Urocze i zabawne: gdzie na świecie można zobaczyć pingwiny

Pomysły na podróże / Notatka podróżnika Nie ma wątpliwości, że pingwiny są jednymi z najbardziej fascynujących stworzeń na świecie. Wielu marzy o tym, aby zobaczyć je w ich naturalnym środowisku, ale nie każdy wie, że nie trzeba w tym celu podróżować aż na Antarktydę! W rzeczywistości można je znaleźć na całym świecie, nawet na ciepłych plażach.

Wyspy Galapagos, EkwadorPrawdziwą

niespodzianką podczas wizyty w Ekwadorze może być fakt, że państwo to słynie z wyjątkowego gatunku pingwinów. Na Galapagos żyje wiele egzotycznych zwierząt, więc wycieczka po tych wyspach to okazja do zobaczenia niesamowitej różnorodności dzikich zwierząt.W przeciwieństwie do innych gatunków, które migrują w zależności od pory roku, zagrożone wyginięciem pingwiny z Galapagos żyją tu przez cały rok. Najprawdopodobniej będziesz obserwować ptaki z łodzi, ale jeśli Twoja wycieczka obejmuje nurkowanie z rurką w obszarze odwiedzanym przez pingwiny, być może będziesz mógł pływać razem z nimi.


Cape Town, RPAKolejnym

miejscem, gdzie można popływać z pingwinami jest RPA. Kierując się na północ od Kapsztadu, wzdłuż zachodniego wybrzeża, dotrzesz do brzegu Iserfontein, rzut kamieniem od wyspy Dassin. Ta mała, odizolowana wyspa jest domem dla jednej z największych kolonii pingwinów w RPA. Choć populacja żyjącego tu charakterystycznego pingwina okularowego w ostatnich latach znacznie się zmniejszyła, wciąż jest szansa na jego obserwację.Pingwiny są wciąż chronione, więc taras widokowy jest najbardziej przystępnym sposobem, aby je zobaczyć. Można się na nie natknąć podczas pływania, jednak w takim przypadku należy uważać, aby nie zbliżyć się do nich zbytnio.


Phillip Island, AustraliaSłodszy

od pingwina może być tylko malutki pingwinek! Najmniejsze pingwiny na świecie żyją na Wyspie Filipa w Australii. Mają około 33 cm wysokości i ważą około jednego kilograma, przy czym samce ważą nieco więcej niż samice.Miejsce to przyciąga turystów specjalną nocną Paradą Pingwinów. Każdej nocy, około czterech tysięcy pingwinów wychodzi z morza do swoich domów na plaży na godzinę przed zachodem słońca, gdzie będą odpoczywać przez całą noc. To wyjątkowe widowisko można oglądać w specjalnym parku, który został stworzony z myślą o turystach.


Tierra del Fuego, Argentyna i ChileArchipelag

Tierra del Fuego słynie z wycieczek z pingwinami do najbardziej wysuniętego na południe miasta na świecie, Ushuaia. Miejsce to jest o tyle wyjątkowe, że za opłatą turyści mają możliwość spaceru z pingwinami. Zwiedzający mogą obserwować tryb życia ptaków, ich gniazda i sposób, w jaki opiekują się swoimi pisklętami.Organizatorzy wycieczek radzą, aby trzymać się z dala od pingwinów, ale te niezwykle ciekawskie zwierzęta mogą przyjść do Ciebie. Nie daj się jednak zastraszyć: pingwiny magellańskie, choć bardzo hałaśliwe i aktywne, nie są niebezpieczne dla ludzi. Oni są do nas przyzwyczajeni!


Falklandy, Wielka BrytaniaTo

tutaj królują pingwiny: znacznie przewyższają liczebnie ludzi. Podczas wojny o Falklandy pomiędzy Wielką Brytanią a Argentyną, wyspa została częściowo zaminowana. Po zakończeniu konfliktu potencjalnie śmiertelnie niebezpieczne pola minowe zostały po prostu ogrodzone. Małe pingwiny magellańskie i pingwiny Gentoo, które tam żyją, nie są wystarczająco ciężkie, by wysadzać skorupy, więc udało im się przystosować do życia.Nie martw się, nie będziesz musiał manewrować między minami; w zatoce York są odgrodzone obszary dla pieszych. Wizyta tutaj jest warta wydatku i wysiłku, z ogromną różnorodnością gatunków pingwinów, od pingwinów królewskich do pingwinów grzebieniastych.Te urocze zwierzęta występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale każdy gatunek jest uroczy na swój sposób. Wybierz cel swojej podróży zgodnie z ptakami, które chcesz zobaczyć. Możliwości pojawiają się na całym świecie!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze