Argentyna to piękny kraj położony w Ameryce Południowej. Ze względu na odległość od Polski, nie jest to najpopularniejszy kierunek wśród turystów. Jednak część osób z naszego kraju decyduje się na odwiedzenie tego odległego zakątka Ziemi. Argentyna to kraj o bogatej historii, można tam znaleźć wiele ciekawych miejsc, a tamtejsza kultura może zachwycić każdego gościa.

Argentyna - kraj, który warto zobaczyć

Argentyna to kraj, który jest bardzo zróżnicowany. Znajdują się w nim elementy kultury europejskiej, jak i indiańskiej. Miasta w tym kraju przypominają wyglądem te europejskie, natomiast poza nimi widoczne są silne wpływy tradycyjnej kultury indiańskiej. Kraj ten jest zróżnicowany pod względem klimatycznym. Na północy dominuje klimat tropikalny, natomiast na południu możemy doświadczyć arktycznej aury. Wielką zaletą tego kraju są jego mieszkańcy, którzy są niezwykle mili i otwarci. Kontakt z nimi to przyjemność dla każdego turysty.

Ciekawy krajobraz

Argentyński krajobraz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Część kraju zajmują równiny, na których występują tzw. pampy. Zachodnia część kraju zdominowana jest przez największe góry Ameryki Południowej - Andy. W granicach kraju leży najwyższy szczyt obu Ameryk - Aconcagua. Miłośnicy górskich wypraw czy sportów związanych z górskimi potokami z pewnością nie będą się nudzić w tym zakątku świata. Argentyna zwiedzanie tego kraju będzie niewątpliwie ciekawą przygodą.

Nasza oferta

Biuro podróży proponuje dwie opcje wycieczek do Argentyny:

  • Trasa pierwszej z nich to: Santiago de Chile - Calama - San Pedro de Atacama - Pustynia Atacama - Caspana - Chiu-Chiu - Rapa NUI - Punta Arenas - Cieśnina Magellana - Puerto Natales - Torres Del Paine - El Calafate - Ushuaia - Park Narodowy Ziemi Ognistej - Buenos Aires.
  • Trasa drugiej opcji to: Buenos Aires - Ushuaia - Park Narodowy Ziemi Ognistej - Park Narodowy Przylądka Horn - Zatokaula - Lodowiec Pia - Lodowiec Garibaldi - Fiord Agostini - Lodowiec Aguila - Lodowiec Condor - Lodowiec Condor. Wyspa Magdalena - Punta Arenas - Puerto Natales - Park Narodowy Torres Del Paine - El Calafate - Perito Moreno - lodowiec Trelwe - Puerto Madryn - Półwysep Valdes - Punta Tombo - Buenos Aires.

Największe atrakcje proponowanych wycieczek

Buenos Aires

Historyczna stolica Argentyny, główne miasto kraju. Miasto nazywane Paryżem Ameryki Łacińskiej. Architektura głównej części miasta nawiązuje do wyglądu miast europejskich. Znajduje się tu wiele ciekawych miejsc i obiektów. Warto zobaczyć m.in. Pałac Prezydencki (różowy dom), Plac San Martin z Wieżą Angielską, Teatr Kolumba, deptak Calle Florida. W mieście znajdują się liczne restauracje, bary i lokale, w których można zjeść zarówno lokalne potrawy, jak i fast foody.

Pustynia Atacama

Bardzo dobrze znana pustynia, dość charakterystyczna. Znajdują się na niej fragmenty piaszczyste, skaliste, a nawet solne. Popularne miejsce dla turystów odwiedzających południową część Ameryki.

Cieśnina Magellana

Cieśnina pomiędzy Ameryką Południową a wyspami Królowej Adelajdy, wyspą Riesco oraz wyspami Ziemi Ognistej. Łączy Ocean Spokojny z Oceanem Atlantyckim. Cieśnina nazwana na cześć podróżnika Ferdynanda Magellana, który odkrył ją i przepłynął około 500 lat temu. Miejsce na pewno znane wszystkim. Warto je odwiedzić ze względu na wspaniałe krajobrazy, klimat i jego urok.

Park Narodowy Ziemi Ognistej

Park istniejący od 1960 roku, utworzony w celu ochrony wiecznie zielonych formacji coihue i lasów lengue. Jest to piękny zielony teren, na którym można spotkać wiele gatunków roślin, zwierząt (dużo ptaków). Występują tu formacje polodowcowe i górskie, jest wiele jezior i rzek.

Przylądek Horn

Jest to skalisty przylądek, który jest najbardziej wysuniętą na południe częścią Ameryki Południowej. Słynie on również z bardzo silnych wiatrów, które występują w jego pobliżu. Utrudniają one statkom przepływanie obok przylądka. Od 1945 roku został utworzony Park Narodowy Przylądka Horn.

Podsumowanie

Argentyna to wyjątkowy kraj, który warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Zróżnicowana kultura i krajobraz sprawią, że żaden dzień spędzony w tym pięknym miejscu nie będzie zmarnowany. Zastanawiając się nad kierunkiem kolejnej podróży, warto rozważyć wyprawę do Ameryki Południowej. Wszystkie punkty wycieczki przygotowane przez biuro podróży to piękne miejsca, w których żaden z turystów nie będzie się nudził.