Zasady zachowania na pokładzie samolotu

Pomysły na podróżowanie /. Uwaga podróżnika Oczekiwanie na zbliżający się lot wywołuje wiele sprzecznych emocji. Panika nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Nie ma powodu do obaw. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, jak właściwie zachowywać się na pokładzie, aby zachować spokojne i komfortowe warunki nie tylko dla siebie, ale także dla wszystkich wokół.
Nie zdejmuj

butówSamolot

jest miejscem publicznym, w którym roi się od różnych bakterii, w tym bakterii wywołujących choroby. Nie licz na sanitariaty w kabinie i "na wszelki wypadek".


Nie stawiaj stóp na podłokietnikachWyobraź sobie, że

jesteś na miejscu osoby siedzącej przed Tobą. Czy chciałbyś zobaczyć stopy innej osoby pod swoim nosem, nawet bez butów?

Zmieniaj pieluszkę dziecku tak delikatnie, jak to tylko możliweNie ma wątpliwości

, że dzieci są kwiatami życia. Nie zapominajmy jednak, że jest to Twój kwiat, a osoby z Twojego otoczenia nie powinny być nim zachwycone. Jeśli lot jest długi, a Ty nie możesz się obejść bez pieluszki, postaraj się zmienić ją w sposób jak najmniej widoczny dla innych pasażerów.

Wycisz gadżetyLinie lotnicze

nie są kompleksem rozrywkowym. Jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą gadżet, aby umilić sobie czas podczas lotu, pozostali pasażerowie nie muszą biernie w tym uczestniczyć. Być może ktoś potrzebuje ciszy: drzemki lub lektury. Aby nie przeszkadzać innym, należy wyłączyć dźwięk i podłączyć słuchawki.


Nie

przesuwaj

przednich foteli kolanamiJesteś

w pojeździe, w którym przestrzeń jest ograniczona. Nawet jeśli masz długie nogi, a osoba stojąca przed Tobą ma spuszczone plecy i sprawia Ci dyskomfort, nie zaczynaj jej popychać do tyłu. W końcu nie ma gwarancji, że zrozumie i pójdzie w twoją stronę, ale jest większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do skalpu.

Jedną rzeczą jest

rozciągnięcie się (wykonanie kilku przysiadów i skłonów), a zupełnie inną pozwolenie dziecku na bieganie po przejściu i przeszkadzanie innym pasażerom. Jeśli niemowlę jest niespokojne, upewnij się, że towarzyszysz mu w przejściu i obserwujesz jego zachowanie.

Zamknij drzwi toalety

Nie jesteś w domu. Nie chcesz przecież pokazywać wszystkim swoich części ciała, zwłaszcza w tak pikantnej sytuacji. Ogólnie rzecz biorąc, jest ona nieprzyjemna dla osób z zewnątrz. Ponadto nie trzeba wiedzieć, że nie jesteś osobą pedantyczną i np. nie myjesz rąk za każdym razem po wizycie w łazience.

Uważaj na zapachyKażda

osoba inaczej reaguje na silne zapachy. Nie wiesz, jak zareagujesz na zapach wędzonej kiełbasy czy ulubionych perfum. Możliwe jest, że te właśnie rzeczy mogą wywołać reakcję alergiczną u kogoś innego.Tworzymy własną atmosferę. Jest to szczególnie ważne w ograniczonych przestrzeniach. Znając te zasady, każdy lot będzie tak komfortowy, jak to tylko możliwe, zarówno dla Ciebie, jak i dla wszystkich pasażerów.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżujących
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze