Ochotnicy na wojnę, do bomb i rekinów: Najbardziej szaleni turyści świata

Pomysły na podróże /. Notatka podróżna

Kiedy odwiedzamy nowe miejsca, zawsze poznajemy coś nowego: jedzenie, kulturę, zabytki, pamiątki. Każdy wie, że turystyka kulturowa dotyczy wszystkich, ale nie zapominajmy, że turystyka od lat jest branżą biznesową. Większość ludzi w dzisiejszych czasach nie chce tylko doświadczyć kultury danego kraju; chce również doświadczyć czegoś nowego. W wyniku działania takich dociekliwych turystów pojawiły się nowe rodzaje turystyki.


Celem turystyki jest stworzenie wizerunku Szwecji jako destynacji turystycznej. 1.Choć trylogia Władca Pierścieni stała się niesamowicie popularna, trudno sobie wyobrazić taką destynację turystyczną, głównie ze względu na jej zasięg. Miliony fanów na całym świecie kochają Władcę Pierścieni i dzięki fanom doszło do tego typu podróży.

Są dwie strony tolkienowskiej turystyki. Pierwszym z nich jest odnalezienie fikcyjnego uniwersum, drugim odwiedzenie najważniejszych miejsc z filmów czy książek. Większość turystów chętnie odwiedza Nową Zelandię, gdzie powstał kultowy film. Wielka Brytania również nadąża za liczbą odwiedzin. W Oxfordzie i Birmingham turyści mogą nawiązać kontakt z Tolkien Society i dowiedzieć się wszystkiego o filmie.

2) turystyka jądrowaTaka turystyka pojawiła się od czasu, gdy - jak twierdzą naukowcy - rozpoczęła się epoka atomowa. Turyści zaczynają odwiedzać miejsca związane z energią jądrową. Na całym świecie są muzea specjalizujące się w broni atomowej, ale najbardziej interesują ludzi miejsca, w których bomby atomowe wybuchły. Dwa popularne wśród turystów miejsca to Hiroszima i Nagasaki. Duże zainteresowanie wzbudza również awaria w Czarnobylu i życie ludzi po tragedii. Muzeum Czarnobyla znajduje się w Kijowie i jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie przez fanów turystyki atomowej.

3. Turystyka w getcieTermin "turystyka w getcie" pojawił się po raz pierwszy w 2000 roku. Ponieważ w ciągu 15 lat kultura hip-hop tak bardzo się rozprzestrzeniła, coraz więcej osób zaczęło interesować się miejscem, z którego wywodzi się ten gatunek i styl życia. W ciągu ostatnich kilku lat amerykańskie getta Nowego Jorku, Los Angeles, Detroit i Chicago stały się popularnymi miejscami dla turystów zainteresowanych aspirującymi muzykami, graffiti, ubraniami i wszystkim, co związane z tym gatunkiem.

Kiedyś w Nowym Jorku był specjalny autobus turystyczny, który komfortowo dowoził turystów w takie miejsca. Ostatnio jednak wycieczki zostały zamknięte, ponieważ miejscowi skarżyli się, że nie podoba im się sposób, w jaki obcokrajowcy wyobrażają sobie ich styl życia.

4. turystyka w ciemnoMroczna turystyka odnosi się do wszystkiego, co ma związek ze śmiercią, katastrofą lub tragedią. Głównymi miejscami dla fanów takiej turystyki są miejsca, w których zginęło wówczas wielu ludzi, ale ważne jest również to, jaką wartość historyczną mają te miejsca. Najbardziej popularne są miejsca, w których dochodziło do masowych samobójstw lub zamki o złej historii. Najczęściej odwiedzany jest zamek Poenari, znajdujący się w Rumunii, gdzie mieszkał i dokonywał swoich mrocznych czynów hrabia Dracula.

5. Turystyka halalTurystyka religijna nie jest nowym trendem i jest praktykowana w różnych formach od wieków. Jeśli chodzi o turystykę halal, to można powiedzieć, że jest to nowy trend i cieszy się większym zainteresowaniem muzułmanów.

Wyobraźcie sobie, że w czasie urlopu nie wolno wam będzie pić ani uprawiać seksu, tylko będziecie musieli pływać w oddzielnych basenach dla mężczyzn i dla kobiet. Ale uwaga, jeśli nie możesz znieść wieprzowiny lub jesteś gejem, to zapomnij o turystyce halal, możesz nawet zostać zabity.

Ten rodzaj turystyki z roku na rok staje się bardziej powszechny w Turcji i Maroku. Starają się więc przyciągnąć jak najwięcej islamskich turystów.

6. Turystyka z rekinamiJuż po nazwie można stwierdzić, na czym polegają takie wyjazdy. Być może nie ma bardziej przerażającego i niebezpiecznego rodzaju turystyki. Turystyka rekinów jest jednym z rodzajów ekoturystyki. Ten rodzaj turystyki jest powszechny wśród miłośników rekinów i wszystkiego co z nimi związane.

Trzeba być doświadczonym nurkiem, aby zobaczyć naturalne życie rekinów. Wszyscy uczestnicy takiej wyprawy nurkują na głębokość w specjalnej klatce. Mimo, że wszystko jest profesjonalnie zorganizowane, a ludzie w większości mają doświadczenie w pracy z rekinami, wciąż zdarzają się tragiczne wypadki.

7. Turystyka płodnościNiektórzy

mogą myśleć, że jest to turystyka seksualna, ale tak nie jest. Ten rodzaj turystyki jest całkiem legalny i niewinny. Każdego roku duża liczba par z dowolnego miejsca na świecie wyrusza w podróż, aby znaleźć dawcę spermy.Turystyka zapłodnieniowa powstała dlatego, że są kraje, które mają uregulowania prawne dotyczące oddawania spermy. Niektórych popycha do tego cena darowizny. Badania pokazują, że kraje z dużą liczbą blondwłosych i niebieskookich mężczyzn są popularne.

8. Turystyka militarnaWiele osób

może myśleć o niej jako o rodzaju turystyki samobójczej. Turysta przyjeżdża do strefy wojennej, aby zrozumieć, jakie to uczucie, gdy się strzela, wybuchają bomby i granaty.Turyści uprawiający turystykę militarną to najczęściej fani sportów ekstremalnych, którzy lubią, gdy adrenalina im płynie. Większość turystów wojskowych jest zarejestrowana w Afganistanie podczas wojny. Niestety, wielu takich ekstremalnych turystów straciło tam życie.

Istnieje bardziej lojalny rodzaj takiej turystyki: to sytuacja, gdy grupa turystów jest wysyłana do nieaktywnych miejsc walk. Wojna podobno trwa, ale nie gwiżdżą kule i nie wybuchają granaty.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Uwagi