Kultowe miejsca w Indonezji

Pomysły na podróże / Za każdym razem, gdy planujemy wakacje, zaczynamy się głowić nad atrakcyjnymi kierunkami. Jeśli popularne destynacje stały się nudne i chcesz zobaczyć coś nowego, nie szukaj dalej niż Indonezja. Jest to kraj, który Cię zaskoczy. Jest bardzo różnorodna i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zainteresowany? Sprawdź następujące miejsca.

UbudTo

przytulne małe miasteczko otoczone jest pięknymi wzgórzami i lasami i znajduje się w samym sercu Bali. Można tu znaleźć spokój i ciszę, poznać zwyczaje i tradycje mieszkańców, wzbogacić się kulturowo i duchowo. Miłośnicy komfortu i cywilizacji mogą wziąć udział w zajęciach jogi, a następnie poddać się relaksującym zabiegom w spa. Liczne muzea, galerie sztuki, zabytki architektury i inne historyczne miejsca nadają miastu szczególną, niepowtarzalną atmosferę, która nikogo nie pozostawi obojętnym.


DżakartaJakarta

jest stolicą Indonezji. Jeśli kochasz aktywność na świeżym powietrzu, ta metropolia jest w stanie zaspokoić najbardziej niesamowite i ukryte pragnienia turystów. Szefowie kuchni licznych restauracji mile zaskoczą Cię wykwintnymi daniami. Ekstremalne przejażdżki w centrach rozrywki i parkach zachęcą Cię do podniesienia adrenaliny. W mieście znajduje się również park dla dzieci. Znajdziesz tu wiele nowoczesnych placów zabaw i boisk sportowych, a także kolorowe sklepy z zabawkami. Kiedy Twój maluch zgłodnieje, możesz skorzystać z kafeterii z dużym wyborem pysznych smakołyków. Możesz być pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie.


YogyakartaJedną

z najczęściej odwiedzanych wysp archipelagu indonezyjskiego jest Jawa, na której zbudowane zostało to miasto. Nie znajdziecie tu jednak żadnych atrakcji na plaży. Jeśli jednak masz bzika na punkcie zwiedzania, to jest to dokładnie to, czego szukasz. Co najlepsze, miejscowa ludność jest wciąż przesiąknięta tradycją i zwyczajami swoich przodków, co sprawia, że jest to bardzo barwne miejsce do odwiedzenia. Yogyakarta jest na tyle mała, że można ją przemierzyć w jeden dzień. Codzienne imprezy rozrywkowe na świeżym powietrzu zapewniają gościom rozrywkę. W sklepach na Jalan Malioboro można kupić ręcznie robione pamiątki dla swoich bliskich.Nie należy zapominać, że Indonezja jest krajem wyspiarskim. Można tu znaleźć absolutnie wszystko: betonową dżunglę, las deszczowy i wiele innych. Najważniejsze jest to, że turystyce poświęca się tu dużo uwagi, więc nie będziecie się nudzić.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze