Gdzie odpocząć na Krymie: Badamy i porównujemy warunki na wybrzeżu

Pomysły na podróż /. Dobre rady dla podróżujących

Krym to wielkie i inne miejsce. Istnieje wiele różnych sposobów na wypoczynek nad morzem i często prowadzi to do dezorientacji - jest wiele pięknych zdjęć, wiele krytycznych i entuzjastycznych recenzji. Bardzo trudno jest podjąć decyzję.


Krym oferuje oszałamiającą różnorodność warunków i cen dla prawie każdego gustu, wieku, statusu i portfela. Dokonamy bardzo krótkiego przeglądu tych opcji w odniesieniu do terytorium, wskazując na specyfikę każdej z nich.

Treść
1. Feodozja
2. Sudak
3. południowe wybrzeże Krymu
4. Sewastopol .
5. Nikołajewka .
6. Eupatoria
7. Tarkhankut

Z daleka wydaje się, że wakacje byłyby wyśmienite, byłoby morze i więcej słońca. Ale to nie jest takie proste. My podzielimy się z wami osobistym doświadczeniem odpoczynku na Krymie, przestrzegając trzech warunków: piszemy szczerze, jak jest; piszemy krótko, z maksymalną informacją i mniejszą ilością słów; nacisk na konkrety, ponieważ sami wiecie, że na Krymie dużo słońca i morza.

1. FeodosiaWygodna

lokalizacja: nie trzeba jechać daleko. Plaże są żwirowe i piaszczyste, są też plaże kamieniste. Zestaw hoteli na każde żądanie, nie bądź leniwy, aby wybrać hotel z wyprzedzeniem. Ponieważ istnieje możliwość usunięcia mieszkań na określony czas.

Stosunkowo humanitarne dla Crimea ceny. Feodosiya jest bardzo odpowiedni dla wypoczynku rodzin z dziećmi. Łagodne zejście do morza, zagospodarowana plaża i infrastruktura miejska w wielu aspektach nastawiona na wypoczynek dzieci. Właśnie te czynniki sprawiają, że Feodosiya jest liderem na liście najlepszych plaż na Krymie. Więcej o plażach półwyspu przeczytasz w tym artykule.
ZwiedzanieMuzeum

Aivazovskiego

.

Muzeum Aleksandra Grina. Muzeum Starożytności jest jednym z najstarszych muzeów w Rosji, które zostało otwarte w 1811 roku.

Walory przyrodnicze: skała Golden Gate, rezerwat Cape Chauda.

Architektura: Wieża Świętego Konstantyna (1382), kościół Sourabh Sarkis (1330), kościół Archanioła (1408)

Informacje szczegłoweChociaż

pokój w hotelu można znaleźć nawet w szczycie sezonu, lepiej zarezerwować go z wyprzedzeniem, biorąc pod uwagę odległość od morza i jakość plaży jako główne kryteria.Nie musisz polegać na kontakcie z hotelarzami i ich ustnym przekazie. Na mapie można zobaczyć nie tylko rzeczywistą odległość do morza, ale również to, która plaża znajduje się najbliżej miejsca zakwaterowania i przeczytać opinie o hotelu i plaży.Kolejną cechą Feodozji jest obfitość komarów. Może to być niewygodne, więc lepiej zaopatrzyć się w sprzęt ochronny. Nie zawsze, nie wszędzie, prawie nieprzewidywalnie, ale można absolutnie niespodziewanie przeżyć inwazję komarów, nawet w najgorętszym i najbardziej suchym okresie.

2. SudakPiękna

, piaszczysta plaża. W Sudaku panuje mikroklimat, który pozwala na wypoczynek aż do listopada. Przez liczbe slonecznych dni w roku Sudak prowadzacy wsrod kurortow Crimea, i morze w zatoce nie tylko dobrze ogrzane, ale chronione od zimnych pradow, tak raptowne zmiany w temperaturze wody czytuja tutaj bardzo rzadkie. Turyści są zadowoleni z tego faktu, i dlatego Sudak jest uważany za jeden z najlepszych krymskich kurortów.

ZwiedzanieTwierdza

Genueńska

sama w sobie jest wyjątkowym i majestatycznym miejscem, z kilkoma muzeami, rozrywkami i warsztatami

.

Jeśli przyjeżdżasz na wakacje z dziećmi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą chciały odwiedzić to miejsce jeszcze przynajmniej raz. Warto zwrócić uwagę na muzeum pieniędzy, które znajduje się w głębokiej piwnicy, służącej niegdyś jako magazyn wody. Sudak oferuje wycieczki i zajęcia na plaży w pobliżu morza.

Specyfika

Cypress Alley to w zasadzie jedyne zacienione miejsce w mieście

.

Miłośnicy słońca i upałów mają tu dobrze, nadciśnieniowcom i osobom z nadwagą nie będzie łatwo, szczególnie w szczycie sezonu.W Sudaku nie brakuje turystów. Hoteli jest coraz więcej, ale z obłożeniem nie ma problemów. Przygotujcie się więc, że w lipcu i sierpniu będziecie musieli szukać miejsca na plaży, a na promenadach Sudaku panuje pandemonium.

3.

Terytorium od Ałuszty do Laspi jest nazywane Południowym Wybrzeżem

Krymu

. Wspólne dla pasa wybrzeża w promieniu trzech kilometrów od półwyspu są klimat i ukształtowanie terenu. Plaże są kamieniste, ale zdarzają się wyjątki. Klimat jest łagodny, gorący, ale nie parny. Podobnie jak topografia, klimat można porównać do klimatu śródziemnomorskiego. Wybór miejsca na wakacje zależy wyłącznie od Twoich możliwości finansowych i kryteriów, które mają dla Ciebie podstawowe znaczenie. Imprezy, festiwale, koncerty gwiazd i ogólnie cała wrzawa nocnego życia są bardziej skoncentrowane w Jałcie.Jeśli planujesz skorzystać z tego doświadczenia, możesz dostać się do Jałty z Gurzufu, Ałupki lub innego punktu na południowym wybrzeżu, korzystając z transportu publicznego. Jeśli planujesz cieszyć się tym doświadczeniem do północy i dłużej, przygotuj się na powrót taksówką. Piękno Jałty polega na tym, że posiada ona największą liczbę niezwykłych hoteli na Krymie.

Plaże są wszędzie mniej więcej identyczne: w zasadzie małe, głównie żwirowe, do morza trzeba schodzić po drabinkach i zboczach, a z powrotem pod górę. Istnieje jednak wariant zakwaterowania w "boathouse'ach" - pomieszczeniach zbudowanych zamiast garaży dla łodzi, sięgających niekiedy sześciu pięter. Morze będzie dosłownie u Twoich stóp.

Najbardziej

znane

zabytki

to Jaskółcze Gniazdo w Gasprze, winiarnia Massandra z podziemnymi magazynami, Pałac Woroncowa w przepięknym parku oraz Nikitski Ogród Botaniczny

.


Oprócz Pałacu Woroncowskiego, istnieją również inne pałace, które lepiej nadają się na zabytki architektoniczne i historyczne: Pałac Liwadia i Pałac Jusupowski w Korei.Pomniki przyrody: płaskowyż Ai-Petri - niezapomniane widoki i wyciąg krzesełkowy, park Paradis w Partenit - osiemnaście hektarów pięknych krajobrazów.

Specyfika

Mimo względnej (w porównaniu z Feodozją, a nawet Sudakiem) dostępności wielu atrakcji, zajęć i wycieczek, wypoczynek z dziećmi jest tu mniej komfortowy

.

Plaże są żwirowe i kamieniste, teren składa się z zjazdów i podjazdów.

Morze może Cię zaskoczyć zmieniając temperaturę wody o kilkanaście stopni w ciągu jednego dnia: zimne prądy wznoszące się z dna są nieprzewidywalne. Zwykle jest to problem trwający dwa do trzech dni. Nie na długo, ale jeśli jesteś tam tylko przez tydzień, stracisz morskie kąpiele w połowie tego czasu.

4. SevastopolNajwiększe

miasto w Crimea. W duzym stopniu wakacje w Sevastopol odpowiadaja mlodym i aktywnym ludziom. Interesujace, ze wiekszosc po tym jak odpoczywala w Sevastopol turysci sklaniaja robic kategoryczne decyzje: To albo " najlepsze miasto Crimea, teraz my odpoczywamy tylko tutaj ", albo " my nie pojdziemy tutaj wiecej, to dokladnie nie dla nas ". Wybór plaż jest ogromny: od unikalnych zakątków przylądka Fiolent, po plaże miejskie "na wyciągnięcie ręki" od hotelu.Atrakcje

Sevastopol - miasto chwały rosyjskich żeglarzy
.
To wiele mówi.
Panorama "Obrona Sevastopolu w 1854-1855 roku", fortyfikacje - baterie nadbrzeżne, kopiec Malakhov, diorama na Sapun Hill i wiele innych.
Ale pomniki i muzea chwały wojskowej nie są jedynymi ciekawymi miejscami w mieście.

Warto również zobaczyć zabytki historyczne i architektoniczne: skansen Chersonesos Taurica, Nabrzeże Grafskie, Monastyr Jaskiniowy, Sobór Wniebowstąpienia Pańskiego i Sobór św.

Do atrakcji przyrodniczych należy przylądek Fiolent ze słynną plażą jaspisową oraz Wielki Szlak Sewastopolski.

Jakto

juz powiedzialo, odpoczynek w Sevastopol i okolicznych miejscowosciach bedzie interesujacy dla mlodych, energicznych i sportowych ludzi

.

Możliwości wypoczynku na plaży prezentowane w wystarczającej różnorodności, ukształtowanie miasta i transport publiczny sprawiają, że wypoczynek jest wygodny, komfortowy pod względem dostępności plaż i poruszania się po dużym mieście. Ale osiedleni na przykład na Cape Fiolent, zejdziecie na plażę po stromych zboczach i setkach schodów.Wybierając miejsce na wypoczynek należy wziąć pod uwagę, że w obrębie jednej dzielnicy miasta mogą występować różne różnice w ukształtowaniu terenu, warunkach naturalnych i jakości plaży.

5. Nikołajewka i

duża część południowo-zachodniego wybrzeża Kachi. Plaże piaszczyste i drobnopiaszczyste. Jednym słowem: wakacje nad morzem dla samego morza. Co nazywane jest pasywnym odpoczynkiem na plaży. Dla ludzi, kto przybyl na Crimea za morzem i sloncem i zamierza otrzymac duzo morza i duzo slonca z góry, na calym roku. Morze jest czyste, meduzy przeszkadzają rzadko, plaże wygodne, wyposażone. Cisza i stosunkowo niewielka liczba wczasowiczów, nawet w szczycie sezonu.

AtrakcjeGłównie reprezentowane przez parki rozrywki

.

Aby doświadczyć historii i architektury, trzeba się tam wybrać. Jak wszędzie nad morzem, programy wycieczek zaspokoją wszystkie gusta, ale podróż trwa dość długo, a na program kulturalny trzeba przeznaczyć cały dzień.

Specyfika

Poziom usług, wybór zakwaterowania i infrastruktury plaży jest o tym samym, ale ci, którzy zdecydują się na wakacje Nikolaevka, należy wziąć pod uwagę, że plaże tej osady nadmorskiej jest ulubionym miejscem wypoczynku dla wielu Simferopol plaży mieszkańców, którzy wolą najbliżej do stolicy Krymu

.

Droga do Mykołajiwki z Simferopola zajmuje mniej niż godzinę, nawet transportem publicznym, więc wielu przyjeżdża tu w weekendy.Przygotujcie się na to, że od piątku wieczorem do niedzieli liczba wczasowiczów na plaży wzrośnie dwukrotnie, ulice staną się głośne, będziecie mieli wesołych sąsiadów, którzy czekają na ten weekend jak na święto. Do poniedziałku wszystko wróci do normy.

6. YevpatoriaUzdrowisko dziecięce

. Plaza odpoczywaja na tym samym poziomie jak praktycznie na calym zachodnim brzegu do przyladka Tarkhankut. Plaże piaszczyste lub drobno żwirowe, wejście do morza płaskie, morze płytkie. Klimat jest przyjemny, dzięki czemu nawet najgorętsze dni mijają bezproblemowo. Miasto jest dobrze wyposażone, jest wiele możliwości zakwaterowania i łatwo jest dostać się na plażę, nawet jeśli hotel znajduje się w dużej odległości od morza.

AtrakcjeSamo miasto jest przede wszystkim tętniącą życiem atrakcją

.

Całkowicie za darmo i bez przewodnika można zdobyć wiele wrażeń spacerując po uliczkach starego miasta. Rozumiejąc, że historia Evpatorii liczy ponad dwa i pół tysiąca lat, nie sposób nie być pod wrażeniem.

W Evpatorii znajdują się muzea, świątynie, starożytna osada, klasztor wędrownych derwiszy, który pozostał ponad pięćset lat praktycznie w pierwotnym rodzaju. Dom wina. Atrakcje przyrodnicze: jezioro Moynak, różowe jezioro Sasyk-Sivash, dendropark.

Miasto jest bardzo przyjazne dzieciom. Wybór możliwości spędzania wolnego czasu przez dzieci jest ogromny. W Evpatorii jakies parki dla dzieci, zawieraja park "Crimea w miniaturce", park linowy dla plenerowych czynnosci, wesołe miasteczka, aquaparki, delfinarium.

SpecyfikaEvpatoria

to uzdrowisko dla dzieci

.

W mieście i okolicy znajdują się sanatoria dla dzieci. Jesli jestescie bardzo wrażliwi i nie jestescie gotowi zobaczyć dzieci z naruszeniem zdrowia, niepełnosprawne dzieci, dla których Evpatoria jest przystosowana i które spotkacie tutaj częściej, niż w innych miastach Crimea, to lepiej wybierzcie inne miejsce dla odpoczynku. I dla was i dla dzieci z ograniczonymi możliwościami, które mogą się smucić, zobaczywszy w waszych oczach współczucie, lepiej będzie nie zostawiać ciężkiego śladu w łatwych i przyjemnych letnich wrażeniach.

Nie trzeba jednak od razu odrzucać wycieczek na Ewapatorię. Znajdują się tu plaże na każdy gust: od tych najbardziej budżetowych po elitarne. To samo dotyczy hoteli, których oferta mile zaskoczy.Po prostu przestudiuj wcześniej ich orientację, aby nie narazić się na wpadkę. Zaskoczy Was obfitość letnich programów, które są prezentowane na plażach i w hotelach Evpatorii.

7. TarkhankutKolejne

miejsce, odpowiednie dla miłośników aktywnego, a nawet ekstremalnego wypoczynku. Jedno z najbardziej odległych miejsc na Krymie, a także jedno z najpiękniejszych. Niepowtarzalne białe klify, które wbijają się w morze, oraz małe plaże, czasami niedostępne z brzegu. Olenevka, co jest centrum zorganizowanej rekreacji na przyladku Tarkhankut, znany z posiadania festiwalu "Ekstremalny Crimea", wycieczki po wybrzeżu na lodziach, i szkoła nurkowania. Tutaj, na skałach w pobliżu morza, "dzikusy" zbierają się w małych grupach.Zwiedzanie Naturalne

piękno

.

Widok z morza na przylądek Tarkhankut jest po prostu wspaniały. Wycieczki żeglarskie koniecznie obejmują kąpiel z dala od brzegu i możliwość zanurzenia się w słynnych "misach" - zbiornikach wody morskiej znajdujących się w skałach.
Plaże występują we wszystkich odmianach i różnią się nie tylko pod względem żwiru, piasku i klifów, ale nawet pod względem temperatury wody morskiej. W tym samym dniu na różnych plażach woda może być zarówno zimna, jak i przyjemna do pływania.

Specyficzność

Meduza
.
Wielu turystów wyjeżdża nie zobaczywszy nigdy całkowicie czystego morza. Meduzy są obfite, czasami bardzo liczne. Oddalenie. Południowe wybrzeże z jego podstawowymi zabytkami jest praktycznie niedostępne, nawet biorąc pod uwagę infrastrukturę, która znacznie zmieniła się na lepsze.

Wycieczka do Sewastopola zajmie cały dzień od wczesnego ranka do późnego wieczora. Problem z dostępnością komunikacyjną rekompensują stosunkowo niskie ceny, zarówno noclegów, jak i gastronomii oraz żywności na rynku. Olenevka, Chornomorskoye i Mezhvodnoye to małe osady dla rekreacji klasy ekonomicznej.Oczywiście, każdą z krymskich wsi i miasteczek można by opisać o wiele bardziej szczegółowo. Ale my mieliśmy inne zadanie: pokazać Ci jaki masz wybór i pomóc nie zgubić się w procesie wyboru, nie "przegrzać" od nadmiaru informacji.

Mamy nadzieję, że nasza warunkowa podróż wzdłuż wybrzeża półwyspu pomoże Państwu zrozumieć, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na letni wypoczynek.


Omów artykuł
  • Porady dla podróżujących
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze