Jak turyści są oszukiwani w różnych krajach

Pomysły na podróże / Podróżnicy zwracają uwagę Wybierając się na wakacje w podróż, marzymy o tym, aby przywieźć z różnych krajów wiele pozytywnych emocji i pamiątek. Jednak nasze oczekiwania nie zawsze są spełniane, a to za sprawą lokalnych oszustw i wyłudzaczy. I istnieje ryzyko, że wrócimy do domu z nie najlepszym wrażeniem. Eksperci stworzyli listę krajów, które są najbardziej narażone na działanie wyrafinowanych sztuczek oszustów.

Chiny

Chiny słyną nie tylko z licznych atrakcji, ale także z ogromnej ilości podróbek. Najbardziej rozpowszechnione są perły i jedwab.

Aby odróżnić fałszywą perłę od prawdziwej, wszystko co musisz zrobić, to upuścić ją na stół. Prawdziwa perła będzie odbijać się jak piłka. Aby sprawdzić jedwab, należy zapalić jego nitkę. Jeśli materiał się pali, a popiół można rozetrzeć w dłoniach i poczuć zapach palonej wełny, jest to prawdziwy znak, że materiał jest naturalny. Ale jeśli przędza topi się i wydziela chemiczny "zapach" ze spalania, to znak, że jest to podróbka. Jeśli nie wolno ci eksperymentować, to jest to dobry powód, aby szukać gdzie indziej.


Tajlandia

W tym kraju można spotkać na ulicy kamienie szlachetne za niską cenę. A jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, nie powinieneś podejmować ryzyka. Poza tym za wywiezienie nieoszlifowanych kamieni szlachetnych z kraju grozi wysoka grzywna, a nawet areszt.W ostatnich latach popularne stały się oszustwa z wykorzystaniem skuterów wodnych i wodnych. Są one wynajmowane turystom, a następnie po powrocie turyści zgłaszają uszkodzenie skutera wodnego i żądają odszkodowania w postaci pełnej ceny transakcji. To może być nawet 200 tysięcy rubli! Policja jest często powiązana z oszustami i nie ma sensu szukać u nich pomocy. Należy zauważyć, że obecnie władze zaostrzyły kontrolę w tej dziedzinie, więc oszustw jest znacznie mniej.

Indyjscy

taksówkarze lubią zarabiać na łatwowiernych turystach. Oficjalne taksówki są koloru żółto-zielonego i czerwonego. Nie jest też dobrym pomysłem kupowanie biletów okresowych na wycieczki z rąk nieuczciwych przewodników.

Jeśli Twój balkon znajduje się od strony ogrodu, uważaj na złodziei dzikich małp, jak również na prawdziwych lokalnych włamywaczy. Oboje mogą łatwo znaleźć drogę do Twojego pokoju przez drzewa.W krajach azjatyckich zawsze miej przy sobie drobne, ponieważ miejscowi często "nie mają drobnych". Gdy dostaniesz duży banknot, nie oddadzą Ci go i nie dostaniesz reszty. Sprzedawca będzie Cię zwodził niejasnymi wyjaśnieniami.

Egipt

Popularny przedmiot pamiątkowy, papirus, jest powszechnie podrabiany. Z reguły trzeba go kupić w specjalnych sklepach z certyfikatem, który prawdopodobnie będzie potrzebny na odprawie celnej. I tu jest najśmieszniejsza część. Wielbłądy! Jeśli na nie wsiądziesz, pamiętaj, że aby zejść ze zwierzęcia po sesji zdjęciowej lub spacerze, możesz być zmuszony do uiszczenia dodatkowej opłaty.Podziwiając piękno obcego kraju pamiętaj, że za zrelaksowanym i oczarowanym turystą mogą podążyć nieuczciwi miejscowi łobuzy. W każdym, nawet najdoskonalszym mieście, zawsze znajdą się tacy. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki i Wasza czujność pomogą uczynić Waszą podróż naprawdę przyjemną i niezapomnianą, a co najważniejsze bezpieczną.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze