Najlepsze zabytki w Urugwaju

Pomysły na podróże / Notatki podróżnika Notatki podróżnika Czy masz bzika na punkcie Ameryki Łacińskiej? Czy chcesz ją jak najlepiej poznać? W takim razie koniecznie trzeba odwiedzić Urugwaj i zwrócić szczególną uwagę na jego stolicę. To właśnie tam można znaleźć wiele do zobaczenia, wiele do zaspokojenia ciekawości i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Plac NiepodległościPoznanie

stolicy Urugwaju, Montevideo, najlepiej rozpocząć od największego Placu Niepodległości. Można go porównać do Placu Czerwonego w Moskwie. Podobnie jak w Rosji, można tu znaleźć "mauzoleum". Istnieje jednak różnica między nimi. Szczątki rosyjskiego rewolucjonisty są zabalsamowane i przechowywane w sanktuarium, natomiast ciało przywódcy rebeliantów, którzy walczyli o niepodległość regionu, zostało skremowane i spoczywa w urnie.


Pałac SalvoJeden

z najbardziej znanych obiektów w Urugwaju, Pałac Salvo, znajduje się bezpośrednio na Placu Niepodległości. Budynek pochodzi z początku ubiegłego wieku. W momencie oddania do użytku w 1927 r. był to najwyższy budynek w całej Ameryce Południowej. Swoją nazwę zawdzięcza dawnym właścicielom, braciom Salvo. Obecnie mieszczą się w nim biura i mieszkania.


Muzeum CasapuebloTen

niezwykły budynek został zaprojektowany przez miejscowego mistrza malarskiego Carlosa Paezo Vilara. Muzeum powstało w przytulnym zaułku zaledwie dwanaście kilometrów od Punta del Este i stało się znakiem rozpoznawczym Urugwaju. Budynek zachwyca zwiedzających swoją wielkością i przepychem. Miłośnicy historii i sztuki również znajdą tu coś dla siebie. Dobrym punktem wyjścia jest Galeria Sztuki znajdująca się tuż obok.


FranciszkaKlasztor św.

Franciszka został zbudowany w 1638 r. w małym miasteczku Colonia del Sacramento. Zbudowano go w małym miasteczku Colonia del Sacramento w 1638 roku. Jednak pozostałe ruiny do dziś przyciągają wielu turystów, którzy uważają je za bardzo atrakcyjne i malownicze. Dwa wieki później w miejscu, gdzie kiedyś stał klasztor, zbudowano latarnię morską, która jest używana do dziś. Kiedy w mieście zapada zmrok i zapalają się światła latarni morskiej, turyści mogą podziwiać niezwykle piękny widok na ruiny klasztoru.Historię tego fascynującego kraju można by opowiadać bez końca. Jeszcze więcej czasu potrzeba, aby zobaczyć to na własne oczy. W tej południowoamerykańskiej destynacji można doświadczyć wielu różnych wrażeń.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżujących
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze