Jak pokonać aerofobię

Pomysły na podróże / Strach przed lataniem to bardzo powszechna fobia wśród osób, które muszą pokonywać imponujące odległości drogą powietrzną. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni podróżnicy cierpią na aerofobię. Można jednak poradzić sobie z tym strachem, aby opanować emocje i nie zepsuć sobie lotu nieprzyjemnymi uczuciami.
Od

czego zacząć

Człowiek często boi się tego, co nieznane. To samo odnosi się do samolotów. Widzimy tylko zewnętrzną powłokę i nie mamy pojęcia, jak działają w środku. Co więcej, media informują nas tylko o wypadkach i tragediach związanych z lataniem, ale nikt nie mówi nam o milionach udanych lotów każdego dnia.

Zacznij od sprawdzenia, jak niezawodne są mechanizmy i systemy samolotu. Jakie opcje są przewidziane w przypadku awarii samolotu. Dowiedz się, jak technicy sprawdzają samolot przed lotem, jakie procedury przechodzą piloci i cały personel pokładowy. Aby być po bezpiecznej stronie, możesz nawet wygooglować informacje o aerodynamice, jeśli to doda Ci pewności siebie. Im więcej wiesz o lataniu, tym mniej będziesz się denerwować.Pomocne mogą być również rozmowy z doświadczonymi podróżnikami, a nawet pilotami lub stewardesami - pozwól im podzielić się swoimi doświadczeniami z latania i sekretami radzenia sobie z lękami.

Poszukaj w Internecie filmów z lotu ptaka lub iluminatorów, aby zobaczyć nie tylko niebezpieczeństwa, ale także piękno tego doświadczenia.

Praktyczne wskazówki dotyczące latania

- Przy zakupie biletu upewnij się, że siedzisz z dala od bulajów, aby nie rozpraszały cię wysokości i maszyny -

Nie siadaj z tyłu samolotu - wszystkie "uroki" turbulencji są tam silniejsze

- Zawsze noś w bagażu podręcznym leki przeciw chorobie morskiej (tabletki lub pastylki)

- Używaj muzyki, aby odwrócić uwagę od lotu

:

Weź ze sobą odtwarzacz muzyczny lub ściągnij na telefon uspokajającą piosenkę;

- Odwróć uwagę od siebie podczas lotu czytając książkę lub grając w gry na telefonie

.
Leki

Należy zachować szczególną ostrożność przy wyborze leków hipnotycznych lub uspokajających. Są one stosowane tylko w przypadku poważnych schorzeń: ataków paniki lub zaburzeń emocjonalnych podczas lotu. Takie leki powinny być przepisywane przez lekarza indywidualnie, z uwzględnieniem właściwości organizmu i czasu trwania lotu.Znajomość swojego lęku przed lataniem i technik radzenia sobie z nim pomoże uczynić podróż bardziej komfortową i przyjemną. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie ze skutkami aerofobii, poszukaj pomocy u specjalisty.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze