Jak nie paść ofiarą kieszonkowców

Pomysły na podróże / Uwaga podróżnicy Oczekiwanie i przygotowania do długo oczekiwanego urlopu to już sama przyjemność. Przemyślimy wszystko do ostatniego szczegółu, ale zapominamy o niebezpieczeństwach, które mogą na nas czekać po drodze. Podróżujący mogą być łatwym łupem dla oszustów i złodziei. Aby nie zepsuć Wam wycieczki, dowiedzmy się więcej o sztuczkach banitów.

Kieszonkowcy działają kolektywnie

- grupa kilku osób rozpracowuje sytuację: jeden będzie do ciebie mówił, albo coś mu spadnie (rozleje się), albo nagle upadnie, drugi z tobą zacznie pomagać i współczuć, a trzeci w tym zamieszaniu, coś ukradnie. Bądź czujny w takich przypadkach i nie spuszczaj z oka swoich kosztowności, zwłaszcza jeśli jesteś otoczony przez tłum.

- Oszuści badają również miejsca turystyczne, ruchliwe trasy komunikacji miejskiej i centra handlowe. W natłoku tych zatłoczonych miejsc wszelkie dotykanie, popychanie, zaczepianie wydaje się naturalne i nie budzi zdziwienia. Dla kieszonkowców jest to jednak doskonała okazja do zabrania biżuterii, zegarka, pieniędzy, telefonu.- Jeśli będziesz zbytnio uważać na swoje kosztowności (kurczowo trzymając się torebki, stale sprawdzając kieszenie, czy wszystko jest na swoim miejscu), natychmiast przyciągniesz uwagę oszustów. Jeśli boisz się, że coś stracisz, to znaczy, że jest coś do stracenia - taka jest logika złodzieja. Odebranie ci go jest kwestią techniki.

- Szczególną pokusą dla złodzieja jest nieotwarta torba z zakupami i pamiątkami. Jest to bardzo łatwa zdobycz dla wprawnej ręki.

- Zachowaj szczególną ostrożność przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów. Ostatnio pojawili się tak zwani cyfrowi lub elektroniczni przestępcy: niektórzy robią zdjęcie karty bankowej z dużej odległości za pomocą kamery o wysokiej rozdzielczości, przekazują dane innym "rzemieślnikom", którym udaje się szybko wypłacić pieniądze i zniknąć.


Środki ostrożności

- należy zrobić kserokopię paszportu i nosić ją przy sobie, a oryginał przechowywać w sejfie hotelowym; - należy mieć przy sobie

2 portfele: jeden z główną kwotą pieniędzy zostaje w hotelu, a drugi z dzienną kwotą wydatków;- torba powinna być zawsze zapinana na zamek błyskawiczny

.

Po każdym zakupie upewnij się, że torba jest szczelnie zamknięta;

- Nie rób niczego ostentacyjnie

.

Nie wyciągaj wszystkich swoich pieniędzy i nie licz ich publicznie. Podczas korzystania z bankomatu zakrywaj kartę bankową ręką.

- Jeansy Traveller są już w sprzedaży. Czy wiesz, że? Mają głębokie przednie kieszenie zapinane na suwak i mnóstwo ukrytych przegródek do przechowywania cennych przedmiotów!Bóg chroni zamożnych, więc nie bój się ubezpieczać za dużo. Nie będzie to zbyteczne. Nie pozwól, aby te wskazówki uchroniły Cię przed niebezpieczeństwem i sprawiły, że podróż będzie przyjemna pod każdym względem.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze