Jak podróżować po świecie prawie za darmo: 13 sposobów

Pomysły na podróże /. Notatka dla podróżnych

Okazuje się, że można uczestniczyć w różnych wydarzeniach i projektach, w różnych krajach na świecie, nie wydając praktycznie żadnych pieniędzy. Istnieje cała lista różnych usług, organizacji i zasobów, które oferują Ci wolontariat w ramach różnych programów szkoleniowych, a także pomoc lokalnym ludziom w zakwaterowaniu i wyżywieniu, pozwalając Ci odwiedzić nowe kraje i miejsca, nie wydając zbyt wiele pieniędzy.

Help ExchangeTo

źródło, w którym ludzie z całego świata oferują swoje domy, zakwaterowanie, jedzenie, a nawet wycieczki lub zajęcia jogi w zamian za pomoc gościom w pracach domowych lub nawet w biznesie. To świetna opcja dla tych, którzy chcą odwiedzić różne kraje i poznać lokalną kulturę. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać rodzaj pracy, który Ci odpowiada, a następnie po prostu skontaktować się z gospodarzem i gotowe. Można na przykład odwiedzić Włochy i spróbować swoich sił jako rolnik za zaledwie kilka godzin pracy dziennie.

WWOOF

Ten zasób również przeznaczony jest do umieszczania ogłoszeń przez lokalnych mieszkańców, główną różnicą w stosunku do poprzedniego jest to, że zamieszczają tu ogłoszenia osoby zajmujące się rolnictwem ekologicznym i poszukujące darmowej siły roboczej. Niezłe rozwiązanie dla podróżników chcących zwiedzać różne kraje, pracujących za noclegi i wyżywienie.

Sudan Volunteer Programme

Ta brytyjska organizacja jest organizacją charytatywną. Wysyła studentów ostatnich dwóch lat studiów, a także absolwentów, do Sudanu jako wolontariuszy, którzy pomagają sudańskim dzieciom w nauce języka angielskiego. Taka możliwość to zarówno świetna praktyka, jak i szlachetny cel. Oczywiście pierwszeństwo mają studenci, których pierwszym językiem jest angielski, ale jeśli masz już doświadczenie w nauczaniu, również będziesz brany pod uwagę.

SE7ENDzięki

temu zasobowi możesz znaleźć program wolontariatu niemal w każdym miejscu na świecie. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz wyjechać na Bahamy, aby pracować w niezależnej stacji badawczej badającej rekiny cytrynowe.

VSO

to podobna organizacja charytatywna, zajmująca się wolontariatem na całym świecie. Różnica polega na tym, że praca dotyczy głównie obszarów zdrowia, środowiska, edukacji, gospodarki i innych.

Młodzież w działaniu

Witamy wszystkich młodych (tych poniżej 30 roku życia), ambitnych i zmotywowanych ludzi! Bo ten program edukacyjny jest przeznaczony właśnie dla nich. Co roku program ten, ustanowiony przez Unię Europejską, przyznaje dotacje na projekty organizacjom non-profit na całym świecie. Uczestnikami tego programu są Macedonia, Wielka Brytania, Turcja, Gruzja, Łotwa, Azerbejdżan, Chorwacja.

Conservation Volunteers

Ci, którzy chcą odwiedzić Australię lub Nową Zelandię, są pewni, że sprawi im to wiele satysfakcji. Głównym celem organizacji jest ochrona przyrody. Istnieje wiele miejsc pracy dla wolontariuszy do wyboru, we wszystkich częściach Nowej Zelandii lub Australii, i na tak długo, jak chcesz.

CouchsurfingNie

należy spisywać go na straty, ten dość popularny zasób pozwala łatwo znaleźć darmowe zakwaterowanie i zawrzeć nowe znajomości w dowolnym miejscu na świecie. Dla maksymalnej oszczędności można spróbować połączyć Couchsurfing z autostopem.

Wolontariusze Organizacji Narodów ZjednoczonychJeśli

masz ponad 25 lat, możesz spróbować swoich sił jako wolontariusz w ONZ. Wystarczy mieć wykształcenie wyższe i dobrą znajomość języka angielskiego, francuskiego lub hiszpańskiego.

AIESEC

zapewnia wiele programów praktyk, wymiany i wolontariatu dla młodzieży ze 113 różnych krajów świata.

Appalachian Trail

Również organizacja non-profit zajmująca się ochroną środowiska. Chętnie przyjmie wolontariuszy do pracy na 250 000 akrów od Maine do Georgii w USA.

Znajdź załogęTen

rodzaj pracy jest odpowiedni dla osób, które marzą o żeglowaniu na statku wycieczkowym, jachcie lub katamaranie. Możesz wybierać spośród Oceanii i Azji. Można też spróbować podobnej organizacji - Vagabond Sailing (Azja, Oceania, Morze Śródziemne).

Lowcosters

Najprościej mówiąc, są to budżetowe linie lotnicze, które oferują loty w śmiesznych cenach. Należą do nich dobrze znani przewoźnicy, tacy jak Ryanair, Virgin Australia, Jetstar i inni światowi giganci tanich linii lotniczych. Nawet jeśli nie oferują obecnie lotów z Rosji i Ukrainy, mogą znacznie obniżyć koszty lotów długodystansowych lub pakietowych.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Comments Off on