Osoby, które uwielbiają spontaniczne wakacje to coraz większa grupa. Niełatwo jest oprzeć się piaszczystej plaży, kąpieli w lazurowym morzu i kolorowym drinkom, które sprawiają, że upał nie pozwala przetrwać.

Jak jednak znaleźć ofertę, która okaże się najatrakcyjniejsza wśród wielu podobnych propozycji? Dzięki kilku prostym zasadom można szybko zorientować się, na co zwrócić uwagę, a jakich ofert lepiej unikać. Jest to szczególnie ważne w przypadku tzw. ofert last minute, ponieważ należy wziąć pod uwagę, że te najbardziej atrakcyjne pojawiają się dopiero na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Na szczęście ich znalezienie nie jest tajemniczą umiejętnością, którą dysponują tylko nieliczni. Oczywiście, cena wydaje się mieć kluczowe znaczenie przy wyborze miejsca, w którym chcemy spędzić wakacje. Nie możemy jednak zapominać, że każdy kraj ma swoją specyfikę i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę.

Bułgaria jest więc świetnym miejscem, jeśli marzymy o plażowaniu i dobrej zabawie, ale jeśli myślimy również o zwiedzaniu, to Grecja ze swoją starożytną kulturą może być znacznie lepszym rozwiązaniem. Wiele osób uważa, że nie ma lepszych wakacji niż te na Wyspach Kanaryjskich, jednak odległości sprawiają, że są one atrakcyjną opcją dla tych, którym nie przeszkadza perspektywa dłuższego urlopu. Kolejną kwestią jest ta, która jest bezpośrednio związana z wybranym przez nas hotelem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że last minute to znów okazja do zapoznania się z tysiącami takich obiektów. Na samym początku zastanów się, co chciałbyś robić podczas urlopu, może się bowiem okazać, że lokalizacja hotelu jest w stanie zarówno wspomóc nasze plany, jak i je storpedować.

Z reguły im bliżej centrum miasta znajduje się hotel, tym lepiej dla tych, którzy chcą korzystać z atrakcji lokalnego życia miejskiego. Z drugiej strony hotel położony tuż przy plaży spodoba się tym z nas, którzy nie wyobrażają sobie wakacji innych niż te, podczas których można godzinami kapać się w morzu. Oczywiście najtańsze hotele to te o nieco niższym standardzie. Przed rezerwacją miejsca w hotelu dobrze jest też sprawdzić, jakimi opiniami się on cieszy. Kolejny dylemat dotyczy formuły wyjazdu i okazuje się, że również w tym kontekście mamy w czym wybierać.

Dużą popularnością cieszy się oferta all inclusive, często utożsamiana z beztroskimi wakacjami. Jest ona szczególnie przydatna w przypadku planowania wakacji z dziećmi, gdyż niektórych wydatków nie da się uniknąć. Jeśli jednak myślimy o hotelu jako o miejscu, w którym zamierzamy się zatrzymać, powinniśmy zastanowić się nad opcją, w której w cenę wliczone jest jedynie śniadanie. Pozwoli nam to na znaczne oszczędności. Oferty last minute pojawiają się przez cały rok, ale nie wszystkie są równie atrakcyjne. Najbardziej wartościowe są więc te, z którymi mamy do czynienia na początku maja i na początku września. Taniej jest również wtedy, gdy do wyjazdu potrzebujemy tylko kilku dni.

Sprawdź odliczanie do wakacji z Bershką.