Seszele to miejsce, które często nazywane jest rajem na ziemi. Rzeczywiście, gdyby raj istniał, mógłby wyglądać tak, jak te egzotyczne wyspy na Oceanie Indyjskim. Na Seszelach jest wszystko, co kojarzy się z błogim odpoczynkiem, relaksem i oderwaniem od przytłaczającej codzienności. To 115 wysp i wysepek, z których wiele jest niezamieszkanych. Idealnie białe plaże pokryte drobnym piaskiem obmywane są z jednej strony ciepłymi i przejrzystymi wodami oceanu, z drugiej zaś ocienione ogromnymi palmami.

Wystarczy zanurkować przy brzegu, aby podziwiać barwność rafy koralowej, która na Seszelach jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Dodajmy do tego ciepły i łagodny klimat, który gwarantuje pogodę przez cały rok, a otrzymamy przepis na idealne wakacje. Nic więc dziwnego, że Seszele są niezwykle popularnym kierunkiem podróży.

Jakie są największe atrakcje tych wysp? Co warto zobaczyć będąc na Seszelach?

Największą wyspą na Seszelach jest Mahe i jest ona również najbardziej popularna wśród turystów. Na Mahe znajduje się stolica Seszeli - Victoria. Jest to jedna z najmniejszych stolic na świecie. Warto wędrować po niej bez specjalnego planu, po prostu chłonąc atmosferę tego miejsca i podziwiając tropikalną, bujną przyrodę.

Tak jest zresztą na całych Seszelach. Jest to miejsce dla miłośników plażowania, wypoczynku i sportów wodnych, a niekoniecznie zwiedzania. Warto jednak odwiedzić tutejsze kościoły lub zasiąść w jednej z licznych knajpek, by skosztować świeżych soków i dań egzotycznej kuchni regionu. Interesujące jest również Muzeum Herbaty.

Praslin to druga co do wielkości wyspa Seszeli. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Praslin, który pozwala na podziwianie tropikalnej przyrody i obserwowanie bajecznie kolorowych ptaków, których tu nie brakuje. Na wyspie znajduje się również lęgowisko żółwi.

Silhouette to kolejna co do wielkości wyspa na Seszelach. Co zasługuje tu na szczególną uwagę? Przede wszystkim papugi, które są najgłośniejszymi i najbardziej kolorowymi mieszkańcami wyspy. Warto również odwiedzić farmę żółwi. Wyspa ta zainteresuje również tych, którzy chcą mieszkać w luksusowym kurorcie - w innych częściach Seszeli często dominują niewielkie pensjonaty i bungalowy, urokliwe, ale o zupełnie innym charakterze.
La Digue to maleńka, ale bardzo urokliwa wyspa. Słynie z tego, że nie ma tu transportu samochodowego. Chcąc zwiedzić wyspę, mamy do wyboru rower (możemy go wypożyczyć na miejscu) lub wóz zaprzężony w woły. Dzięki temu ograniczeniu na wyspie panuje cisza, a powietrze jest wolne od zanieczyszczeń. Spokojna przejażdżka pozwala na relaks w otoczeniu tropikalnej przyrody.

Oczywiście, główną atrakcją Seszeli są plaże. Bez względu na to, którą wyspę wybierzesz, opalanie się tutaj będzie prawdziwą rozkoszą. Warto sprawdzić w przewodnikach, czy plaża jest cicha i spokojna - to idealne miejsce, jeśli interesuje nas wypoczynek w samotności. Są też plaże znacznie większe, na których znajdziemy bary serwujące wodę kokosową, świeże soki i egzotyczne drinki. Na tego typu plażach znajdują się również wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportów wodnych, można również skorzystać z pomocy instruktora. Najpopularniejsze jest tu nurkowanie, które pozwala na podziwianie niezwykłego, podwodnego życia oceanu, zwłaszcza kolorowej rafy koralowej.