Nietypowe atrakcje w Budapeszcie

Pomysły na podróże / Traveller's Note Ostatnio w branży turystycznej można zaobserwować ciekawy trend: podróżni coraz chętniej odwiedzają miejsca, które nie są tak znane i popularne jak tradycyjne miasta i destynacje rozpieszczane przez zagranicznych turystów. Jeśli chcesz przeżyć dawkę przygody i nauki, wybierz się do stolicy, gdzie czekają na Ciebie niezwykłe widoki.

Dom Parlamentu

Budynek ten jest najbardziej popularnym i rozpoznawalnym zabytkiem Budapesztu. Pojawia się on na większości produktów pamiątkowych. Nie na darmo nazywa się go cudem architektury, gdyż już samo zwiedzanie budynku wystarczy, by zachwycić się jego wielkością i niepowtarzalnym stylem. Nawiasem mówiąc, rezydencja parlamentarna w Budapeszcie jest największą w Europie. Eksperci postrzegają wygląd zewnętrzny węgierskiego parlamentu jako podobny do londyńskiego Westminsteru. Turyści uwielbiają fotografować się przed budynkiem, ale całość mieści się w kadrze tylko wtedy, gdy pokona się przyzwoity dystans i przejdzie przez most na Dunaju. Świadomi podróżni przyjeżdżają do Parlamentu nocą, kiedy budynek wygląda szczególnie magicznie dzięki nowoczesnemu oświetleniu i iluminacji.


Piwnice winne Faust

Węgry słyną między innymi z aromatycznych win, w tworzeniu których przemysł osiągnął perfekcję. Rozkoszuj się paletą smaków w jednej z wyspecjalizowanych historycznych piwnic. Znajduje się on pod zamkiem w Budzie. Degustatorzy będą serdecznie witani i zachęcani do spróbowania napojów z 22 regionów kraju, a także innych produktów wytwarzanych lokalnie, takich jak pálinka owocowa.


Jaskinie

Jeśli jesteście w Budapeszcie po raz pierwszy, możecie nie być świadomi istnienia rozległego kompleksu jaskiń na wzgórzach miasta. Zwiedzanie jaskiń jest niedrogie, więc każdy może wybrać się na spacer po podziemnych labiryntach, dziwnych stalaktytach i stalagmitach, szczątkach dawnych zwierząt i podziemnej scenerii.


Wzgórza Budapesztu

to widok, którego nie można zobaczyć z okna autobusu turystycznego, a wiedzą o nich tylko miejscowi lub miłośnicy pieszych wycieczek. Na obrzeżach miasta znajdują się unikalne wzgórza z termalnymi źródłami. Lecznicze właściwości tych wód czynią z Budapesztu uzdrowisko, a wielu zagranicznych turystów chętnie zażywa tu kąpieli. Panorama ze wzgórz zapiera dech w piersiach, ze wspaniałym widokiem na węgierski parlament w całej jego okazałości. Zalesiony teren jest preferowany przez miejscowych jako ulubione miejsce pikników i wycieczek.


Największy kompleks kąpielowy w Europie, Uzdrowisko

Szechenyi

, jest odwiedzany przez pacjentów z wszelkiego rodzaju problemami stawów i innymi dolegliwościami. Jego woda lecznicza jest pompowana z głębokości 1300 metrów. Jest bogata w substancje takie jak wapń, fluorki, siarczany, magnez i wodorowęglany. Oprócz kąpieli pacjenci mają dostęp do usług towarzyszących ośrodka zdrowia: masaże, aerobik wodny, zajęcia na siłowni.Budapeszt jest wielowymiarowy i malowniczy. Nie pożałujecie, że poznaliście to wspaniałe miasto. Niezależnie od tego, czy planują Państwo zwiedzanie Budapesztu pieszo, czy jako cel podróży typu city-break, Budapeszt ma wiele do zaoferowania: nowoczesny i wyrafinowany, czy też osobliwy i osobliwy.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze