Najlepsze kurorty nadmorskie w Gruzji

Pomysły na podróże / Nadal nie wiesz, gdzie wybrać się na niezapomniane wakacje? Turcja i Egipt są już nudne? Weźmy pod uwagę sąsiednie kraje, takie jak Gruzja. Gościnni ludzie przywitają Cię z uśmiechem i otwartymi ramionami, a nadmorskie kurorty zaoferują Ci wiele niezapomnianych wrażeń. Oto najpopularniejsze nadmorskie miejscowości w Georgii.

BatumiTo

największe miasto wypoczynkowe w Gruzji. Władze lokalne nie szczędzą środków na rozwój i poprawę stanu kurortu, który z roku na rok przyciąga coraz więcej gości. Linia brzegowa Batumi jest w większości pokryta dużymi kamykami, ale nie przeszkadza to turystom w wygrzewaniu się na słońcu. Wieczorem można wybrać się na spacer do parku nadmorskiego i porozmawiać z mieszkańcami, którzy również uwielbiają tam spacerować. A dla tych, którzy lubią ostrą zabawę, lokalne kluby z przyjemnością otworzą swoje podwoje. Smakoszom przypadnie do gustu kuchnia narodowa, a miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mogą spędzić wolny czas na kortach tenisowych. Można również odwiedzić świątynie i wiele innych historycznych miejsc, których w okolicach Batumi jest wiele.


ChakviTa

mała miejscowość zadowoli tych, którzy lubią spokojne wakacje. Warto zobaczyć ruiny twierdzy Petri. Pamiętaj jednak, że nie znajdziesz tu klubów i parków z głośną rozrywką. Jeśli lubisz myśleć o wyższych sprawach w ciszy, Chakvi jest miejscem, gdzie możesz cieszyć się ciszą i spokojem w pełni.


Kobuleti jest

położone bardzo blisko Batumi (tylko 24 km), co oznacza, że można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: cieszyć się wakacjami w dwóch kurortach jednocześnie. Oprócz nadmorskich rozrywek, Kobuleti posiada również kilka źródeł leczniczych, gdzie można odzyskać zdrowie i nabrać sił na cały rok. To miasto kurortowe jest atrakcyjne dla młodego pokolenia, ponieważ jest uważane za "budżetową wersję Batumi", ale jest równie piękne jak ono.Pamiętajmy, że wybrzeże Morza Czarnego nie jest gorsze od wybrzeża Morza Śródziemnego. Ogromnym plusem wakacji w Gruzji jest obłędnie piękna brązowa opalenizna. Dodaj do tego bogactwo gruzińskiej wsi i piękno krajobrazów, a będziesz miał wakacje, które pokochasz.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze