Przygoda, przygoda, każda chwila to pestka.... - zwłaszcza na żmudne i skomplikowane pakowanie. Dlatego przygotowując krótki, weekendowy wypad za miasto, warto skorzystać z pomocy praktycznych i sprawdzonych akcesoriów, które ułatwią komfortowy wypoczynek i smakowanie uroków życia.

Pakując torby na jedno- lub dwudniowy wyjazd, zwykle staramy się, aby ich rozmiar i waga były niewielkie i nie utrudniały zbytnio transportu w trakcie podróży. Dobrym pomysłem jest więc skoncentrowanie bagażu w jak najmniejszej liczbie walizek lub plecaków, wykonanych z lekkich i wytrzymałych materiałów.

Lista niezbędnych rzeczy, które zabieramy na krótką wycieczkę nie powinna być zbyt długa. Niezależnie jednak od celu i charakteru podróży, zwykle znajdzie się na niej portfel, dokumenty, leki i zabierane kosmetyki. Te ostatnie powinny być umieszczone w woreczkach strunowych, dzięki którym przedmioty z łatwością zmieszczą się w wolnej przestrzeni torby czy plecaka, pozostając w jednym opakowaniu. Dodatkowo szczelne zamknięcie zapobiegnie wydostawaniu się płynów z torby w przypadku ewentualnego otwarcia lub uszkodzenia znajdujących się w niej pojemników.

Wycieczka po mieście

W sezonie letnim szczególnie chętnie spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu, również podczas posiłków. Piknik w otoczeniu pięknych okoliczności przyrody to często obowiązkowy punkt weekendowego wyjazdu. Tradycyjny wiklinowy kosz zamienia się wówczas w prawdziwy róg obfitości, pełen ulubionych frykasów. Aby bezpiecznie i wygodnie je transportować, warto zaopatrzyć się w praktyczne opakowania, takie jak lekkie, składane pojemniki silikonowe.

W koszu piknikowym, oprócz smakołyków, powinny znaleźć się także lekkie talerze, kubki i sztućce, a także obrus i serwetki. Warto też pamiętać o antybakteryjnych ściereczkach nasączonych wodą, które można wykorzystać np. do szybkiego, efektownego grillowania. Nie zajmując dużo miejsca, często okazują się bardzo przydatne podczas podróży, zwłaszcza gdy nie mamy dostępu do czystej, bieżącej wody.