Sri Lanka jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Azji Południowej. Chętnych przyciąga bajecznie piękna przyroda tego regionu, a także wyjątkowo przyjazny klimat i ciepła pogoda, bez ekstremalnych temperatur. Nie brakuje też atrakcji, które sprawiają, że pobyt tutaj nigdy nie jest nudny - od zwiedzania starożytnych ruin i słynnych cejlońskich plantacji herbaty, przez safari wśród dzikich zwierząt, po pływanie z żółwiami i płetwalami błękitnymi. Można też odpocząć na plażach pokrytych białym piaskiem i w cieniu rozłożystych palm. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Przedstawiamy najbardziej znane i najciekawsze hotele na Sri Lance.

Lankavatara Ocean Retreat to czterogwiazdkowy hotel, należący do tzw. hoteli butikowych, bardzo kameralnych i gwarantujących spokojny wypoczynek w eleganckich warunkach. Otaczające go palmy dają przyjemny cień w upalne dni, a bliskość plaży zachęca do leniwego wypoczynku. Hotel położony jest na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Dla tych, którym nie wystarczą morskie kąpiele, przygotowano odkryty basen dla gości hotelowych oraz relaks w części rekreacyjnej z barem. Obiekt nie jest duży - to tylko 15 apartamentów, co gwarantuje ciszę i spokój. To idealne miejsce dla miłośników ekologii i etyki, zrównoważonej turystyki - wszystkie apartamenty utrzymane są w stylu eko, a o wystrój zadbali lokalni projektanci. Codzienne funkcjonowanie hotelu opiera się na pracy okolicznych mieszkańców, m.in. rybaków, którzy codziennie dostarczają świeże połowy. Kuchnia oparta na rybach i owocach morza to jeden z największych atutów tego hotelu.

Amaya Beach Resort to luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel. Położony jest na wybrzeżu, dzięki czemu z okien apartamentów rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Ocean Indyjski. Bliskość plaży i oceanu stwarza idealne warunki do wypoczynku w egzotycznej scenerii. W 2015 roku hotel został wyróżniony nagrodą Trip Advisor w kategorii usług turystycznych, co czyni go obecnie jednym z najbardziej znanych luksusowych hoteli na Sri Lance. Goście mogą korzystać nie tylko z plaży i kąpieli w oceanie, ale także z odkrytego basenu. Wszystkie apartamenty są przestronne i dobrze wyposażone, co gwarantuje komfort pobytu. Dzięki aż pięciu restauracjom można liczyć na różnorodne posiłki. Dużym ułatwieniem jest również szeroki wachlarz usług dodatkowych, np. możliwość skorzystania z opiekunki do dziecka.

Apa Villa Thalpe, choć ma tylko trzy gwiazdki, jest miejscem, w którym można świetnie wypocząć. Jest to idealny hotel dla miłośników kameralnych i spokojnych obiektów. Składa się z trzech kameralnych domków zanurzonych w egzotycznej zieleni. Goście mają do dyspozycji prywatny basen, a także zaciszną i urokliwą plażę w pobliżu. Na uwagę zasługuje hotelowa kuchnia bogata w egzotyczne owoce oraz dania z ryb i owoców morza. Jest to idealne miejsce dla osób, które ponad pięciogwiazdkowe luksusy cenią sobie ciszę, spokój i stylowe wnętrza, a także bliskość egzotycznej przyrody.