Popularne miejsca znanych filmów

Pomysły na podróże / Traveller's Note Oglądając kolejny film science-fiction lub fantasy, trudno sobie wyobrazić, że gdzieś na ziemi, w prawdziwym życiu, znajdują się tak niesamowite krajobrazy i miejsca jak na wielkich ekranach. Wydają się być dziełem grafików komputerowych, ale w żaden sposób nie są autentyczną scenerią. Ale lokacje są prawdziwe i jeśli ktoś chce, może przenieść się w klimat jednego lub drugiego popularnego filmu.

Hunan, Chiny

W dzisiejszych czasach nie ma prawie nikogo, kto nie widziałby wysoko ocenianego filmu Avatar. Wiele osób było początkowo przekonanych, że malownicza planeta Pandora, na której rozgrywa się akcja filmu, została stworzona za pomocą oprogramowania komputerowego, jednak jest to prawdziwe miejsce, znajdujące się w samym sercu Chin, w prowincji Hunan, a dokładniej w tamtejszym parku narodowym Zhangjiajie. Park jest jedną z głównych miejscowych atrakcji, dzięki ogromnym kwarcytowym klifom o wysokości do 800 metrów. Na terenie parku pokojowo współistnieją różne gatunki zwierząt i roślin, tworząc naturalne zoo i ogród botaniczny. Dla wygody turystów, którzy tłumnie odwiedzają Zhangjiajie, wybudowano specjalną windę - Hundred Dragons Lift.


Matamata, Nowa Zelandia

Kręcenie legendarnej trylogii "Władca Pierścieni" przyniosło międzynarodową sławę temu skromnemu miasteczku w Nowej Zelandii, zamieszkałemu przez około 6000 rolników. Teraz nazywany Hobbiton, był również domem dla legendarnych hobbitów. Chaty i inne elementy infrastruktury miasteczka kinowego zostały zbudowane na farmie, która miała służyć do kręcenia filmów. Po zakończeniu filmu planowano zburzyć scenerię, ale lokalne władze postanowiły przekształcić Hobbiton w atrakcję turystyczną i udało się. Dziś fani z całego świata przyjeżdżają do tego bajkowego miasteczka, aby zobaczyć miejsce, w którym rozegrały się wydarzenia z filmu.


Zamek Alnwick, Anglia

Całe pokolenie wychowało się na opowieściach o czarodzieju Harrym Potterze, ale nawet dorośli nie mieliby nic przeciwko temu, aby zawędrować do magicznego zamku, w którym uczyli się młodzi czarodzieje. Pamiętacie ogromne pole, na którym podobno odbywały się zawody w lataniu na miotle? To prawdziwe miejsce i znajduje się na terenie prawdziwego, starego zamku. Zamek Alnwick znajduje się w hrabstwie Northumberland. Zamek jest rezydencją obecnego księcia Northumberland. Jest to również popularna atrakcja turystyczna, gdzie można poznać wszystkie szczegóły dotyczące filmu o Harrym.


Egzotyczne krajobrazy

Kambodży

były scenerią do nakręcenia filmu Lara Croft: Tomb Raider. Większość scen kręcono wewnątrz kompleksu świątynnego Angkor, uważanego przed wiekami za serce imperium Khmerów. Świątynia Ta Prohm nigdy nie była restaurowana ani ulepszana i została przedstawiona dokładnie tak, jak ją znaleziono w dżungli: struktury i rzeźby owinięte w śmiertelnym uścisku pni i korzeni wielowiekowych drzew. Dla turystów pragnących odwiedzić unikalne miejsce kręcenia popularnego filmu, miasto Siem Reap ma wszystko, czego potrzeba do kulturalnego i aktywnego wypoczynku, a także różnorodne rozrywki.Nasza planeta jest niesamowicie piękna, a można się o tym przekonać odwiedzając miejsca, w których kręcono legendarne filmy. Jeśli wybierzesz się na taką wycieczkę, na pewno nie pożałujesz, bo poczujesz się jak uczestnik fantastycznych wydarzeń graniczących z rzeczywistością.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze