Lista kontrolna podróżnych na wypadek zagubienia bagażu

Pomysły na podróżowanie /... Memo podróżnika Podczas długich podróży i lotów podróżni spotykają się z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Jednym z głównych problemów wymienianych przez podróżnych jest utrata bagażu na lotniskach. Statystyki pokazują, że każdego dnia około 70 500 pasażerów na całym świecie napotyka tego rodzaju problemy. Możesz mieć nadzieję, że uda Ci się uniknąć nieszczęścia, lub możesz uzyskać poradę eksperta, co zrobić.

Zasada 1: Nie wpadaj w panikę i nie rób scenPamiętaj

, że skandal i panika nie naprawią sytuacji. Nie musisz dać upustu swojej negatywności i złości na pracowników lotniska, którzy byli pod Twoją gorącą ręką w niewłaściwym czasie. Zapanuj nad swoimi emocjami, zachowaj spokój i postępuj zgodnie z instrukcjami. Zwłaszcza, że 85% zagubionego bagażu odnajduje się w ciągu 48 godzin.
Na każdym lotnisku znajduje się biuro

Lost&Found

, które zajmuje się zgubionym i zniszczonym bagażem. Gdy tylko zorientujesz się, że Twój bagaż zaginął, skontaktuj się z biurem Lost & Found, wypełnij niezbędne dokumenty (formularz Lost and Found) i przekaż informacje o stanie Twojego bagażu. Po załatwieniu wszystkich formalności, pamiętaj o zabraniu kopii pokwitowania i numerów telefonów kontaktowych, a także zachowaj przywieszkę bagażową i kartę pokładową.


Zasada 3: Skontaktuj się z biurem linii lotniczych

W dzisiejszych czasach

wiele

linii lotniczych posiada swoje

biura

w różnych miastach. Lokalny personel pomoże Ci w razie jakichkolwiek problemów: odszkodowanie za opóźniony bagaż czy zestawy awaryjne.

Proszę pamiętać

, że kiedy składaliście Państwo reklamację w Lost&Found, otrzymaliście numery kontaktowe. Jeśli nie skontaktowano się z Tobą w ciągu dwóch lub trzech dni, skontaktuj się z biurem Lost and Found, aby samemu dowiedzieć się, jak przebiega odzyskiwanie Twojego bagażu.


Zasada 5. Większość

linii lotniczych działających na rynku międzynarodowym pracuje zgodnie z zasadami określonymi w Konwencji Warszawskiej. Do ich obowiązków należy dostarczenie odnalezionego bagażu w dogodnym dla wnioskodawcy czasie i miejscu. Jednak niektóre firmy nie mają biur we wszystkich krajach. W tym przypadku będziesz musiał sam odebrać swoje rzeczy.

Zasada 6: Żądanie odszkodowaniaMożesz żądać

odszkodowania po 21 dniach bezskutecznego poszukiwania. Twoje roszczenie zostanie rozpatrzone w ciągu 45 dni, a jeśli linia lotnicza odmówi wypłaty odszkodowania, możesz wystąpić do sądu.Teraz już wiesz, jak postępować w przypadku zagubienia bagażu. Nie panikuj i nie denerwuj się od razu, ponieważ statystyki pokazują, że 99% wszystkich zgubionych przedmiotów wraca do swoich właścicieli w ciągu pierwszych kilku dni.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze