Podróżowanie online: 6 najbardziej inspirujących blogów

podróżniczych Pomysły na podróże /. Notatka podróżnika Zacznijmy od aktualnego żartu:

- W tym miesiącu chcę znowu pojechać do Paryża!
- Byłeś już tam?


-Nie, ja już chciałam...
Nie
należy zachowywać się jak bohaterka dowcipu, bo dzisiejszy dzień stawia przed nami wiele wspaniałych możliwości. Jeśli nasze babcie marzyły, by choć raz w życiu zobaczyć "zagranicę", to teraz możemy odbyć jeśli nie podróż dookoła świata, to przynajmniej wiele ciekawych podróży.

I całkiem realne jest zaoszczędzenie pieniędzy na etapie planowania: nie korzystaj z biur podróży i nie kupuj ciężkich, standardowych przewodników turystycznych. Popularne serwisy, aplikacje i autorskie blogi mogą pomóc Ci zaplanować, przygotować i zainspirować się do wymarzonego rejsu z wygodnej kanapy. Co najważniejsze, szczere, angażujące i osobiste posty blogerów sprawią, że pomyślisz "jeśli on może to zrobić, to ja też mogę" i utrzymasz pewność siebie i motywację, zanim spakujesz swoje torby.


1. Blog Olgi Cotrus

spirit-of-paris.me
(rosyjskojęzyczny)
Geografia - Paryż, Francja

Olga Cotrus, założycielka i autorka bloga, ma niezwykłą okazję i wielką chęć pokazania najbardziej romantycznego miasta świata przez pryzmat własnej wizji.W końcu od kilku lat mieszka w Paryżu.

Kluczem do bloga jest to, że nie zobaczysz najbardziej popularnych miejsc turystycznych, które wszyscy już znają. Odkryte zostaną najbardziej zaciszne, kolorowe zakątki miasta, co pozwoli zobaczyć Paryż w nowy sposób i doświadczyć wyjątkowego ducha miasta.

Możliwe jest również przekształcenie wycieczki online w rzeczywiste doświadczenie. W końcu Olya organizuje autorskie spacery po Paryżu. Wielkość grupy nie przekracza 3 osób, więc kameralna atmosfera jest gwarantowana.


2. Blog Julia Savitskaya i Anton Gurakovgirlsintravel

.com/blog
(rosyjskojęzyczny)
Geografia - Azja, Ameryka Południowa, Afryka

Podróże-dziecko Julii Savitskaya i Antona Gurakova w umiejętny sposób łączą to, co płeć piękna tak kocha - ekscytujące podróże i wieczory panieńskie.Znajdziesz tu nie tylko ciekawe informacje o najlepszych miejscach ze street foodem, bezludnych plażach i sekretnych barach, ale także czysto "dziewczęce" przydatne wskazówki, jak spakować makijaż i garderobę na ten czy inny wyjazd.

A na tej platformie zainspirują Cię również posty o biznesie lifestylowym, motywujące do podróży. Przydadzą się też rekomendacje innych przydatnych blogów i pięknych stron na Instagramie o podróżach marzeń.


3. Blog "I love Asia "iloveasia

.travel
(można wybrać język ukraiński, rosyjski lub angielski)
Geografia - Azja Południowo-Wschodnia

Przewodnicy i blogerzy projektu "I love Asia" mieszkają w Azji i pokazują w realu i online niebanalny i fascynujący obraz, którego nie można zobaczyć przez okno autobusu turystycznego.Kolorowe lokacje, niezadeptane ścieżki i zalane dżunglą plaże tworzą efekt "głębokiego nurkowania".

Ten blog ma listę miejsc, które trzeba zobaczyć, profile lokalnych mieszkańców, szczegółowe trasy, poręczne wskazówki i istotne fakty.


4. 34travel.me

34travel.by
(rosyjskojęzyczny)

autorski magazyn internetowyGeografia - cały świat

Autorskie przewodniki to specjalność tego fascynującego białoruskiego wydania internetowego dla podróżników.Autorzy nie będą opowiadać Ci ogólnych informacji z przewodników turystycznych, w ich materiałach znajdziesz prawdziwe historie, tak jakby wrażeniami i rekomendacjami dzielił się z Tobą Twój dobry znajomy. To wszystko jest bardzo szczere, pouczające i realistyczne.

Choć strona jest dopiero w pierwszą rocznicę istnienia, już teraz można znaleźć przewodniki po prawie 80 krajach ze wszystkich kontynentów (oprócz Antarktydy). Do Państwa dyspozycji są przeglądy tematyczne, trasy wycieczek i gotowe plany podróży.
Dzięki aktualnym informacjom zawartym w tym źródle masz dużą szansę poczuć się swobodnie w nowym otoczeniu. Jesteś jeszcze lepiej poinformowany o takich rzeczach jak ceny transportu i przydatne adresy.


5. Thepoortraveler

.net
(język angielski)
Geografia - świat

Ta strona internetowa poświęcona budżetowym podróżom jest bardzo popularnana całym świecie.Nawet najlepiej sprzedające się media, jak BBC i CNN, powołują się na niego jako na autorytet. Nie chodzi tylko o świadomość budżetową i kreatywność, w tej chwili chodzi o to, jak podróżować po świecie.

"Biedni podróżnicy" dzielą się informacjami o tanich lotach, hotelach i restauracjach w nawet najbardziej "luksusowych" krajach. Blog stanowi świetną okazję do podszkolenia swojego angielskiego i zaplanowania podróży bez zbędnych wydatków.


6. Blog Iriny Zhuravel z którym każdy "Kolumb się

"www.facebook.com/sam.sebe.columb
(russian)

Geografia - Europa, Azja
Ten uroczy blond uśmiech zaczął się od własnej nieposkromionej miłości do podróży, którą następnie postanowiła podzielić się z takimi samymi miłośnikami podróży.

Blog Iriny jest ciekawy i wciągający, zawiera nie tylko żywe relacje z tego, co zobaczyła i przeżyła, ale także zbiór bardzo pomocnych i aktualnych informacji dla tych, którzy chcieliby powtórzyć wyczyny kruchej podróżniczki. Korzyści z samodzielnej organizacji podróży, szczegółowe plany podróży, wskazówki dotyczące podróży lotniczych - wszystko z pierwszej ręki, że tak powiem!

Mamy nadzieję, że te strony zainspirują Państwa i zaostrzą apetyt na różne ciekawe doświadczenia. W końcu podróże to najlepszy sposób na upływający czas.


Omów artykuł
  • Wskazówki dotyczące podróży
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze