Pokazanie się na plaży wymaga od nas co najmniej płaskiego brzucha i zgrabnej sylwetki. Można to osiągnąć poprzez odpowiednie ćwiczenia łączące elementy treningu aerobowego i treningu wzmacniającego te mięśnie. W ten sposób odkryjemy mięśnie i odpowiednio je powiększymy.

Rozpoczynając trening zawsze należy najpierw wykonać kilka ćwiczeń typowo aerobowych, czyli na spalanie tkanki tłuszczowej. Najlepszą opcją jest jazda na rowerze, skakanie na skakance, bieganie na nartach oraz pływanie. Następnie trzeba wykonać serię ćwiczeń rozciągających, a na końcu przejść do ćwiczeń wzmacniających.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha wykonuje się w 3 seriach stosując między nimi 30 sekund odpoczynku.

I. Unoszenie tułowia i bioder z piłką

Kładziemy się na plecach, podnosimy proste nogi i trzymamy między nimi piłkę. Ręce spleć za głową, łokcie skieruj na zewnątrz. Unieś biodra i klatkę piersiową, napnij mięśnie brzucha, wytrzymaj kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej.

II. Unoszenie tułowia do nogi prostej

Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy oprzyj płasko na podłodze. Najpierw unieś i wyprostuj prawą nogę, ustawiając uda równolegle do siebie. Umieść piłkę między kolanami. Zaplatamy ręce z tyłu głowy i unosimy barki, ale bez ściągania głowy. Wytrzymujemy chwilę i opuszczamy tułów.

III. Skręty tułowia z uniesionymi nogami

Kładziemy się na plecach, zginamy ręce i unosimy je za głowę. Zginamy nogi pod kątem prostym i wkładamy piłkę między kolana. Następnie przenosimy wiertłanogi nad podłogę i unosimy górną część ciała skręcając prawy łokieć do kolan, a następnie lewy łokieć. Powrót do pozycji wyjściowej.

IV. Unoszenie tułowia w leżeniu na boku

Kładziemy się na boku. Górną rękę umieszczamy za głową po zgięciu jej w łokciu. Dłoń dolną kładziemy prostopadle do ciała. Podnosimy lekko nogę dolną i kładziemy ją na piłce. Utrzymujemy równowagę na piłce i unosimy górną część ciała w kierunku wyprostowanej nogi, ćwicząc w ten sposób mięśnie skośne brzucha. Wytrzymujemy moment i wracamy do pozycji wyjściowej.

V. Skręty tułowia uniesionego

Kładziemy się płasko na plecach, nogi zginamy pod kątem prostym i wkładamy piłkę między kolana. Podnosimy tułów prosto, zatrzymujemy się pod kątem 45 stopni i skręcamy tułów najpierw w prawo, a potem w lewo. Wykonujemy serię skrętów, po czym wracamy do pozycji leżącej. Ciało nie powinno opaść na podłogę przed wykonaniem pełnej liczby skrętów.