Jak być bezpiecznym

w podróży Pomysły na podróże / Wskazówka dla podróżnych Zawsze cieszymy się na myśl o wyjeździe na dłuższą wycieczkę, aby odpocząć, zmienić otoczenie i oderwać się od codziennej harówki! Radość z tej chwili przyćmiewają jednak obawy i wątpliwości, ponieważ wszyscy słyszeliśmy o niebezpieczeństwach i pułapkach związanych z podróżowaniem. Aby uniknąć kłopotów, należy podjąć kilka środków ostrożności.

Zasada 1: Sprawdzanie informacjiZbierz

jak najwięcej informacji o danym miejscu, zanim zarezerwujesz hotel lub mieszkanie. Nie należy wybierać najtańszej ceny i zdecydować się na hotel lub apartament w średnim przedziale cenowym. Przeczytaj opinie klientów w serwisach i portalach społecznościowych. Spróbuj zapytać przyjaciół i znajomych. Nie zadowalaj się wątpliwymi opcjami.


Zasada 2: Nie spuszczaj z oczu pieniędzy i dokumentówDokumenty

, pieniądze i przedmioty wartościowe należy mieć zawsze przy sobie. Można to zrobić za pomocą saszetki na pasku lub ukrytej kieszeni. Nie proś obcej osoby o pilnowanie swoich rzeczy. Jeśli musisz wyjechać, najlepiej zostawić bagaż w przechowalni bagażu. Po przyjeździe włóż cenne przedmioty do sejfu lub walizki z zamkiem szyfrowym.

Zasada 3.

Zrób

kserokopie

wszystkich dokumentów, które będą Ci potrzebne podczas podróży. Dla bezpieczeństwa można również sporządzać kopie elektroniczne. W tym celu należy zeskanować paszport, prawo jazdy, polisę ubezpieczeniową i przesłać skany do telefonu lub tabletu.

Przepis 4. Używaj prostszego urządzeniaWielu

podróżników decyduje się na zabranie w podróż starszych, prostych urządzeń. Dzieje się tak dlatego, że wysokiej klasy smartfony i aparaty fotograficzne przyciągają kieszonkowców. Aby uniknąć kłopotów, należy zachować ostrożność.


Zasada 5. Nie noś gotówkiWybierając

się w podróż, nie należy mieć przy sobie dużych nominałów gotówki. Staraj się nosić przy sobie mniejsze nominały. Jeśli planujesz nosić przy sobie duże sumy pieniędzy, zaopatrz się w kartę. Dzięki takim środkom ostrożności Twoje finanse pozostaną poza zasięgiem wzroku miłośników łatwych pieniędzy.

Zasada 6. Ubezpiecz

sięNigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy i gdzie mogą nas zatrzymać problemy zdrowotne. A usługi medyczne za granicą są bardzo drogie dla osób niezarejestrowanych. W związku z tym należy postarać się o wykupienie ubezpieczenia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach można to zrobić nawet przez Internet.Aby wakacje nie zostały zmarnowane przez nieprzyjemne sytuacje, zawsze i wszędzie przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, ponieważ to Ty przede wszystkim jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie i wartości materialne. Bon voyage i miłego wypoczynku!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze