Dobra kurtka rowerowa to niezbędny jesienny dodatek dla każdego rowerzysty. Kurtki rowerowe powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby nie krępowały ruchów podczas jazdy i nie były podnoszone przez wiatr. Jak ją wybrać i dlaczego warto?

Kurtka rowerowa

Rowerzyści zazwyczaj nie czują potrzeby kupowania specjalistycznej odzieży, ale każdy, kto jeździ rowerem na długich trasach i bardzo często, doceni doskonale wykonaną odzież na rower - w tym kurtkę rowerową.

Kurtka rowerowa została zaprojektowana specjalnie z myślą o jeździe na rowerze i dlatego spełnia wygórowane wymagania rowerzystów. Dobrze dobrana kurtka rowerowa jest elastyczna, przylega do ciała, nie podwiewa jej wiatr, nie zapada się, a jednocześnie chroni przed zimnem i odprowadza wilgoć. Jest to jednorazowy wydatek na kilka lat. Jak wybrać kurtkę rowerową? Przed zakupem kurtki przeznaczonej do jazdy na rowerze warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Kto będzie korzystał z kurtki rowerowej? Kurtki rowerowe produkowane są z myślą o różnych grupach rowerzystów. W sklepie znajdziemy kurtki męskie, kurtki damskie, a także kurtki dziecięce. Każdą z tych grup można podzielić na przykład ze względu na rozmiary.

Jakie są najważniejsze cechy kurtki rowerowej?

płaszcz przeciwdeszczowy na rowerWarto zastanowić się, co będzie dla nas ważne, ponieważ w sklepach dostaniemy zarówno kurtki przeciwdeszczowe, jak i odblaskowe, czy też kurtki o nietypowym designie. O jakiej porze roku chcemy mieć kurtkę ? Jest to ważna kwestia, ponieważ żadna kurtka rowerowa nie sprawdzi się w każdych warunkach.

Kurtka rowerowa - przeciwdeszczowa

Jaka kurtka na jesień? W tej roli najlepiej sprawdzają się kurtki przeciwdeszczowe z delikatną podszewką. Ponieważ warunki zimowe są znacznie bardziej wymagające, należy zastanowić się, jaką kurtkę wybrać. Pierwszą opcją jest zakup cienkiej kurtki i założenie pod nią ciepłej bluzy, a drugą - zakup specjalnej ocieplanej kurtki rowerowej. Niemniej jednak dobrym rozwiązaniem jest stosowanie warstw z odzieżą termoaktywną.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybór kurtki rowerowej nie jest łatwy, dlatego warto kierować się dodatkowymi kryteriami:

  • Cena kurtki - warto wcześniej zdecydować się na kwotę, jaką wydamy na kurtkę, ponieważ na rynku dostępne są ubrania w różnych cenach.
  • Renoma producenta - warto sięgać po kurtki rowerowe renomowanych i znanych producentów, ponieważ zazwyczaj wysoka jakość idzie w parze z renomą marki.
  • Kolory i estetyka kurtki - nie każdy przywiązuje do nich wagę, ale wśród kurtek rowerowych można znaleźć różne opcje kolorystyczne.
  • Dodatkowe opcje - kurtka rowerowa powinna mieć odblaski, kieszenie, odpinany komin pod szyją czy rękawy z wycięciem na kciuk.

Dobra kurtka rowerowa jest niezbędnym elementem rowerowej garderoby i trudno wyobrazić sobie bez niej jazdę na rowerze.