Zasady przetrwania w egzotycznych krajach

Pomysły na podróże /. Obecnie, planując wakacje, coraz częściej wybieramy kraje egzotyczne. Wszyscy chcemy wygrzewać się w gorącym słońcu, pluskać się w lazurowych wodach oceanu i podziwiać niewiarygodnie piękną przyrodę, doprawiając te wszystkie przyjemności znajomością lokalnego kolorytu. Należy jednak pamiętać, że oprócz pozytywnych aspektów, taka przygoda może nieść ze sobą również niebezpieczeństwa i uciążliwości.

Meduzy, koralowce i jaskrawe rybyWody

krajów tropikalnych po prostu roją się od najróżniejszych mieszkańców. Nie wolno jednak zapominać, że wiele z nich jest bardzo trujących, mimo że wyglądają słodko i atrakcyjnie. Można się przed nimi chronić, używając podczas kąpieli specjalnego obuwia i starając się nie dotykać ich rękami.


Prądy wsteczne w oceanieJeśli

wybierasz się na wakacje nad morze lub ocean, pamiętaj, że oprócz podwodnych mieszkańców występują tam również prądy wsteczne. Jeśli wpadniesz w jedną z nich, nie opieraj się naporowi wody i płyń do brzegu. W takim przypadku konieczne jest dryfowanie wzdłuż wybrzeża w poszukiwaniu słabszego prądu. Gdy znajdzie się takie miejsce, jest się zbawionym.

Komary i anophelesTe

mieszkańcy tropików przenoszą wiele chorób wirusowych, z których niektóre są śmiertelne. Aby ich uniknąć, przed wyjazdem do egzotycznych krajów należy zaopatrzyć się w środek odstraszający komary i uodpornić się.


Drapieżniki morskieAby

uniknąć stania się ofiarą rekina, unikaj wchodzenia do wody, jeśli masz otwarte rany. Drapieżniki te występują licznie w wodach Pacyfiku, Atlantyku i Oceanu Indyjskiego. Nie podróżuj tam w jaskrawych kostiumach kąpielowych.

Jedzenie na ulicyPostaraj

się nie przesadzić z ilością lokalnego jedzenia. Nigdy nie wiadomo, jak organizm zareaguje na kuchnię danego kraju. Aby uniknąć problemów zdrowotnych i rozstroju żołądka, należy unikać spożywania egzotycznych przysmaków z dużymi porcjami nieznanych przypraw.


Woda - zazwyczaj woda

w tych krajach nie jest dobrej jakości. Należy więc unikać miejscowej wody z kranu, zimnych napojów i koktajli w lokalnych barach. Pij wodę butelkowaną dostępną w sklepach i supermarketach.

Oparzenia słoneczne W

egzotycznych krajach słońce nie zna litości dla obcych. Warto więc zaopatrzyć się w filtry przeciwsłoneczne, które należy nakładać na odsłonięte części ciała przed wyjściem z domu.Kraje tropikalne z pewnością dostarczą Ci wielu niezapomnianych emocji i przeżyć. Jeśli jednak nie chcesz zepsuć im zabawy wypadkami, upewnij się wcześniej, że jesteś bezpieczny.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżnych
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze