Jak wypocząć w 1 tydzień tak samo jak w miesiąc: wakacyjny szum dla wszystkich 100!

Pomysły na podróże /. To jak spędzisz wakacje zależy oczywiście od każdego. W końcu to zależy od okoliczności i finansów. Najważniejsze jest jednak to, jak zaplanujesz swój urlop. Nie spiesz się, by przez tydzień siedzieć w fotelu przy telewizorze, usprawiedliwiając to brakiem świątecznego ducha. Wiadomo, że "apetyt przychodzi z jedzeniem". A my jesteśmy tutaj, aby dać ci mały wgląd w to, jak zmaksymalizować wyczerpanie energii w krótkim czasie. A także, co robić, a czego nie robić. Zacznijmy od drugiej strony medalu.

Czego NIE robić na wakacjach?


Zostań w domu i gap się w niebieski ekran 24/7 - Jeśli

nie ma innej alternatywy, to unikaj polityki. Wykazano, że wiadomości telewizyjne mają negatywny wpływ na psychikę. Przypomnij sobie profesora Preobrażeńskiego: "Drogi Gołąbku, nie czytaj gazet w porze obiadowej! To wyjątkowo źle wpływa na trawienie!". Nie ręczę za dokładność cytatu, ale sens jest jasny. Więc jeśli wybrałeś wszystkie te same opcje odpoczynku, to istnieje ryzyko, aby uzyskać negatywne, i nie będzie zrozumieć, dlaczego, leżąc na kanapie przez tydzień, czujesz się poirytowany i zmęczony.


Hang out gdzieś "dla firmy "

Nie rób tego, jeśli nie masz serca tylko dlatego, że firma - twoi najlepsi przyjaciele. Nie poddawaj się prowokacji, jeśli twoje serce, dusza i ciało mówią inaczej. Znów irytację spotęguje poczucie winy z powodu zmarnowanego czasu.

"Obcowanie" z urządzeniami mobilnymiJasno widać

, że Internet i nowoczesne środki komunikacji budzą grozę. Ale, to tylko przyzwyczajenie. Dlatego niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, w domu czy w podróży, jak mawiał Michaił Siergiejewicz: "wetuj tabu! Zabroń sobie sprawdzania maili bez końca i noszenia wszędzie telefonu. To nie jest takie trudne, jak się wydaje. W tym samym czasie, i siła woli wielki pociąg. (Sprawdzone!).

Jeśli wybierasz się na wycieczkę, nie bierz nic poza aparatem fotograficznym, w przeciwnym razie po powrocie do domu istnieje ryzyko, że nie będziesz pamiętał, gdzie byłeś. Oczywiście możesz pamiętać, że nie zdjąłeś głowy ze smartfona, ani rurki z ucha, ale raczej nie będzie to dla Ciebie interesujące. Poza tym w psychologii istnieje takie pojęcie jak "wzmocnienie", pozytywne lub negatywne. Twój mózg, pamiętając, że na długo wyczekiwanym wyjeździe nie robiłeś nic poza gaworzeniem przez telefon, następnym razem zasygnalizuje Ci, że wyjazd na wakacje to "hell no!". Więc dostaniesz negatywne wzmocnienie. A tak czysto po ludzku, zlituj się nad swoimi oczami i głową - niech odpoczną od ekranu!Chodzenie w

te same miejscaPrzy 25. wizycie w tych samych miejscach nie dziw się rozczarowaniu. Ile razy można zaglądać w te same miejsca! Przecież ani dusza, ani ciało, ani mózg nie dostają nowych wrażeń. Dla nich, jak i dla ciebie - wszystko jest takie samo, wszystko jest takie samo. Nie wybieraj w kółko tych samych wycieczek i zapomnij o all inclusive!

Sam

kiedyś

trafiłem na taki przewodnik, z opowieścią i energią, która, wręcz zapierała mi dech w piersiach! Chciało się słuchać więcej i więcej. Ale, niestety, jest to rzadkość. Dlatego jeśli od samego początku słyszysz takie znajome "patrz w prawo, patrz w lewo...", możesz spokojnie gdzieś skręcić. Będziesz miał więcej doświadczenia w komunikowaniu się z miejscowymi w języku, którego nie rozumiesz. W końcu czy tak ważne jest dla Ciebie, jak wysoki jest dany wieżowiec i ile metalu potrzeba było do zbudowania wieży ciśnień?

Najważniejsza jest różnorodnośćNie

jedz codziennie tego samego, nie rób codziennie tego samego, nie udzielaj się towarzysko za każdym razem z "różnorodnymi niewłaściwymi ludźmi". Spróbuj chociaż częściowo zmienić swoje rutyny i nawyki podczas urlopu. To bardzo energetyzujące!

Po pow

rocie z wakacji nie należy od razu po powrocie z pociągu lub samolotu rzucać się w wir codziennych zajęć. Niech sprawy toczą się swoim torem - daleko nie zajdą! I pozwalasz sobie na dzień lub dwa, żeby przyjść do siebie, zebrać myśli i nastroić się do pracy. To znacznie poprawi Twoją wydajność!Co chciałoby się robić na wakacjach?

Tak się składa, że naprawdę nie ma się gdzie podziać: czy finanse wykonują swój ulubiony gatunek, czy coś innego. To żaden problem! Jeśli wykonujesz pracę umysłową, zmień swój repertuar! Idealnie, jeśli masz ogródek warzywny lub domek letniskowy. Grzebanie w ziemi, bratanie się z kwiatami i krzewami jest niezwykle kojące dla nerwów. A poza tym praca fizyczna wytwarza hormony szczęścia i tyle! Więc, co najmniej, dobry nastrój i trochę stymulacji mięśni są zapewnione.

MeditateThere są niektórzy

ludzie, którzy czują się komfortowo będąc samemu. Muszą okresowo znikać ze społeczeństwa, aby się doładować. To też jest w porządku. W tym przypadku postaraj się o podwójną korzyść. Na przykład opanuj medytację, to nie jest trudne. Zarówno ciało, umysł jak i dusza mają zagwarantowany odpoczynek.CzytajNie możesz

skupić się na dobrych myślach? Nie ma też problemu - skorzystaj z cudzego! Kiedy ostatni raz czytałeś ekscytującą książkę? А! Masz wątpliwości? Spróbuj - to rozprasza, nic nie robi! Odważ się zacząć czytać poezję, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Wybierz literaturę na miarę swoich możliwości; wzbogaci Cię ona zarówno duchowo, jak i psychicznie. Czytanie poezji to rodzaj pasywnego treningu mózgu.Jeśli

nie masz pieniędzy na dobrą wycieczkę, zrób piknik na wsi z ulubionymi przyjaciółmi. Zafunduj sobie wysokoenergetyczne zajęcia, które zapewnią Ci długą zabawę! Albo po prostu codziennie wybieraj się sam lub z drogą osobą na spacer lub wycieczkę po swoim rodzinnym mieście. Bardzo dużo osób nie wie praktycznie nic o miejscach, w których mieszka!Wyjedź w nowe miejsce

Wybierz najbardziej niesamowite dla Ciebie miejsce! Możesz być zdmuchnięty w miejscu, które nigdy nie myślałeś, że odwiedzisz tydzień temu. Będziesz zdmuchnięty przez to doświadczenie! A takie energetyczne potrząsanie pozytywnie wpłynie na wszystko w Twoim życiu. A w ogóle to staraj się zmieniać miejsca wypoczynku. Nie należy tkwić w jednym miejscu.

Nie jest problemem wybór niedrogiego sanatorium czy ośrodka wypoczynkowego. Najważniejsze, żeby uciec od hałasu i być blisko natury. Mieszkańcy miejskiej dżungli, w większości, nie mają pojęcia, jak bardzo kontakt z dziewiczą przyrodą może przywrócić człowiekowi system energetyczny! Jeśli więc czujesz, że jesteś całkowicie wytrącony z równowagi, nie pędź nad morze w hałaśliwym towarzystwie - jedziesz prosto do lasu. Lepiej posłuchać świergotu ptaków. W przeciwieństwie do ćwierkania znajomych, ptaki nie będą gadać bzdur, które będą cię denerwować!ObserwujNa

wakacjach, zwłaszcza za granicą, zamień się w łakomego obserwatora. Nie oznacza to, że masz się na kogoś gapić i gapić bez mrugnięcia okiem. Wcale nie. W niektórych krajach możesz być za to surowo ukarany! Po prostu obserwuj wszystko wokół siebie: zachowanie ludzi, otaczającą przyrodę, budynki itp. Zauważ każdy najmniejszy szczegół. Wyobraź sobie, że jesteś międzynarodowym badaczem piszącym rozprawę naukową na temat, powiedzmy, "Zachowania Homo sapiens w proponowanym środowisku". Zagraj w grę. Niech to sprawi, że zostaniesz nominowany do nagrody Nobla w każdej dziedzinie, którą wymyślisz. Ten jest bardzo ciekawy! Można wymyślić własną grę, najważniejsze, że zgodną z prawem.Nie tkwij w swoich przyzwyczajeniach - próbuj nowych rzeczy! Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje ci się to nowe, to jest to idiotyczne.

Jesteś na wakacjach! A jakie są najlepsze wakacje? Nowe doświadczenia, oczywiście! Tak więc kajfuyte na wszystkich 100, a nie mniej!Autor: Elena Angelina Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on