Top 10 rzeczy do zrobienia z dzieckiem w samochodzie

Pomysły na podróż /. Notatka podróżnika Zbliżają się święta noworoczne, co oznacza, że wielu z nas opuści wielkie miasta na rzecz małych ojczyzn. Nadszedł czas "dziadków" i świątecznych spotkań w dużym rodzinnym gronie. A dla Twojego malucha - yay! - Kolejna wycieczka.

Oto po prostu entuzjazm dzieciaka zwykle gaśnie po pierwszych czterdziestu minutach. Ale przed nami co najmniej godzina! Jak być i co brać niespokojnym, który pędzi do rąk, potem za kierownicą, potem na ulicy.

Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Co nie zamienia się w wyprawę na dziecięce zamieszki i skandale, dziecko musi być bardzo zajęte.


Sesja 1

Jesteśmy jak axakal i opowiadamy dziecku o wszystkim, co widzimy. W oknie widać samolot, a słońce zachodzi. I pociąg towarowy przejeżdżający obok. I teraz trenujesz wyobraźnię: co widzi pilot? Gdzie on leci? A co to jest kojec słońca? A gdzie on śpi? Ważne są tu Twoje umiejętności aktorskie. Spróbuj porozmawiać z dyspozytorem, który wydaje zgodę na start. Albo jak ciężarówka, którą właśnie minąłeś. Twoje dziecko na pewno to pokocha.

Ćwiczenie #2Podróżowanie

samochodem to najlepsze miejsce do nauki zasad ruchu drogowego. Uwierzcie mi, że nawet dwuletnie maluchy, którym przynajmniej kilka razy pokazano znaki stopu i przejście dla pieszych, na pewno je zapamiętają i chętnie szukają ich na drodze. Dzieci uwielbiają podpowiadać i pomagać dorosłym, więc niech młody podróżnik śmiało udziela rad, na którym świetle jechać do taty. Powiedz dziecku, dlaczego samochody mają włączone reflektory, wycieraczki itp.
Ćwiczenie

3 Zabawne

kolaże. Do tego trzeba wcześniej przygotować szkicownik, klej w rolce silikatowy, który się nie rozlewa, i wyciąć dużo kolorowych obrazków. Ja na przykład mam w domu zapisane mnóstwo niepodpisanych kartek, z czasów ślubu. Teraz nawet nie pamiętam od kogo były te kartki, więc wycinanie ich wcale nie jest szkodliwe. Zaproponuj więc dziecku wymyślenie jakiejś historii, bajki sylwestrowej. W Sylwestra można było zrobić bałwana z krążków waty i kolorowego kartonu.Bardzo dobrze jest, jeśli masz stolik do fotelika samochodowego, dziecku będzie o wiele wygodniej. Na nim, przy okazji, można też zebrać zestaw budowlany lub pobawić się samochodami. W ostateczności taki stolik można uszyć samemu.


Ćwiczenie #4Zabawy paluszkowe

, ach jakże przydatne dla rozwoju mowy dziecka. Ale w domu malenka może być znudzona reprezentowaniem palców rogatego kozła lub króliczego uszka, gdy leży obok nienakarmionej lalki lub neobozhennym traktorem. I trzeba siedzieć w samochodzie. Spędź więc ten czas pożytecznie i zapytaj palca, gdzie był, z kim chodził do lasu i rąbał drewno na opał. Można też urządzić mini spektakl, zakładając na palec specjalną lalkę. Zabawki na palec można kupić w wielu sklepach, można też po prostu uszyć, dobre to nie jest trudne.

Klasa #5 Gra

w uważność: Każdy (oprócz kierowcy) patrzy przez okno i wykonuje zadanie: Policz samochody swojego koloru (ja - tylko niebieski, dziecko - czerwony) lub marki. Wygrywa ten, kto w określonym czasie zaliczy więcej "swoich" samochodów.


Ćwiczenie 6 - Rysowanie

. Można zabrać flamastry i papier, można rysować palcami na szkle lub na oparciu przedniego fotela (ręce wtedy koniecznie do wytarcia wilgotną serwetką).

Ćwiczenie #7Można

z wyprzedzeniem przygotować niespodzianki dla dziecka i rozdawać je po kolei. Na przykład ulubione małe zabawki dziecka włóż do materiałowych torebek lub słoików. Niech dziecko zgadnie, co szeleści lub dzwoni i gwiżdże. Można wszystko wrzucić do jednego dużego worka i pozwolić dziecku wsadzić do niego rękę i dotknąć, aby dowiedzieć się, co mama schowała. Można też przygotować kilka torebek z kaszą gryczaną, cynaderkami i grochem. Nie ma potrzeby ich rozwiązywania. Zadanie dla dziecka: dotknąć i na ślepo określić, co gdzie leży.


Ćwiczenie 8Gry

z kartami. Jeśli Twój krajobraz jest monotonny, rozjaśnij go kolorowymi zdjęciami przyrody (świetne karty Doman). Niech dziecko rozpoznaje zjawiska przyrodnicze związane z ogniem, wodą i powietrzem, niech nazywa różnicę między polem a górą itp. Możesz odebrać karty ze zwierzętami, kolorami, pojazdami, ogólnie rzecz biorąc, skupić się na hobby dziecka.

Ćwiczenie #9 Zabawmy

się w kierowcę. Daj dziecku przygotowany wcześniej mały okrągły przedmiot: dysk, ramkę do haftowania, pokrywkę od garnka i "jedź" samochodem. Można trąbić, skręcać, przyspieszać i hamować. Gra jest dość głośna, ale dziecko na pewno nie będzie się nudzić.

Zajęcia 10- Ciepłe

wspomnienia. Zapytaj dziecko, czy pamięta, jak wasza rodzina obchodziła ostatni Nowy Rok lub jego urodziny. Niech wymieni jak najwięcej szczegółów, jaką maskę miał na sobie on i jego rodzice, jak wysoka była choinka, jakie było ciasto itp.

Na koniec, gdy dziecko jest również wyczerpane, można zaproponować mu grę w ciszy. A potem już niedaleko do snu, zwłaszcza jeśli dziecko jest w wygodnym foteliku samochodowym.Z osobistego doświadczenia mówię, że bycie animatorem dla dziecka w samochodzie oj jak nie jest łatwe. Jeśli jednak nie masz innej możliwości i podróżujesz samochodem potrzebnym, skorzystaj z naszej rady. I tak, trzeba zapewnić wiele rzeczy, które mogą być potrzebne w drodze: jedzenie, picie, zabawki, zmiana ubrań, chusteczki, kocyk, na wypadek gdyby dziecko zasnęło. Ale z czasem się dostosujesz. Niech podróż z rodziną nie będzie ciężarem; niech będzie radością.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Czytaj także
  • Komentarze