeziornych jest ogromna, więc nie powinniście mieć z tym problemu.


3.

3)

Aktywny wypoczynek

Ten rodzaj wypoczynku obejmuje np. zajęcia kulturalne. Ale jest odpowiedni, jeśli dziecko ma co najmniej 12 lat. Bo mniejszym dzieciom trudno będzie wytrzymać fizycznie długie wycieczki. W dodatku psychologicznie trudno im będzie poradzić sobie z nowymi doświadczeniami, a co dopiero przetrawić napływ nowych informacji. Prawdopodobnie na takich wyjazdach małe dzieci będą po prostu żebrały i nie dadzą odpocząć.

Jeśli jednak Twoje dziecko jest już nastolatkiem, zabierz je na wycieczkę do europejskich stolic. Będzie to świetna okazja do poznania z pierwszej ręki historii, tradycji i kultury nowego kraju.


4.

Ekstremalne wakacjeWielu

jest fanów takich wakacji, którzy zabierają ze sobą małe dziecko. Pamiętaj, że może to być niebezpieczne. Jeśli wracasz do domu ze zdrowym dzieckiem, to prawdopodobnie nie jest to twoja wina, a raczej grypa. Mało prawdopodobne jest również, że Twoje dziecko będzie zainteresowane biwakowaniem nad brzegiem rwącej rzeki lub w okolicach lasu. Należy więc poczekać, aż dziecko osiągnie wiek dojrzewania.


5.

Alternatywne wakacjeMoże

to być każdy

urlop

, który nie wymaga specjalnych kosztów materialnych ani długich podróży. Wystarczy dobra pogoda i świeże powietrze. Wystarczy do tego ten sam domek u babci na wsi lub domek letniskowy. Jednocześnie można powoli przyzwyczajać małe dziecko do przydatnych lekkich prac.


Autor: Elena Angelina Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze