Noworoczna bajka: gdzie świętować

Sylwestra Pomysły na podróże Nowy Rok w Nowym Roku to chyba najbardziej ukochane święto większości ludzi na świecie, a Ukraińcy nie są wyjątkiem. Większość z nas, którym udało się zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy w ciągu roku, woli świętować Nowy Rok z dala od zwykłej codzienności, a nie w spokojnym rodzinnym gronie, oglądając Ironię losu.

Powiedzenie
mówi: "Nowy Rok możesz świętować tak, jak go obchodzisz". Coraz więcej osób woli świętować Sylwestra za granicą. I błędem byłoby sądzić, że to bardzo droga przyjemność, bo to święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku biura podróży oferują fantastyczne zniżki i sprzedają gorące oferty do wszystkich zakątków świata. Wystarczy zamienić standardowe letnie wakacje nad morzem na bajecznego sylwestra gdzieś za granicą, a wszystko to za te same pieniądze.

Oto lista alternatywnych miejsc, w których można świętować Nowy Rok w niezapomniany sposób.

EgiptJest to chyba najpopularniejszy cel sylwestrowy dla większości Ukraińców. I nic dziwnego. Temperatura zimą w Egipcie nie jest niższa niż 25 stopni. Czeka na Was ciepłe morze, słońce, mnóstwo parków wodnych, przejażdżki rozrywkowe i wycieczki, no i oczywiście mnóstwo pysznego jedzenia, którego nie będziecie musieli wydawać na Sylwestra przy kuchence. Ponadto kluby nocne w Nowym Roku oferują ciekawy i kolorowy program show, w którym często biorą udział lokalne lub międzynarodowe gwiazdy.

TajlandiaNowy Rok w Królestwie Tajlandii różni się od egipskiego swoją egzotyką i bajecznością. Właśnie jesienią kończy się pora deszczowa i przychodzi ciepła, słoneczna pogoda. Tajlandia to kraj dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu i Sylwestra. Kierowcy z całego świata przyjeżdżają tu, aby zobaczyć niesamowity podwodny świat. I jest to bardzo oryginalny sposób na świętowanie Nowego Roku.

Inną opcją jest oglądanie spektakularnych fajerwerków i muzyki w Bangkoku z 50 piętra luksusowego hotelu.

Zjednoczone Królestwo, LondynLondyn to świetny sposób na klasyczne europejskie święta i Nowy Rok. Każda ulica w mieście jest oświetlona lampkami imprezowymi, witryny sklepowe są pełne prezentów, place są udekorowane choinkami, a Święty Mikołaj przechadza się ulicami rozdając dzieciom cukierki. Dla tej atmosfery warto przejechać przez Wyspy Normandzkie.

Dla tych, którzy lubią coś wyjątkowego, firmy turystyczne oferują pieszą wycieczkę o nazwie "Christmas Carol", która zabierze Cię do wszystkich miejsc, w których mieszkali bohaterowie "Klubu Pickwicka" Charlesa Dickensa. Nowy Rok można też połączyć z zakupami w ponad 300 sklepach, które specjalnie na święta znacznie obniżają swoje ceny.

Austria, SalzburgTo Salzburg, a nie Wiedeń, może zaskoczyć turystów w okresie Bożego Narodzenia. Co roku odbywa się tam Salzburger Christkindlmarkt, gdzie można świętować święta przy lampce ciepłego wina i piernikowych ludzikach, śmiejąc się z żartów komików i słuchając muzyki gościnnych animatorów. Targi trwają jednak tylko do 26 grudnia, po czym można kontynuować obchody Nowego Roku w stolicy Austrii - Wiedniu.

Islandia, ReykjavikNajbardziej fantastyczne miejsce na świecie na Sylwestra jest na Islandii, w wiosce elfów. Nazwa tego miejsca to Christmas Village. Najciekawsze rzeczy dzieją się tam od 12 grudnia do 6 stycznia. Tylko tutaj można zobaczyć 12 Mikołajów dostarczających ludziom prezenty.

To właśnie na Islandii Sylwester jest taki, jaki miał być kiedyś: miły, bajkowy, nieco fantastyczny, przypominający nam dzieciństwo.

SingapurNowy Rok w Singapurze jest jak święto z przyszłości. Cały Singapur przypomina film sci-fi, od lotniska Changi po serce miasta. W Sylwestra wszystkie ulice są oświetlone współczesnymi iluminacjami, dzięki czemu miasto wygląda bajecznie i pięknie. We wszystkich sklepach są też świąteczne rabaty, można bardzo tanio zdobyć prezenty dla siebie i całej rodziny.

FinlandiaFinlandia jest idealna dla tych, którzy lubią świętować Nowy Rok w dużym gronie. Na wakacje można wynająć mały domek pośród pięknej górskiej przyrody, odwiedzić prawdziwą fińską saunę, spa lub ogromny park wodny. Aktywności na świeżym powietrzu obejmują narciarstwo, snowboard, jazdę po lodowatych jeziorach, a nawet wyścigi samochodowe. W Rovaniemi znajduje się również Santa Park, który nie tylko zachwyca dzieci, ale również zaskakuje dorosłych.

Włochy, RzymJak wszystko co włoskie, Sylwester w Rzymie jest bardzo emocjonalny, kolorowy i zapalczywy. Nikt nie wymyśla niczego nadprzyrodzonego, wystarczy wyjść z butelką szampana i dobrym humorem na Piazza del Popolo. O północy odpalają ogromne fajerwerki i dają wesołe przedstawienia, tańczą i śpiewają... atmosfera jest bardzo przyjazna i świąteczna. Nie ważne kim jesteś, czy jesteś znajomym czy nieznajomym, atmosfera imprezy jest wspaniała, łączy wszystkich w jedno przyjazne towarzystwo.

To nie jest cała lista miejsc, w których można jasno świętować Nowy Rok. Ale, tak naprawdę, to nie miejsce czyni święta, ale miłe towarzystwo w gronie bliskich osób i dobry humor.

Gdzie będziesz spędzać sylwestra?

Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Comments Off on