Nawet najlepsze wakacje mogą zostać zrujnowane przez słaby hotel. Komfortowe noclegi ułatwią wypoczynek i wprawią w dobry nastrój podczas urlopu. Z tego powodu warto wybrać takie miejsce, które nie zepsuje nam urlopu.

Większość z nas doświadczyła nieudanych noclegów w hotelach: hałas wokół budynku, niemiła obsługa, brud w pokojach, niewygodne łóżko... To, co wydaje się być szczegółem, może sprawić, że nasze wakacje staną się katastrofą. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór takiego obiektu, co do którego będziemy mieć pewność, że spełni nasze oczekiwania.

Warto je określić już na samym początku poszukiwań hotelu. W ten sposób już na wstępie odrzucimy niektóre opcje. Musimy zdecydować, czy szukamy tylko noclegu, czy też hotel będzie jedną z najważniejszych rzeczy podczas całego urlopu. Jeśli zamierzamy dużo zwiedzać, nie będą nam potrzebne dodatkowe udogodnienia, takie jak spa, basen czy siłownia.

Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze hotelu?

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze hotelu jest jego lokalizacja, ocena standardu w stosunku do kosztów, długość doby hotelowej, opinie gości o obiekcie oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak śniadania i obiadokolacje.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając hotel, należy dokładnie przyjrzeć się jego zdjęciom - najlepiej tym wykonanym przez gości. Niestety, często kuszą nas piękne ulotki reklamowe, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. To samo dotyczy stron internetowych, na których czasem prezentowane są tylko najlepsze pokoje. Jest to szczególnie ważne, gdy podróżujemy z dziećmi lub wybieramy się do kraju, którego realiów jeszcze nie znamy. Dotyczy to w szczególności krajów afrykańskich, egipskich, indyjskich, południowoamerykańskich i azjatyckich. Gwiazdki hotelowe nie mówią nam wiele o standardzie hotelu w danym kraju - obowiązują zupełnie inne kryteria. Pięciogwiazdkowy, niedrogi hotel na Goa może nie dorównać standardem polskiemu, dwugwiazdkowemu zajazdowi.

Jak wybrać hotel

Zawsze sprawdzaj opinie o hotelu

Warto korzystać z internetu, aby sprawdzić swoją opinię. Warto jednak mieć świadomość, że niektóre recenzje zamieszczane są przez właścicieli hotelu lub osobę, której zapłacono za dobrą notę. Warto też zwrócić uwagę, że niektórzy goście porównują pięciogwiazdkowe hotele w krajach Trzeciego Świata do hoteli o standardach europejskich. Nie zdają sobie sprawy, że 5 gwiazdek w Tunezji nie zapewni podobnego standardu jak 5 gwiazdek we Francji.

Sprawdź lokalizację swojego hotelu

Lokalizacja to jeden z najważniejszych elementów, o których należy pamiętać przy wyborze hotelu. Sprawdź odległość od dworca kolejowego, lotniska i centrum miasta. Warto poszukać połączeń komunikacją miejską. Może się też zdarzyć, że hotel znajduje się w dość niebezpiecznej dzielnicy. Dobrze jest wtedy upewnić się, czy w pobliżu znajduje się sklep, stacja benzynowa lub inne ważne z punktu widzenia turysty miejsce. Podstawowe informacje można sprawdzić w Internecie, dzięki czemu unikniemy nieudanych wakacji. Raczej nikt z nas nie chce spędzić wakacji w niebezpiecznej dzielnicy, obok placu budowy i z ograniczonymi możliwościami komunikacyjnymi.

Hotel Paradise - sprawdź co nowego!