Seszele to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim. Składa się ze 115 wysp, z których większość jest niezamieszkana. Są one pochodzenia wulkanicznego lub koralowego, co sprawia, że ukształtowanie terenu jest bardzo interesujące. A rafa koralowa na Seszelach nie ma sobie równych.

Seszele to niezwykle popularny kierunek wakacyjny. Dlaczego miałbym to zrobić? Egzotyczna przyroda, wspaniałe plaże i liczne możliwości wypoczynku to ważne powody. Jednym z najważniejszych jest klimat panujący w tym regionie, który wyjątkowo sprzyja turystyce. Kiedy jechać na Seszele, aby mieć pewność, że pogoda będzie gwarantowana? Na Seszelach sezon trwa przez cały rok. W klimacie tropikalnym praktycznie nie ma miesięcy, w których temperatura jest niska lub występują niekorzystne warunki atmosferyczne.

Od kwietnia do listopada mamy porę suchą. Pora deszczowa trwa od grudnia do marca. Opady są intensywne, ale bardzo krótkie, więc nie przeszkadzają w wypoczynku. Co więcej, opady mogą być ukojeniem po upalnym dniu, dlatego pora deszczowa to czas, w którym Seszele powinny odwiedzić osoby, które nie lubią suchego i gorącego powietrza. Co ważne, rzadko występują tu trąby powietrzne, co na innych egzotycznych wyspach może być problemem. Dlatego też Seszele są popularnym kierunkiem wyjazdów świątecznych czy sylwestrowych. Z pewnością powitanie Nowego Roku na rajskiej plaży będzie niezapomnianym przeżyciem! Niestety, trzeba liczyć się z tym, że jest to popularny czas na egzotyczne wycieczki, a co za tym idzie, ceny są dość wysokie. Najlepsze oferty są też wyprzedawane z dużym wyprzedzeniem, dlatego planując wakacje czy sylwestra na Seszelach, warto zarezerwować pobyt nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Gdybyśmy mieli wybrać miesiące, w których pogoda na Seszelach jest najgorsza, to byłyby to kwiecień i listopad. Wtedy praktycznie nie ma wiatru, niektórzy mogą mieć problemy z ciśnieniem. Temperatura jest jednak nadal przyjazna, więc jeśli nie masz problemów z cyrkulacją i ciśnieniem, możesz skorzystać z tego, że w tych okresach najłatwiej o promocyjne bilety na Seszele, a po prostu lot na te egzotyczne wyspy jest zazwyczaj najdroższą częścią wyprawy.

Jaka jest pogoda na Seszelach?

Średnia temperatura w ciągu całego roku wynosi około 27 stopni Celsjusza. Można się też spodziewać większych upałów. Na szczęście nie są one uciążliwe, bo chłodniejsza bryza od oceanu orzeźwia i sprawia, że temperatura odczuwalna jest nieco niższa. Jednocześnie są to idealne warunki do plażowania, kąpieli wodnych i uprawiania sportów. Co ważne, woda w oceanie jest również niezwykle ciepła. Zazwyczaj będziemy mieli do czynienia z temperaturą około 25 stopni Celsjusza.

Ciepła woda i ciepłe powietrze, a także drobny, idealnie biały piasek i mnóstwo atrakcji na plażach sprawiają, że Seszele to idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny, w tym małych dzieci. Maluchy będą zachwycone rozległymi plażami, plamami kokosów oraz czystą i ciepłą wodą w oceanie. Co ważne, na Seszelach niezwykle popularny jest snorkeling, czyli nurkowanie w masce z rurką. Nie jest to sport wymagający, bo nurkujemy płytko, więc poradzą sobie z nim już maluchy. Snorkeling pozwala na podziwianie bajecznie kolorowych raf koralowych, które często znajdują się na Seszelach tuż przy wybrzeżu. Dla dzieci będzie to nie lada atrakcja, podobnie jak wyławianie kolorowych muszelek i innych ciekawych okazów.