Tanimi

lotami dookoła świata za jedyne 819 euro: planowanie trasy

/ Pomysły na podróż Wskazówka dla podróżnych


Chcesz zobaczyć świat, ale cena biletów jest trochę stroma? Powiemy Ci, jak objechać świat, nie tylko nie wybijając się, ale wydając zaledwie 819 (!) euro!

Podróżowanie
to takie powabne słowo. No bo kto nie marzył o tym, by choć raz odwiedzić inny kontynent? Niestety, bilety nie są rozdawane za darmo. I wielu z nas siedzi zazdrośnie oglądając zdjęcia w serwisach społecznościowych, patrząc na kolejną znajomą pozującą dumnie na tle czegoś lub czegoś innego. Oczywiście można połączyć podróże z pracą, tak jak zrobili to bohaterowie jednego z naszych artykułów. Ale co z tymi, którzy chcą odpocząć bez ocierających się o siebie modzeli? Nie wszystkim odpowiada pomysł, by móc korzystać z uroków tylko w przerwach między pracą. Precz z nudą! Dzięki tanim liniom lotniczym można polecieć dookoła świata za mniej niż 900 euro. Jak? Pozwól nam powiedzieć.

Od czego zacząć?

Najpierw trzeba zdecydować się na wybór krajów i przygotować niezbędne dokumenty (wizy, jeśli są wymagane). Planując swoją podróż, ważne jest, aby zrozumieć, że ceny biletów lotniczych różnią się (w zależności od sezonu). W Nowym Roku popyt wzrasta, podobnie jak cena. Pomijając święta, na cenę wpływa dzień tygodnia. W szczycie tygodnia pracy ceny biletów są niższe niż w weekend. Nie podróżuj więc do Irlandii w Dzień Świętego Patryka, ani na niedzielny karnawał w Rio de Janeiro, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze. Przemyślałeś to? Kupujcie bilety!

Znajdowanie biletówPrzez długi

czas uważano, że najtańszy sposób na zwiedzanie innych krajów dają nam wycieczki last minute. Zostały one jednak zastąpione przez tanie linie lotnicze low-cost. Na specjalnych stronach internetowych można wybrać odpowiednie opcje. Wyszukiwarki takich serwisów mogą pomóc w znalezieniu taniego lotu w interesującym nas okresie. Loty będziemy badać w marcu-kwietniu 2016 roku. Na przykładzie następującego planu podróży.

Krok #1: Z Twojego miasta do Oslo. Ponieważ mamy czytelników z różnych miast, pozostawiamy Wam znalezienie taniego lotu do Oslo na własną rękę.

Krok #2: z Oslo do Bangkoku. Jak widzimy, norweski tani przewoźnik znajduje bilety za jedyne 1 299 NOK. To około 141 euro (po kursie z listopada 2015 roku).Krok #3: Z Bangkoku do Singapuru. Na stronie http://www.airpaz.com/ można znaleźć bilety za 35 euro (są też dostępne tańsze opcje).
Krok #4: Z Singapuru na Złote Wybrzeże. Najniższa cena ze Scoot to około 117€.

Krok #5: Gold Coast do Brisbane. Najłatwiejszym sposobem dotarcia z Gold Coast na lotnisko w Brisbane jest pociąg (kursuje co 15-30 minut). Czas przejazdu to nieco ponad godzina, a odległość wynosi niecałe 100 km. Ceny biletów można znaleźć na stronie https://airtrain.com.au. Średnio nie będziesz musiał wydać więcej niż 20 euro, jeśli nie mniej.

Krok #6: Z Brisbane do Honolulu. Uważając na zniżki, można kupić bilet już od 120 euro.

Krok #7: Honolulu do Los Angeles. Lot, który kosztuje 192 euro wyjdzie całkiem budżetowo. W porównaniu ze średnim kosztem biletów na tej trasie (który jest co najmniej dwukrotnie wyższy od naszego).Krok #8: z Los Angeles do San Francisco. Na stronie http://us.megabus.com/ znajdują się informacje o biletach autobusowych jadących z Los Angeles do San Francisco. Ich cena jest różna, ale całkiem realne jest znalezienie opcji za mniej niż 10-20 dolarów.

Krok #9: Z San Francisco do Oslo. Z San Francisco powrót do Oslo. 1.608 koron po obecnym kursie to około 175 euro.
Krok #10: Oslo - Home, sweet home. Po raz kolejny trzeba będzie samemu znaleźć tanie loty.

Oblicz całkowity koszt podróży: 141 + 35 + 117 + 20 + 120 + 192 + 19 + 175 = 819 euro. Plus koszt biletów z rodzinnego miasta i z powrotem. Na przykład dla http://biletyplus.ru/ bilet z Petersburga do Oslo kosztuje tylko 64 euro. Tanie loty można znaleźć także na stronie http://vandrouki.by/.Jak znaleźć niedrogie zakwaterowanie?


Z pomocą różnych wyszukiwarek można zarezerwować tanie noclegi niemal w każdym miejscu na świecie. Z airbnb.com, na przykład, łatwo znaleźć tanie i przytulne mieszkania w ponad 190 krajach na całym świecie! Szczerze mówiąc, nie jestem w stanie nawet zapamiętać tylu nazw państw. A ty? Jeśli korzystasz z witryny po raz pierwszy, otrzymasz zniżkę w wysokości 25 dolarów. Serwis http://www.hotelscombined.com/ pomoże w poszukiwaniu tanich hoteli.

We współczesnym życiu istnieje wiele efektownych opcji rozrywki. Od niewyobrażalnych muzeów po konsole do gier. Jest jednak wśród nich taki, który wywodzi się z głębokiej przeszłości i pozostanie ulubionym hobby ludzi w dalekiej przyszłości. I to jest właśnie podróżowanie. Odkryj piękno tego świata. Bon voyage!
Autor: Mira Kirova Przez: vandrouki.by Omówienie artykułu
  • Wskazówki dotyczące podróży
  • Oszczędzanie
Mówienie znajomym: zapisz się do tego magazynu:
  • Czytaj także
  • Uwagi