Podróżując po świecie pod każdą postacią można poczuć wzrost adrenaliny. Dzięki przygodom, których nie mogliśmy przewidzieć, podróż zamienia się w magiczne i zapierające dech w piersiach wydarzenie. Ale co jeśli poznaje się nowych wspaniałych ludzi? W takiej sytuacji nazywana jest ona bajką. Ale jak to zorganizować?

Na początku trzeba kupić odpowiedni namiot, śpiwór i oczywiście plecak, który pomieści niezbędne w takiej podróży przedmioty. Do tego dochodzą te przedmioty i trochę pieniędzy na nieprzewidziane zdarzenia. Wtedy można już zacząć, ale co dokładnie?

Najlepiej jest otworzyć drzwi i opuścić mieszkanie. Następnie kierujemy się na drogę ekspresową. Całą trasę wyznaczamy za pomocą mapy, którą trzymamy blisko siebie. Ona nie jest zła, a wręcz przeciwnie - potrafi zmobilizować do podróży. Dla niektórych jest to rozkaz, aby się spakować. Będąc na trasie trzeba łapać autostopowicza przez wyciągniętą rękę i machanie nią w pozycji pionowej. Przecież ktoś powinien nas zabrać. Będąc w samochodzie należy porozmawiać z kierowcą, chyba, że nie chce, bo i tacy się zdarzają. Jednak podróż nie zamieni się w bajkę, jeśli zrobimy to sami. Ale jak to zrobić? Można skorzystać z następujących 3. rad.

Podróży nie należy planować. Trzeba improwizować. Dzięki temu będziemy świadkami przygód, które zapamiętamy na zawsze i poznamy wspaniałych ludzi. Co jednak kryje się pod słowem nie planować? Na przykład, jeśli podróżujemy autostopem, należy wysiąść w zaplanowanym miejscu, a nie tam, gdzie chcemy jechać autostopem. W ten sposób inny samochód może nas zawieźć w ciekawe miejsce. Dodatkowo, może to być bardzo pozytywne. Mając w nim plecak, namiot, śpiwór i pieniądze, jesteś bezpieczny. Masz miejsce do spania i jedzenie.

namiot

W nocy możesz być na szerokim polu obserwując gwiazdy. Podróżowanie nie musi oznaczać spania tylko w "ścianach". To niezwykłe miejsce do spania zamienia podróż w bajkę. Oczywiście rozsądnie, ważne jest też własne bezpieczeństwo. Nie należy spać w miejscach zagrażających życiu, takich jak parki miejskie. Jednak szczere pole, na którym widać horyzont z łuną świateł miasta w oddali jest magiczne. Dodatkowo świerszcze, gwiazdy i zapach natury. Wszystko za darmo, a dzięki nim wycieczka jest bajkowa i pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Rozmawiaj z tymi, którzy dopiero co się poznali. Dowiesz się wtedy nowych rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia. Zazwyczaj taka osoba będzie bardziej szczera niż podczas rozmowy z przyjaciółmi. Powód? Raczej już się nie spotkacie, więc chce Ci się zwierzać tak długo, jak tylko może. Możesz posłuchać o niesamowitych przygodach, które wydarzyły się w jego życiu. Jednak po powrocie do domu będziesz mógł się nimi podzielić z kim tylko zechcesz. Najważniejsze jest to, że będziesz miał wspomnienia.

Podsumowując - działaj, rozmawiaj, próbuj! Bajkowa podróż stoi tuż obok Ciebie, bez konieczności wydawania pieniędzy, po prostu po nią sięgnij!