Infekcja drożdżowa, lub kandydoza pochwy, jest niezwykle powszechne - nie wspominając o bardzo niewygodne - pochwy zdrowia problem wpływając do trzech na każde cztery kobiety w pewnym momencie w ich życiu. W rzeczywistości, większość kobiet doświadcza co najmniej dwóch, zgodnie z Mayo Clinic.

Chociaż jest to stosunkowo powszechna wiedza (i naukowo udowodnione!), że noszenie bawełnianej bielizny może zmniejszyć swoje szanse na rozwój swędzenie, podrażnienie, a czasem pieczenie infekcji w obszarze pochwy, może również słyszeliście, że niektóre rodzaje kompresji spodnie treningowe mogą również powodować stan rozwijać. Czy jest w tym jakaś prawda? Poprosiliśmy dwa z najlepszych OB / GYNs w kraju - Kathryn McKenney i Mary Jane Minkin - aby zważyć w.

Związek między zakażeniami drożdżakami a legginsami treningowymi


Aby zrozumieć potencjalny związek między ciasnymi spodniami treningowymi a infekcjami drożdżakowymi, McKenney najpierw wyjaśnia Byrdie, na czym dokładnie polega ten stan chorobowy - jest to infekcja Candidą, gatunkiem drożdży. "Drożdże to jednokomórkowe organizmy należące do królestwa grzybów" - mówi. Dla wielu kobiet (niektóre badania sugerują, że około 10%), drożdże te są zwykłą częścią ich mikrobiologicznej "flory" - organizmów, które żyją na ich skórze dzień w dzień w komensalnym związku.

Jednakże, wyjaśnia ona, że candida rozwija się w wilgotnym środowisku. "Zakażenie kandydozą występuje najczęściej w okolicy narządów płciowych, czasami z rozprzestrzenianiem się do pachwin/pośladków, w jamie ustnej (pleśniawki"), przełyku (u osób z osłabionym układem odpornościowym), wokół sutka podczas karmienia piersią", mówi. Legginsy przylegają ściśle do skóry, utrzymując więcej wilgoci w okolicy sromu niż luźniejsze ubrania - stąd przekonanie, że mogą one stworzyć idealne środowisko dla infekcji drożdżakowej.

Czy obcisłe legginsy faktycznie powodują zakażenia drożdżakami?

legginsy


McKenny wyjaśnia, że nie ma żadnych dowodów medycznych potwierdzających tezę, że legginsy uciskowe mogą powodować infekcje drożdżakowe, prawdopodobnie dlatego, że "odzież nie jest zwykle uważana za 'interwencję medyczną' i trudno byłoby przeprowadzić randomizowane badania dotyczące tego, co ludzie noszą." Jednakże, odzież została oceniona jako czynnik ryzyka dla infekcji drożdżakowych. "Ostatnie badanie przeprowadzone przez Hamlin et al. wykazało, że noszenie bielizny bez bawełnianego 'kroku' lub klina było związane z dwukrotnie większą liczbą infekcji drożdżakowych w porównaniu z noszeniem bielizny z bawełnianym klinem" - wyjaśnia.

 

"Legginsy są po prostu sposobem na to, aby kobieta pociła się bardziej i utrzymywała pot w pobliżu pochwy" - dodaje Minkin. . I podczas gdy organizmy, które faktycznie powodują infekcję drożdżową - same drożdże - są częścią flory pochwy kobiety, "ciepłe, spocone środowisko sprzyja ich wzrostowi".

Jak Uniknąć Infekcji Drożdżakowych Od Legginsów Treningowych

Podczas gdy nie musisz koniecznie unikać niesyntetycznej odzieży treningowej, Minkin sugeruje, że możesz nosić z nimi białą bawełnianą bieliznę, ponieważ są one najmniej drażniącą i szybkoschnącą tkaniną na rynku. Alternatywnie, możesz poszukać legginsów wykonanych z tkanin odprowadzających pot - nylonu, mikro modalu, poliestru i polipropylenu lub nowszych, charakterystycznych dla danej marki materiałów odprowadzających wilgoć, takich jak Nulux i Everlux od Lululemon oraz Velocitek i Pilayo od Athleta. Możesz również rozważyć trzymanie się niesyntetycznej, oddychającej odzieży treningowej wykonanej w całości z bawełny.

Ale ważniejsze niż rodzaj tkaniny jest to, jak długo nosisz swoje ubrania treningowe. "W rzeczy samej, większość ginekologów zaleca, abyś pozbyła się przepoconych ubrań treningowych (lub mokrych kostiumów kąpielowych), aby spróbować uczynić środowisko mniej przyjaznym dla drożdży i zmienić je na coś suchego" - kontynuuje Minkin.

McKenny dodaje, że otarcia (podrażnienia wynikające z ocierania się skóry o skórę) i podrażnienia kontaktowe spowodowane potem, detergentami do prania, środkami zmiękczającymi tkaniny i mydłami mogą również powodować swędzenie lub podrażnienie okolic sromu, które mogą imitować zakażenie drożdżakami. Sugeruje ona również szybką zmianę przepoconych lub mokrych ubrań do ćwiczeń, "i mycie się natychmiast po ćwiczeniach, jak również używanie bezzapachowych i bezbarwnych detergentów i mydeł na sromie i na ubraniach, które mogą mieć kontakt z obszarem narządów płciowych, to proste działania, które mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tych swędzących problemów!".

Istnieją inne rzeczy, które możesz zrobić, aby ogólnie promować dobrą florę pochwy, aby zminimalizować zarówno infekcje bakteryjne i drożdżowe, Minkin wskazuje. "Produkt taki jak ProB, który jest produktem doustnym, który zawiera 'dobrego faceta' lactobacillus pochwy, pomoże promować dobre środowisko lactobacillus, który utrzymuje pochwę zdrowo kwaśny - tak, kwas w pochwie jest dobre, nie złe!" mówi.

"Innym sposobem, aby bezpośrednio zakwasić pochwy jest użycie żelu dopochwowego, dostępne bez recepty, o nazwie RepHresh (tak, widzisz pH prawo w nazwie), który pomoże zrównoważyć stan pochwy do bardziej kwaśny jeden i zniechęcić środowisko dla infekcji bakteryjnych i drożdży".

The Takeaway


Nie ma żadnych badań naukowych łączących legginsy uciskowe z infekcjami drożdży. Jednakże, ponieważ każdy ciasny, nie oddychająca tkanina trzyma w pocie lub wilgoci w obszarze pochwy oferuje gościnne środowisko dla Candida rozwijać, istnieje wyraźny potencjał. Jednak zamiast unikać legginsy kompresji całkowicie, najlepiej jest po prostu zmiana z nich ASAP po sesji potu, aby uniknąć wszelkich potencjalnych infekcji lub podrażnień - infekcje drożdży w tym - tam na dole.

Czytaj więcej na: http://magicsuitcase.pl