Turystyka niekonwencjonalna w Rosji: gdzie szukać nowych doświadczeń

Pomysły na podróże / Notatka podróżnika

Jeśli wakacje dla Ciebie to morze, słońce i plaża, nie czytaj dalej. Ten przegląd oferuje niekonwencjonalne opcje wakacyjne, które oferują wyjątkowe emocje i doświadczenia dla ludzi aktywnych, ciekawych świata i pozytywnie nastawionych do życia.


Wymienienie wszystkich niesamowitych i pięknych miejsc w Rosji zajęłoby całe życie. Celem tego artykułu jest nie tyle wyliczenie, co przypomnienie, że wakacje mogą być wyjątkowe i nie wymagają przekraczania granicy Federacji Rosyjskiej.

Dla wygody czytelnika przedstawiliśmy cele podróży, które można wybrać w zależności od upodobań, sił i środków. W zależności od zainteresowań, możesz wybrać to, co jest dla Ciebie najlepsze: unikalne miejsca przyrodnicze, turystyka miejska lub coś innego. Skorzystaj z nawigacji po zawartości, aby znaleźć swoje ulubione pomysły na wakacje.

Treść
1. Naturalne piękno Rosji
2.
3. Turystyka miejska: Derelicts w Rosji
4. turystyka ekstremalna
5. Turystyka pasywna

1. Naturalne piękno Rosji1

.

Wulkan Krenitsyn (Wyspy Kurylskie)

Jest to słynny wulkan w wulkanie. Położony w starożytnej kalderze aktywny wulkan otoczony jest pierścieniowym jeziorem. Na świecie jest kilka takich wulkanów, zwanych biwalentnymi, największy jest wulkan Krenitsyn, gigantyczny, o wysokości 2350 metrów.Majestatyczny widok jest niezapomniany i nie da się oddać nierealnego piękna tego miejsca za pomocą zdjęć czy filmów. To miejsce, które trzeba zobaczyć na własne oczy.
Jednak dostać się tutaj jest niezwykle trudno, co sprawia, że wulkan Krenitsyn jest jeszcze bardziej kuszący dla tych, którzy preferują niekonwencjonalne drogi i doświadczenia.


2.

Jezioro Teletskoe (Ałtaj)

Pomnik przyrody, nazywany przez tubylców Złotym Jeziorem (Ałtyn-Kyol).
Jezioro nazywane jest drugim po Bajkale nie tylko ze względu na ilość słodkiej wody: są tu niezwykłe widoki, strome brzegi i malownicze zatoki.

Oprócz podziwiania piękna przyrody i szukania niesamowitych kątów do zdjęć, jezioro oferuje szeroki wachlarz możliwości rekreacyjnych. Można tu odpocząć w centrum turystycznym, wybrać się na wycieczkę statkiem, motorówką lub na ryby. Jedyne, czego nie będzie można zrobić, to popływać w jeziorze Teletskoye. Najczystsza woda nawet w najgorętsze dni ledwo osiąga 18-22 stopnie.
Niedawno został otwarty nowy ośrodek narciarski w pobliżu jeziora Teletskoye, ale jest on jeszcze mało znany.


3. Wyspa Petrov (Primorsky region)

Kolejne niedostępne miejsce, gdzie turyści mogą dostać się tylko kilka miesięcy w roku. Liczba zwiedzających jest ograniczona: tysiącletni gaj cisowy może zobaczyć nie więcej niż cztery tysiące osób rocznie. Legenda głosi, że cisowy gaj był sanktuarium dla mieszkańców starożytnego miasta na wyspie. Wykopaliska archeologiczne ujawniły, że najstarsze osady na wyspie istniały już od VIII wieku p.n.e. - III wiek n.e.

Już samo przebywanie w tym miejscu, gdzie przyroda od tysięcy lat istnieje praktycznie bez ingerencji człowieka, jest wyjątkowym przeżyciem.


2. Zabytki architektury1

.

Monastyr Sołowiecki (obwód Archangielski)

Historia Monastyru Sołowieckiego sięga XV wieku. Ale to tylko wtedy, gdy mówimy o udokumentowanych wzmiankach. Historycy nie potrafią wyjaśnić tajemnicy Kremla Sołowieckiego. Kto i kiedy zaczął budować budynek z głazów, które ważą do ośmiu ton; jak to się stało, że porosty na owych głazach mają tysiące lat?

Wiele sekretów i tajemnic skrywa ten majestatyczny zabytek. I zasługuje na to, aby zobaczyć go na własne oczy i osobiście dowiedzieć się o cudach, które kiedyś się tu działy i dzieją się obecnie.


2. Dom Głupca (Moskwa)

O tym niesamowitym budynku wspominaliśmy w naszej recenzji bajecznej Moskwy. Budynek, który wygląda jak tort weselny, ma wiele nazw. Najsłynniejszy z nich (Dom Głupca) otrzymał on z powodu swojego pierwszego właściciela, Arsenija Morozowa, którego nawet jego własna matka uważała za głupca. Współcześni Arsenijowi nie pochwalali zespołu architektonicznego budynku. Zbyt mocno obcy styl kontrastował z sąsiednimi budynkami, które były przykładami architektury rosyjskiej. I dziś miłośnicy motywów fantasy mogą ją docenić. Czyż nie jest to pałac pięknej księżniczki czarownicy?


3. Turystyka miejska: opuszczone wioski w Federacji Rosyjskiej1

.

Opuszczone aul Gamsutl (Dagestan)

Miasto-widmo (ostatecznie opuszczone przez ludzi około pół wieku temu) ma, według uczonych, co najmniej dwa tysiące lat historii. Trasa na szczyt góry jest piesza, nie można wjechać samochodem, należy wziąć pod uwagę swoją wytrzymałość.

Jest to idealne miejsce dla miłośników pięknych widoków, rzadkich wrażeń i niepowtarzalnych fotografii. Zdjęć z auli jest wiele, ale każdy może znaleźć swój własny, wyjątkowy widok na okolicę wśród opuszczonych budowli i starożytnych murów, lub punkt do zrobienia zdjęcia starożytnej osady z góry.

Przy okazji, jeśli uwielbiasz podróżować do takich miejsc owianych mistyczną aurą opuszczenia, to nie przegap naszego przeglądu miast duchów.


2. Kizinka Dolmens (Krasnodar Krai)

Starożytne megality wciąż pozostają zagadką dla nauki, zarówno jeśli chodzi o ich przeznaczenie, jak i technologię ich budowy. W górach Terytorium Krasnodarskiego, a nawet na wybrzeżu Morza Czarnego dolmeny nie są rzadkością. Najsłynniejszym z nich jest ogromny megalit w Wołkonce.

Mówiąc o dolinie dolmenów w powiecie Mostowskim na Terytorium Krasnodarskim (znajdującej się w pobliżu gospodarstwa Kizinka), należy zwrócić uwagę na dwa fakty: po pierwsze, jest to największa liczba dolmenów w jednym miejscu, jeśli mówimy o terytorium Europy; a po drugie, jest tam bardzo mało turystów, ponieważ dolina znajduje się z dala od najczęściej odwiedzanych obszarów Terytorium Krasnodarskiego. Większość dolmenów jest zniszczona, co nie przeszkadza w docenieniu wyjątkowości i wielkości tego miejsca.


3. Opuszczone miejsca na Wyspie Ruskiej (Władywostok)

Niegdyś całkowicie niedostępna dla cywilów, po opuszczeniu jej przez wojsko i wybudowaniu mostu, wyspa stała się miejscem powszechnie dostępnym dla mieszkańców, ale dla odwiedzających region pozostaje charakterystycznym pomnikiem epoki radzieckiej i wczesnego okresu postsowieckiego. Stopniowo miejsce to obrosło legendami i mistycyzmem, ale nadal jest przede wszystkim obiektem dla miłośników ruiny. Upewnij się, że nie spieszysz się, jeśli odwiedzasz wyspę, nawet jeśli jedziesz własnym samochodem. Jest mało prawdopodobne, że uda Ci się zobaczyć wszystko w ciągu jednego dnia.


Przeczytaj więcej
  • Wskazówki dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze