Najbardziej niesamowite rynki na całym świecie, które powinien odwiedzić każdy zakupoholik: PHOTO

Travel Ideas Wybierzemy się na

spacer po jednych z najbardziej kolorowych i niesamowitych rynków na całym świecie! Dlaczego musimy to robić? Bo żaden supermarket nie da Ci tyle wglądu w bogactwo kulturowe krajów turystycznych, co ogromny hałaśliwy i kolorowy lokalny targ!





1. Tonala (Meksyk)


Przedmieście meksykańskiego miasta Guadalajara słynie z dużego skupiska rzemieślników z całego Meksyku. Od lat pozostaje ośrodkiem sprzedaży naczyń glinianych. Nie dziwi więc fakt, że targ w Tonali, który jest otwarty w czwartki i soboty, ma do zaoferowania odwiedzającym w postaci naczyń i artykułów spożywczych, a także wielu innych produktów związanych z tą tematyką.




2. Chatuchak Market (Bangkok)

To jeden z najpopularniejszych rynków na świecie! Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie. Podzielony na 27 głównych sekcji, Chatuchak zawiera ponad 8000 straganów i obejmuje aż 35 akrów.




3. Le Pousse de Saint-Ouen (Francja)

Największy pchli targ w Europie jest idealny dla prawdziwych handlarzy antyków i miłośników sztuki. 2500 straganów dzieli rynek na dziesiątki stref o różnej tematyce w zależności od produktów, które oferują swoim nabywcom. Rynek jest czynny codziennie oprócz wtorku i środy, a w weekendy do godziny 18.




4. Khan el-Khalili (Egipt)

Znajdujący się w dawnym mauzoleum targ jest jednym z najbardziej znanych w Kairze. Pozostaje ulubionym miejscem wśród miejscowych dzięki ogromnej ilości złotych przedmiotów. Jeśli więc złoto jest tym, czego szukasz, to jest to miejsce dla Ciebie! Jest on czynny 24 godziny na dobę każdego dnia z wyjątkiem piątku i niedzielnych poranków.




5. St. Lawrence Market (Kanada)

Położony w sercu Toronto, St. Lawrence Market to trzy rynki w jednym. Targ farmerski jest czynny tylko w soboty, targ antyków w niedziele, a punkty gastronomiczne czekają na klientów codziennie oprócz poniedziałków. Rynek jest zadaszony, więc zła pogoda nie zaszkodzi Twoim zakupom!




6. Wielki Bazar (Stambuł)

Targ z pewnością żyje zgodnie ze swoją nazwą. To, co zaczęło się jako mały magazyn w 1461 roku, rozrosło się teraz w niekończący się labirynt sklepów sprzedających wszystko, od przypraw i lamp po biżuterię i oczywiście turecką rozkosz. Jeden z najstarszych krytych rynków na świecie, jest otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 8:30-19:00.




7. Tsukiji Fish Market (Japonia)

Tsukiji Fish Market w Tokio to rynek hurtowy specjalizujący się w rybach i niektórych mięsach. Ale najbardziej znana jest, naturalnie, z bogactwa ryb. Codziennie sprzedaje się tu ponad 2000 ton owoców morza!




6.

Targ

Chichi (Gwatemala)

Targ Chichi w Chichicastenango jest otwarty w czwartki i niedziele do godziny 15. Znajdziesz tu wszystko, od żywności, przypraw, przyborów kuchennych, tekstyliów, a nawet masek rytualnych na tym rynku, który jest największym rdzennym rynkiem w kraju.




7. Crawford Market (Indie)

Rynek znajduje się w mieście Bombaj. Zostało założone w 1871 roku i nazwane na cześć miejskiego komisarza Arthura Crawforda. Sam budynek rynku robi niesamowite wrażenie! Jest on otwarty codziennie oprócz niedziel. Miejscowi przychodzą tu głównie po jedzenie, ale można tu znaleźć dużo więcej.




8. Targ w Fezie (Maroko)

Podróż do Maroka nie byłaby tak pamiętna bez wizyty na jednym z wielu lokalnych bazarów. Targ w Fezie od lat jest ulubionym miejscem turystów ze względu na niekończące się korytarze wypełnione egzotycznymi przyprawami, jedzeniem i rękodziełem o charakterystycznym dla tego kraju stylu.




9. San Telmo (Argentyna)Targi

de San Pedro Telmo w Buenos Aires w każdą niedzielę wypełniają ulice dzielnicy San Telmo. Skarby tego rynku składają się głównie z biżuterii, bijouterie i antyków.




10. Night Market (Hong Kong)

Jest wyjątkowy choćby dlatego, że zakupy nie kończą się aż do zachodu słońca. To świetne miejsce, by udać się w poszukiwaniu tradycyjnych pamiątek, takich jak naczynia do herbaty czy figurki z jadeitu.




11. el Rastro (Madryt)

Madrycki targ to najpopularniejszy w Hiszpanii pchli targ. Stragany wzdłuż głównej ulicy, Plaza de Cascaro, sprzedają głównie ubrania. Na tym rynku jest tak wiele ukrytych alejek, że to świetne miejsce na naprawdę dobre znaleziska.




12. Camden Market (Wielka Brytania)

W przeciwieństwie do niektórych innych bazarów, ten dość młody rynek w Londynie (ma dopiero 30 lat) nie może pochwalić się długą i ciekawą historią rozwoju. Mimo to przyciąga tygodniowo tłumy ponad 150 tys. osób. Większość straganów na rynku jest otwarta siedem dni w tygodniu. Sprzedają ubrania, gry komputerowe, a nawet fast foody.




13. Targ czarownic (Boliwia)

Nazwa mówi wszystko: sprzedawcy sprzedają suszone żaby, węże, żółwie, sowie pióra i zioła używane w rytuałach przywoływania duchów z innych światów. Nigdzie indziej nie znajdziesz czegoś takiego jak w tym miejscu.




14. Queen Victoria Market (Australia)

Nazwany "Vic Market" lub "Queen Vic", rynek jest opisywany przez turystów jako "serce i dusza" miasta. Każdego dnia z wyjątkiem poniedziałku i środy, dwupasmowy rynek oferuje lokalne i importowane jedzenie dla smakoszy, typowe australijskie produkty, a także odzież, kosmetyki i pamiątki.




15. Izmailovsky Market (Rosja)

Ten popularny moskiewski rynek jest technicznie otwarty codziennie, ale najlepszym czasem na zakupy są weekendy, ponieważ niektóre punkty sprzedaży są otwarte tylko w soboty i niedziele. Oprócz największej w kraju kolekcji rosyjskich lalek matryoshka, na rynku można znaleźć radzieckie paraprzedmioty, dywany, pościel, futrzane czapki, ceramikę, zabawki i wiele innych.




17. Rynek Główny (Polska)

Rynek Główny w Krakowie jest największym średniowiecznym rynkiem miejskim w Europie i pochodzi z XIII wieku. To stosunkowo niewielki rynek, ale zdecydowanie wart odwiedzenia choćby ze względu na unikalną architekturę. Raczej nie wyjedziesz bez polskiej pamiątki lub unikalnej biżuterii.




18.

Pike Place Market

(USA)

Położony wzdłuż nabrzeża Elliot Bay w Seattle w stanie Waszyngton, Pike Place Market jest otwarty od 1907 roku, co czyni go jednym z najstarszych rynków w USA. Jest on czynny siedem dni w tygodniu. Można tu kupić produkty od rolników i rzemieślników, a także podziwiać umiejętności ulicznych muzyków i aktorów.




19 - Jarmark świąteczny (Francja)

W całej Europie jest wiele jarmarków świątecznych, ale na pewno nie można przegapić strasburskiego! Otwarta już w 1570 roku, cieszy się powodzeniem do dziś, z 300 małymi drewnianymi domkami sprzedającymi ręcznie robione ozdoby, bibeloty i gorące napoje na mrozie. Rynek jest czynny od 27 listopada do 31 grudnia.




20.

Boquería

(Hiszpania)

Barcelońskie Boquería to jeden z najsłynniejszych rynków spożywczych na świecie. Znajdziesz tu kiełbaski, świeże ryby, egzotyczne owoce i słodycze. Wewnątrz rynku znajduje się nawet kilka restauracji, w których można skosztować tradycyjnych hiszpańskich potraw.




Czy zdecydowałeś już, gdzie chcesz iść najpierw?

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj też
  • Komentarze