Zwroty TAX FREE: Jak i gdzie uzyskać zwrot podatku za zakupy w Europie

Pomysły na podróż / Notatki podróżnika TAX FREE to pojęcie znane doświadczonym i początkującym podróżnikom, którzy wyjeżdżają za granicę nie tylko dla przyjemności i w celach kulturalnych, gastronomicznych i poznawczych, ale także w celu dokonania zakupów .

TAX FREE to zwrot podatku od wartości dodanej (VAT) zapłaconego od zakupów dokonanych przez obcokrajowców podczas podróży powrotnej do kraju, w którym dokonano zakupu. W zależności od stawki VAT obowiązującej w danym kraju, można otrzymać zwrot od 7 do 20% kwoty zakupu.

Ile muszę wydać pieniędzy, aby otrzymać

paragon

TAX FREE

w kilku krajach:

Austria - 75,01 EUR (bez ograniczeń)
Finlandia - 40 EUR (3 miesiące od daty zakupu)
Wielka Brytania - 30 GBP (3 miesiące od daty zakupu)
Holandia - 50 EUR (3 miesiące od daty zakupu)
Hiszpania - 90.15 EUR (bezterminowo)
Włochy - 154,94 EUR (3 miesiące od daty zakupu)
Francja - 175,01 EUR (6 miesięcy od daty zakupu)
Rosja - 244 EUR (3 miesiące od daty zakupu)
Szwajcaria - 300 CHF (1 miesiąc od daty zakupu)
Czechy - 2001 CZK (6 miesięcy od daty zakupu)


Tax Free podstawowe zasady zwrotu

podatkuNiezapomnij o tych prostych zasadach, aby kwalifikować się do zwrotu podatku za granicą :

1. Przed przejściem przez strefę celną lotniska należy odprawić się na swój lot i otrzymać kartę pokładową.

2. Aby celnik mógł podstemplować paragon za towar, należy pokazać mu towar, najlepiej w tym samym opakowaniu, w którym został zakupiony.

Pieniądze można otrzymać bezpośrednio na lotnisku w oddziale banku, który zajmuje się zwrotem podatku, lub już w domu.

Prawo do otrzymania zwrotu pieniędzy ma osoba, której dane znajdują się na dowodzie sprzedaży. Aby uniknąć siły wyższej (nie zdążyłeś podstemplować paragonu przy wylocie, zostawiłeś zakupy w bagażu zanim zdążyłeś podstemplować paragon itp.), nie spiesz się z wypełnianiem paragonu od razu po zakupie w sklepie. Danych do umieszczenia na paragonie nie ma zbyt wiele:
imię, nazwisko, numer paszportu, adres i podpis, co oznacza, że zawsze możesz to zrobić tuż przed celnikiem. Jeśli jednak przytrafi Ci się jeden z wyżej wymienionych kłopotów, pieniądze może otrzymać każdy znajomy podróżujący za granicę w ciągu trzech miesięcy od daty zakupu.Poza tym, jeśli zakupy za granicą stały się dla Ciebie regularnym zjawiskiem, warto rozważyć złożenie wniosku o plastikową kartę TAX FREE SHOPPING.

Wniosek o taką kartę możesz złożyć na stronie internetowej Globalrefund(www.globalblue.com). Po złożeniu wniosku, kartę należy odebrać na przejściu granicznym, które wskazałeś podczas rejestracji. Karty nie są wysyłane na adres osobisty i należy je odebrać osobiście.

Korzyści wynikające z posiadania karty TAX FREE SHOPPING1

. Nie musisz już przedstawiać paragonów przy dokonywaniu zakupów kwalifikujących się do zwrotu podatku. Wystarczy, że dasz swoją kartę sprzedawcy. On ją zeskanuje, a
uzyska wszystkie niezbędne informacje, które zostaną automatycznie wydrukowane na paragonie. (W tym przypadku możesz jednak zwrócić pieniądze tylko osobiście).

2. Wyjęcie towaru w punkcie Globalrefund Tax Free będziesz mógł zarejestrować za pomocą specjalnej maszyny. Wkładając kartę do maszyny, wywieziesz towar z kraju.

Jeszcze trochę przydatnych informacji - na stronie www.globalblue.com w zakładce "Usługi" znajduje się kalkulator, za pomocą którego możesz obliczyć kwotę TAX FREE dla zakupów w różnych krajach.

Życzymy miłych zakupów!

Autor: Elena Mishina Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Przeczytaj również
  • Komentarze