Holiday to be: które kraje pozwolą turystom odwiedzić tego lata

Travel Ideas / Coraz więcej krajów otwiera swoje granice dla turystów, obiecując im pełne bezpieczeństwo i duże zniżki. Dziś dowiesz się, gdzie możesz naprawdę odpocząć tego lata.

1. Hiszpania - Jak

ogłosiły władze tego kraju, od połowy lipca hiszpańskie granice zostaną otwarte dla zagranicznych turystów. Wszyscy ci, którzy chcą w najbliższym czasie odwiedzić Hiszpanię (około 79 milionów rocznie) mogą już teraz zacząć planować swoją podróż i nie martwić się o bezpieczeństwo.

1/32.

WłochyTo

było oczywiste, że kraj tak uzależniony od turystyki, nawet pomimo wszystkich kłopotów i cierpień, pozwoli turystom na zwiedzanie kraju. Wraz z granicami wewnętrznymi, Włosi otwierają od 3 czerwca również granice zewnętrzne.

1/33.

GrecjaGrecja

otworzy swoje granice dla międzynarodowych turystów od 1 lipca. Jednak już w czerwcu kraj zacznie stopniowo ożywać dzięki otwieraniu kawiarni, centrów handlowych, hoteli, kin, parków rozrywki i obiektów sportowych.

1/34.

TurcjaPaństwo

zdecydowało się otworzyć swoje granice już 20 maja, ale tylko dla 31 krajów. Wśród nich jest Ukraina, ale jak dotąd nie ma Rosji. Obecnie władze tureckie prowadzą rozmowy na temat przywrócenia turystyki z kolejnymi 70 krajami.

1/35.

AlbaniaAlbania

obiecała, że do końca maja otworzy swoje granice dla turystów. Premier tego kraju powiedział, że w ciągu ostatnich trzech tygodni nie odnotowano ani jednego zgonu spowodowanego koronawirusem. W związku z tym sezon turystyczny będzie odbywał się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

1/36.

Wielka Brytania w

rzeczywistości

nie wprowadziła żadnych ograniczeń wjazdu cudzoziemców ani nie zamknęła swoich granic: każdego dnia do kraju wjeżdża 13 000 osób. Na razie jednak nie ma warunków do uprawiania turystyki - hotele, restauracje i ciekawe miejsca będą otwarte od 4 lipca.

1/37.

CzarnogóraMiędzynarodowe

porty lotnicze w Czarnogórze zostały otwarte w dniu 20 maja dla lotnictwa ogólnego. Od 18 maja otwarte są hotele, plaże, centra handlowe, restauracje i kawiarnie. W dniach 2-10 czerwca granice będą otwarte tylko dla krajów sąsiednich. Przypomnijmy jednak, że kilka dni temu Czarnogóra ogłosiła, że ostatecznie przezwyciężyła kryzys wirusowy, więc turyści ze wszystkich krajów już niedługo będą mogli spędzać wakacje w tym kraju.
1/3 Mamy nadzieję, że
ta lista będzie się tylko powiększać
.

Omów artykuł
  • Porady dla podróżnikówNewsPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze