Podróż na krańce ziemi: 5 niesamowitych miejsc w Tasmanii

Pomysły na podróże / Wskazówki dla podróżnych za granicą Już się znudziłeś? Turcja i Egipt znudzone? Nie wiesz, gdzie szukać nowych emocji i doświadczeń? Nadszedł czas, aby zdecydować się na podróż na "krańce ziemi". Tasmania jest idealna dla tych, którzy kochają egzotyczne destynacje. Oto pięć z najbardziej niesamowitych miejsc, których nie możesz przegapić na wyspie.

Miejsce 1. HobartChociaż

jest to całkiem małe miasto, stanowi centrum wyspiarskiego państwa. Łagodny klimat, niezwykłe otoczenie i imponujące dziedzictwo architektoniczne sprawiają, że jest to najbardziej urokliwe i atrakcyjne miejsce na Zielonym Kontynencie. W zimie docierają tu liczne ekspedycje antarktyczne. W lecie jest bazą dla statków wycieczkowych pływających po Oceanie Południowym. Wielu podróżnych po przyjeździe na miejsce jako pierwszy port odwiedza Królewski Ogród Botaniczny, który według miejscowej ludności został zaprojektowany przez więźniów. Wielkość zbiorów historycznych tutejszego muzeum pozwala na wgląd w sposób życia i dziedzictwo kulturowe wyspy. Aby zobaczyć wszystkie zabytki i piękno Hobart, potrzeba znacznie więcej niż jeden dzień.


Lokalizacja 2.

Jest to kawałek lądu otoczony wodami

oceanu

, w południowo-zachodniej części Tasmanii. Jeśli uwielbiasz wędrować, siedzieć wygodnie, słuchać szumu fal i obserwować stada ptaków, nie będziesz chciał przegapić tego widoku. Tutaj można podziwiać panoramiczne widoki zapierającej dech w piersiach scenerii podczas wspinaczki na Mount Gilmore.


Strona 3. Melaleuca i Bathurst HarbourJedyne

miejsce, gdzie można spotkać zagrożoną wyginięciem papugę pomorską. W tym małym i kameralnym porcie znajduje się również Mount Beatty, gdzie można wspiąć się na szczyt, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.


Lokalizacja 4.

Wyspa BruniJeśli

interesuje Cię południowo-wschodnie wybrzeże Tosmanii, warto odwiedzić wyspę Bruni. Po dotarciu do najwyższego punktu Adventure Bay można w pełni cieszyć się widokami. Jeśli masz jeszcze trochę energii i chcesz dowiedzieć się więcej o historii tego regionu, możesz odwiedzić Muzeum Bly.


Strona 5. Weinglass BayWeinglass Bay

to park narodowy poprzecinany dobrze utrzymanymi szlakami, gdzie można podziwiać piękno lokalnej flory i fauny podczas spokojnego spaceru. Tutaj najbardziej odczuwa się związek z naturą, jej nieskazitelnym pięknem i siłą.Doświadczeni podróżnicy ciepło wypowiadają się o wakacjach na wyspie Tasmanii. Zrelaksowani i spokojni wczasowicze mogą wybrać malownicze szlaki spacerowe. A dla tych, którzy lubią przebywać na świeżym powietrzu, organizowane są wycieczki w góry. Niezależnie od tego, co wybierzesz, każdy znajdzie tu coś dla siebie, kto odwiedzi tę zróżnicowaną i kolorową wyspę.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze