Każdy wie, że sport to zdrowie. Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że codziennie lub prawie codziennie powinien znaleźć się czas na aktywność fizyczną. Jednak mało kto stosuje tę wiedzę w praktyce. Tłumaczymy się brakiem towarzystwa, męczącą pracą czy ciągłym pośpiechem. Warto jednak przełamać się i sprawdzić, czy to naprawdę znaczy być sprawnym. Na początek proponujemy fitness, a na zachętę przedstawiamy kilka argumentów, dlaczego warto zapisać się na zajęcia.

Ładna sylwetka

Regularna aktywność fizyczna pomaga w utrzymaniu ładnej i zdrowej sylwetki. Na zajęciach fitness ćwiczymy wszystkie mięśnie, dzięki czemu zyskuje cała nasza sylwetka. Zadbane ciało to powód do dumy. To coś, co sprawia, że czujemy się piękniejsi i pewniejsi siebie. Nie szukajmy wymówek takich jak menstruacja. To nie jest choroba, ale zjawisko fizjologiczne. Jeśli odczuwamy ból, możemy sięgnąć np. po tabletki przeciwbólowe z deksketoprofenem. Menstruacja nie jest wskazaniem do rezygnacji z aktywności sportowej. Możesz pozwolić sobie na małą taryfę ulgową, ale warto wiedzieć, że lekki wysiłek fizyczny jest w "te dni" wskazany, bo pomaga pokonać ból związany z menstruacją.

Zdrowie

Odpowiednia ilość ruchu ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jest to najprostsza i jednocześnie bardzo skuteczna metoda profilaktyczna. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że osoby regularnie uprawiające sport są mniej narażone na cukrzycę typu 2, nadciśnienie i nowotwory. Nadwaga i otyłość, które mogą być skutkiem unikania aktywności fizycznej, mają negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną i mogą przyczynić się do wystąpienia powikłań w okresie ciąży i okołoporodowym. Nadwaga systematycznie obciąża stawy i przyspiesza rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów.

Dobre samopoczucie

Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Wielu sportowców potwierdza, że po treningu czują się znacznie lepiej. Są zadowoleni z siebie, dumni i zmotywowani do podejmowania nowych wyzwań. Zajęcia takie jak fitness to także okazja do zdrowego i kontrolowanego rozładowania stresu i napięcia.

Okazja do spotkania

Mówi się, że człowiek jest istotą stadną. Lubimy spędzać czas z innymi ludźmi. Zajęcia fitness mogą być okazją do wyjścia z domu i odnalezienia się wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach. Zachęć swoją przyjaciółkę do wspólnego treningu lub wybierz się sama i nawiąż nowe znajomości.

Pierwszy krok do bycia lepszą wersją samego siebie

Jeśli inwestujemy swój czas i środki finansowe w zajęcia fitness, chcemy osiągnąć pewien cel. Jest to utrata zbędnych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki lub po prostu zadbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zauważalne zmiany motywują nas do podjęcia kolejnych kroków, np. pogłębienia wiedzy na temat zdrowej diety czy metod walki ze stresem, zainteresowania się tematyką mody i doboru stroju do sylwetki i okazji, nauki wykonywania profesjonalnego makijażu czy stylizacji paznokci. Zadowolenie z własnego wizerunku oraz świadomość własnych atutów i umiejętności to podstawa do ciągłego zdobywania kolejnych szczytów i konsekwentnego samorozwoju.