Trasy podróży dla najbardziej żądnych przygód

Pomysły na podróże / Dla niektórych wakacje to przede wszystkim wylegiwanie się na słońcu i słuchanie szumu fal. Ktoś lubi włóczyć się po lesie. Ale są też tacy, którzy do podróżowania potrzebują poczucia przypływu adrenaliny i mrożącego krew w żyłach strachu. Nasz przegląd jest dostosowany do tych, którzy kochają dreszczyk emocji.

1.

Kaplica Kości w Évora, PortugaliaZbudował

ją mnich franciszkański żyjący w XVI wieku. Ściany kaplicy ozdobione są kośćmi i czaszkami. Zakonnik chciał w ten sposób przekazać potomnym wiadomość, że życie doczesne jest przemijające.


2.

Las Hoya Baciu w Transylwanii, RumuniaMiejscowi mieszkańcy

mają wiele mistycznych opowieści o tym lesie. Według legend przodków, Hoya Baciu to pasterz, który w tajemniczych okolicznościach zaginął wraz ze swoją trzodą. Wielu turystów twierdzi, że było świadkami niewiarygodnych wydarzeń, takich jak obserwacje UFO i kosmitów, a także bezwiednych ludzkich dusz. Dostarczyli oni nawet zdjęcia na poparcie swoich twierdzeń, twierdząc, że widzieli takie enigmatyczne istoty.


3.

Góra Krzyży, LitwaMiejsce to

nie ma nic wspólnego z tradycją grzebania zmarłych. Mieszkańcy przynoszą i stawiają na tej górze krzyże w nadziei na znalezienie szczęścia i powodzenia. Historycy do dziś nie są w stanie określić wieku góry, kiedy postawiono pierwszy krzyż i kto był twórcą tej tradycji. Wiadomo jedynie, że pod koniec XX wieku na górze znajdowało się około 50 000 krzyży.


4.

Droga

Królewska w Maladze, HiszpaniaTa

droga w wąwozie El Chorro jest dziełem ludzkich rąk. Ma nie więcej niż trzy kilometry długości i mniej niż metr szerokości. Ścieżka została zbudowana na początku XX wieku dla robotników zaangażowanych w budowę zapory Conde del Guadalorse. Została ona nazwana Drogą Królewską, ponieważ hiszpański król Alfons III był pierwszą osobą, która przeszła tą drogą po otwarciu tamy.


5.

Wiszące trumny w Sagada, FilipinyOd

niepamiętnych czasów na Filipinach krążyły legendy, że skały są drogą do królestwa niebieskiego. Dlatego też miejscowi wkładali swoich zmarłych przodków do drewnianych trumien i mocowali je jak najwyżej na skałach. Podczas wędrówek po szlakach w tej okolicy należy być przygotowanym na widok miejscowego cmentarza nad głową.Doświadczeni wędrowcy twierdzą, że miejsca te zapierają dech w piersiach, przyprawiają o dreszcze, a nawet mogą przyprawić o szok. W związku z tym, osoby o delikatnej psychice lub zbyt emocjonalnej naturze powinny trzymać się od nich z daleka. Ale jeśli ryzyko jest Twoim drugim powołaniem, to do dzieła! Będzie co opowiadać znajomym o swoich wakacjach. Założę się, że nie będzie taki jak wszystkie inne!
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze