Życie morskie w Australii jest naprawdę różnorodne, dzięki temu, że kontynent ten jest otoczony przez trzy różne oceany. Możesz więc zobaczyć tropikalne ryby i koralowce na północy Australii, ale także pingwiny na południu i rekiny wielorybie na zachodzie. Pozostaje jednak pytanie, które miejsca są najlepsze do obserwowania tego niesamowitego morskiego życia? Oto kilka pomysłów.

1. Cairns

Jeśli chcesz podziwiać wspaniałą Wielką Rafę Koralową, powinieneś koniecznie odwiedzić Cairns. Znajduje się tam wiele wspaniałych ośrodków dla turystów i oczywiście wycieczki po rafie na katamaranach z całym niezbędnym sprzętem do snorkelingu i nurkowania na rafie.

2. Exmouth

Osoby, które marzą o pływaniu z rekinami wielorybimi i płaszczkami manty, muszą odwiedzić zachodnią część Australii. Z Exmouth z łatwością dostaniesz się na Rafę Ningaloo, która jest domem dla tych niesamowitych stworzeń.

Żółwie morskie Australii

3. Wyspa Herona

Wyspa Heron Island jest wyjątkowym miejscem dzięki temu, że żółwie morskie składają tu swoje jaja. Można je obserwować od listopada, a między grudniem a majem mamy okazję oglądać jak małe żółwiki wydostają się z piasku i maszerują do morza.

4. Wyspa Kangurów

Nie daj się zmylić nazwie tego miejsca! Na Wyspie Kangurów nie zobaczysz tylko kangurów, ale także inne symbole Australii, takie jak koale i echidny. Jednak życie morskie jest tu również niesamowite, ponieważ masz szansę spacerować wśród lwów morskich i obserwować foki futerkowe.

5. Port Stevens

Wizyta w Port Stevens między czerwcem a sierpniem, a później od września do listopada, da Ci możliwość zobaczenia migracji wielorybów garbatych. Co więcej, w tej szczególnej części Australii, występuje wiele delfinów butlonosych, których oglądanie z pewnością sprawi Ci przyjemność.

Pingwiny w Australii

6. Wyspa Phillip

Phillip Island jest domem dla pingwina promowego, który jest najmniejszym rodzajem pingwina. Można je tutaj obserwować ze specjalnych platform widokowych na zewnątrz lub w przejściu podziemnym, aby oglądać je odpoczywające pod ziemią.

7. Head of the Bight

Koniecznie trzeba odwiedzić Park Morski Great Australian Bight, ponieważ można tu obserwować wiele niesamowitych gatunków, takich jak lwy morskie, wieloryby czy żarłacze białe. A Head of the Bight to punkt widokowy na klifie, gdzie od maja do października można zobaczyć południowe wieloryby prawe.

8. Port Lincoln

Jeśli chcesz doświadczyć czegoś naprawdę niesamowitego, musisz odwiedzić Port Lincoln, gdzie żyją Wielkie Białe Rekiny. Tutaj możesz być bardzo blisko nich, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na nurkowanie w klatce!