Jak ludzie są oszukiwani w różnych krajach świata

Pomysły na podróże /. Notatka podróżnika Każdy naród ma swoje tradycje. A wśród nich są tradycje... oszukiwania. Jak można oszukać turystę w różnych krajach?

1.

Niebiańskie ImperiumChiny

wyprzedzają w tej kwestii resztę świata. Mogą sprzedać ci podrobiony produkt na każdy gust. W tym biznesie Chińczycy szczególnie upodobali sobie jedwab i perły. Jeśli więc myślisz, że staniesz się szczęśliwym posiadaczem taniego przedmiotu, uważaj! Ale uwaga, bo ani perły, ani naturalny jedwab nie są tanie.

Prawdziwe perły, zwłaszcza morskie, są bardzo drogie, chłodne w dotyku i dość ciężkie. Jeśli przymierzysz naszyjnik z naturalnych pereł, będzie on dość zauważalny dla Twojej szyi. Podróbka, wręcz przeciwnie, jest dość lekka. Każda perła jest różnej wielkości i nierówna. Upuść koralik na stół; odbije się jak piłka, a to oznacza, że jest prawdziwy.

Przy naturalnym jedwabiu łatwo znaleźć krawędź, na której można przeciągnąć nitkę. Podpalić. Jeśli się rozpływa i wydziela ostry, nieprzyjemny zapach, to jest to podróbka. Produkt naturalny pachnie jak spalona wełna. Jeśli zabrania się Wam takich sztuczek - nie traćcie czasu na wybieranie towarów w tym sklepie.

I jeszcze jedno: chińskie wagi, w przeciwieństwie do naszych, pokazują 0,5 kg, a nie jeden! Tylko to zapamiętaj.

2

. Z czego słynie kultura Indii?

Sang Vysotsky. Tak, słynie z wielu rzeczy. Kiedy mówi się o Indiach, od razu myśli się o biżuterii. Kiedyś rubin w tym kraju był ceniony znacznie powyżej diamentu. Ale to już przeszłość. Teraz ludność tego ogromnego kraju jest bardzo biedna. Może dlatego będą próbowali oszukać cię kamieniami szlachetnymi. A jeśli nie jesteś jubilerem, to kupuj swoje klejnoty w jakimś innym kraju.

3

. Tajlandia
Tutaj również bogaci turyści chcą przywieźć prawdziwe klejnoty. Ale nawet jeśli kupisz surowy kamień z certyfikatem z fabryki, nie daj się zwieść myśli, że nie zostaniesz tu oszukany. Pewnie, że mogą! Dlaczego nie? Do Tajlandii po uprawnienia jest trochę daleko, ale też za drogo.

4.

Egipt

jest turystyczną mekką. Tylko leniwi nie będą próbowali zarobić tutaj pieniędzy. Najpopularniejszą egipską pamiątką jest papirus. Słowo rady: nie słuchajcie taksówkarzy, którzy "zawiozą was do najlepszego i najtańszego sklepu". Szukajcie specjalnego sklepu, gdzie wraz z prawdziwym papirusem otrzymacie certyfikat, który notabene może być wymagany przez celników. Pamiętaj, że ta pamiątka nie kosztuje mniej niż 10-15 dolarów.

5

. Ostatni bastion komunizmuKuba słynie nie tylko z tego, ale także z cygar. Jeśli chcesz uszczęśliwić kogoś taką pamiątką jak kubańskie cygara, ale nie wiesz o nich nic, nie kupuj ich byle gdzie. Idź tylko w specjalnym sklepie w fabryce tytoniu. Prawdziwe cygara są drogie. Jeśli kupujesz 1 cygaro, niech otworzą przed tobą pudełko z plombą gwarancyjną. W pudełku widać cedrową płytkę nakładaną na warstwy cygar.

6.

AzjaWszystkie

azjatyckie sklepy i stragany, jak jeden, nie mają drobnych. Taka ciekawa narodowa tradycja! Więc albo nosisz resztę, albo jeśli oczekujesz reszty za godzinę lub dwie, powinieneś zadzwonić na policję i powiedzieć, że dzwonisz na policję. Zmiana jest cudownie szybka.

7. Europa

Dotyczy

to

w szczególności Republiki Czeskiej. Pozornie kulturalny kraj europejski. Ale nawet tutaj nie gardzą oszukiwaniem naszego brata. Robią to tak jak my w supermarketach. Albo wpisują do paragonu złą ilość towaru, jeśli jest go dużo, albo pobierają opłatę za droższy rodzaj towaru. Dlatego w Czechach należy dokładnie sprawdzać paragony.

8.

Hongkong i SingapurStąd nasi turyści przywożą sprzęt: komputery, tablety, iPhony, aparaty fotograficzne itp. Z pewnością zostaniesz zapytany o to, czego szukasz. A jeśli się wytłumaczysz, zostaniesz wciągnięty do ich sklepu, opowiadając bajki o najniższych cenach i tym podobne. Wskazówka: Nie dawaj pieniędzy, dopóki nie dostaniesz w swoje ręce produktu i nie będziesz pewien, że jest on dokładnie tym, czego potrzebujesz. A już na pewno lepiej znaleźć specjalistyczny sklep, niż zostawić ciężko zarobione pieniądze w innym kramie. Tak, ryzykujesz również, że przywieziesz do domu albo podróbkę, albo przestarzały model.

Będąc zafascynowanym lokalnym kolorytem podczas podróży, nie pozwól sobie na utratę czujności!Autor: Elena Angelina Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Comments Off on