Fantazyjne walizki: techniczne cudeńka na modne podróże

Pomysły na podróże / Nowoczesny podróżnik nie może się obejść bez inteligentnej walizki. Co więc potrafi ta walizka i dlaczego nazywana jest inteligentną walizką?

Czy już tęsknisz za podróżami? Pewnie, że tak! Przed nami wielkie majowe święta, a potem długo oczekiwany sezon urlopowy i choć najpopularniejsze kraje turystyczne niestety nie są jeszcze gotowe na przyjęcie gości z powodu pandemii, to w Rosji mamy mnóstwo ciekawych opcji na dalekie i nie tak dalekie podróże. Sprawdź ten artykuł, jest on pełen fajnych pomysłów na nietypowe wakacje w Rosji. I oczywiście można podróżować do obecnie otwartych krajów, co da nam nową energię i doświadczenie.Swoją drogą, jeśli podróżujesz i zabierasz ze sobą połowę garderoby, by móc zabrać wszystkie swoje wymyślne ciuchy do kurortu, nie obejdzie się bez pojemnej walizki. Zapoznaj się z nową generacją inteligentnych walizek, to superbohaterowie, którzy nigdy Cię nie zawiodą.

Treść
Cudowny przewód dwudziestego pierwszego wiekuMenu
naszych nowych możliwościWalizka
- nie luksus, lecz środek
transportuInteligencja - od inżynierów, piękno - od projektantówNowe
życie starych walizekCudowny przewód

dwudziestego pierwszego wiekuJeśli

wcześniej postrzegaliśmy opowieści o magicznym dywanie i obrusie jako coś fantastycznego, teraz z każdym dniem staje się jasne - w rzeczywistości była to niezawodna zapowiedź nowych produktów w sklepie przyszłości.A to dlatego, że cudowna skrzynia (w nowoczesnej nazwie smart suitcase) została wynaleziona już kilka lat temu, a konkretnie w 2017 roku, dzięki rozwojowi inżynierów z argentyńskiej marki Bluesmart i obecnie jest już z dużym powodzeniem sprzedawana na całym świecie.Nie musisz zapuszczać brody ani rozwiązywać zagadek Baby Jagi, aby obsługiwać takie cudo - wystarczy, że przeczytasz instrukcję i podłączysz inteligentną walizkę do swojego telefonu. Wtedy zacznie się prawdziwa bajka: poczujesz się jak VIP, bo walizka wyręczy Cię we wszystkich kłopotach związanych z podróżą.
Co

więc

robi ta walizka i dlaczego nazywa się ją inteligentną walizką? Po pierwsze, jest bezpieczniejsza niż sejf w banku szwajcarskim, ponieważ jej zamek jest kontrolowany wyłącznie przez Ciebie za pomocą Twojego smartfona: walizka jest wyposażona w zamek Bluetooth, który tylko Ty możesz "otworzyć" lub "zamknąć" na swoje polecenie. W przypadku próby otwarcia walizki przez osoby nieupoważnione, Twój telefon zostanie natychmiast powiadomiony o zagrożeniu włamaniem. Tak czy inaczej, sprawa nie zostanie otwarta, a winowajca złapany.Po drugie, walizka przechowuje energię w sobie: wbudowany power bank zmniejsza do zera ryzyko, że w najważniejszym momencie podróży zostaniesz bez ładowania, więc czekając na lotnisku lub na dworcu zawsze możesz w pełni naładować swój smartfon, tablet lub laptop z walizki. Po trzecie, inteligentna walizka może się sama ważyć, więc będziesz wiedział, czy Twój bagaż jest zagrożony nadwagą, zanim jeszcze odprawisz się na lotnisku. Elektroniczna waga zainstalowana w walizce pokaże Ci dokładną liczbę, o którą możesz być spokojny.Po czwarte, inteligentna walizka posiada elektroniczny identyfikator, który może być wykorzystany przez personel lotniska do natychmiastowego odczytania wszystkich informacji z karty pokładowej podczas odprawy - wystarczy pobrać elektroniczny bilet z telefonu do "pamięci" walizki i można zapomnieć o kłopotach z umieszczaniem identyfikatorów. Wystarczy umieścić walizkę na taśmie bagażowej i zrelaksować się, wszystkie dalsze czynności są kwestią techniki.I po piąte, inteligentna walizka pójdzie za Tobą wszędzie jak wierny pies: najbardziej zaawansowane modele (takie jak szalenie droga robotyczna walizka Cowarobot marki Xiaomi) są wyposażone w specjalną kamerę skanującą i czujniki, które pomagają cudownej walizce na supermobilnych kołach mistrzowsko manewrować między przepływem ludzi, między przeszkodami na nierównych powierzchniach, a nawet regulować ich prędkość, dostosowując się do kroków właściciela.Ponadto, każda inteligentna walizka natychmiast włączy alarm, jeśli użytkownik oddali się od niej na odległość większą niż dwa metry, powiadamiając ochronę za pomocą telefonu. To jednak dopiero początek listy wszystkich wyjątkowych zalet naszego "road smart". Chcesz wiedzieć, co jeszcze potrafi?
Czy wyobrażacie sobie Państwo

walizkę

, która nie tylko bez pomocy człowieka toczy swój cenny ładunek na kółkach, ale także jak cierpliwy koń (lub wielbłąd) niesie swojego właściciela? Wydaje się to nierealne. Pomysłowi twórcy walizko-hulajnogi Monobag są jednak innego zdania.


Wszystko jest bardzo proste: siadasz wygodnie na specjalnym siedzeniu z poduszką, poruszasz nogami
, trzymasz się kierownicy i jedziesz w wietrze na fantastycznej walizce-hulajnodze z maksymalną prędkością 12 km/h
.
Koszt tej technicznej rewelacji to więcej niż tygodniowe wakacje przeciętnej rodziny, ale fakt, że walizka-hulajnoga już pojawiła się w naszym świecie, daje nadzieję, że w przyszłości ten "środek transportu" stanie się bardziej dostępny, a po jakimś czasie i tak znajdzie się w każdym domu.

Inteligencja od inżynierów, piękno - od projektantów

Podczas gdy inżynierowie opracowywali innowacyjne, odporne na wstrząsy futerały z zaawansowaną technologią w postaci wszelkiego rodzaju czujników, trackerów i nawigatorów, projektanci, jak prawdziwi artyści, starali się nadać inteligentnym bagażom stylowy i elegancki wygląd.

W rezultacie mamy naprawdę duży wybór dla wszystkich gustów: oprócz minimalistycznej czerni, marki-producenci cudownych toreb oferują nam truskawkową czerwień, róż marshmallow, brąz, srebro lub granatowe odcienie nowych inteligentnych walizek.

Jak widać, będąc jednocześnie eleganckimi i pięknymi, cudowne walizki sprawdzają się doskonale. Wybór należy do Ciebie. A

tak przy okazji

, jak myślisz, co zrobimy ze starymi walizkami? Każdy z nas ma w domu przynajmniej jedną z tych plastikowych lub tekstylnych walizek na kółkach, a może nawet na strychu stoi skórzana walizka w stylu vintage, w której babcia uwielbiała podróżować do nadmorskich kurortów. I namawiamy, aby niczego nie wyrzucać.

Zobacz, jak wiele kreatywnych pomysłów może dać drugie życie starej walizce.Jeżeli ty masz kota lub psa w domu, skrzynka od minionej epoki zrobi cosy łóżko dla twój zwierzęcia który mógł być wyposażającym z miękkimi kocami, poduszkami i dekorującym z zabawkami.Co więcej, stara walizka może stać się nową ozdobą Twojego domu: pomalowana tak, aby pasowała do tapet i zasłon, będzie harmonijnie pasować do Twojego salonu lub sypialni jako stolik kawowy, komoda, pufa, a nawet stylowy regał na książki.To świetny sposób, aby dodać odrobinę stylu vintage do swojego domu, prawda?

Zostawmy więc wszystkie stare walizki w domu i zabierzmy ze sobą nową, stylową, inteligentną walizkę, która sprawi, że każda podróż będzie łatwa, przyjemna i beztroska!A tak przy okazji, czy zdecydowaliście już gdzie spędzicie majowe wakacje?
Autor: Diana Mitskevich Przyczynił się: gadgets-reviews.com Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżującychNews
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze