Kiedy myślimy o masturbacji, prawdopodobnie w naszych głowach pojawia się myśl o aktywności seksualnej, którą będziemy wykonywać sami. I tak często jest tak, że masturbacja - lub masturbacja własna, jak niektórzy wolą ją nazywać - jest bardzo intymną i prywatną częścią naszego życia seksualnego, którą celebrujemy w samotności. I to jest całkowicie w porządku.
Dziś jednak chciałabym zaproponować wam inne wyobrażenie masturbacji i zaprosić was do świata wspólnej, partnerskiej masturbacji. Wspólna masturbacja może być rozumiana na dwa sposoby - albo mamy na myśli scenariusz, w którym każda osoba masturbuje się przed drugą, albo taki, w którym używasz technik masturbacyjnych, aby zadowolić swojego partnera. Oba te sposoby są warte wypróbowania.

Zamiast seksu?

Wspólna masturbacja nie jest czymś, co ma zastąpić twoje ulubione aktywności seksualne, ale czymś, co może je uzupełnić, a tym samym wnieść coś nowego i świeżego do twojego życia seksualnego. Wydaje się, że masturbacja to taka zwykła rzecz, ale zapewniam, że gdy włączysz do tej czynności swojego partnera, jej oblicze się zmieni.
Masturbacja nie powinna być traktowana jako wróg naszego seksu, jest to zupełnie inna aktywność seksualna, inna, ale równie wartościowa. Będąc w związku nie musisz wybierać między seksem a masturbacją, obie mogą istnieć w jednej przestrzeni, obok siebie.

Zbuduj związek

Podczas masturbacji bardzo łatwo jest patrzeć sobie nawzajem w oczy przez dłuższy czas i zachęcam do spróbowania tego. Obserwowanie twarzy partnera i jego przyjemności może znacznie wzmocnić twoje doznania.
Dla niektórych obserwowanie orgazmicznej twarzy partnera może doprowadzić do ich własnego kulminacyjnego momentu rozkoszy. Patrzenie sobie w oczy również buduje intymność.
Innym sposobem na zbudowanie wzajemnego zaufania podczas masturbacji jest odcięcie sobie zmysłu wzroku (np. za pomocą opaski na oczy), skupienie się wyłącznie na swojej przyjemności i jednoczesne pozwolenie partnerowi/partnerce na masturbowanie się pod naszym wzrokiem. To wymaga dużego zaufania - mieć ukochaną osobę tuż obok siebie, ale odciąć się od niej w jej własnym świecie samouwielbienia. A on/ona jest tylko obserwatorem, gościem.

Pokażcie sobie nawzajem, co lubicie

Taka wspólna masturbacja to świetna okazja, by pokazać partnerowi/partnerce, co dokładnie lubicie najbardziej. Jaki dotyk sprawia Ci największą przyjemność, jakie jest Twoje ulubione tempo i nacisk. Obserwując ciebie, twój partner uczy się rzeczy, które może później wykorzystać w seksie partnerskim.
Możesz poprosić partnera, aby masturbował cię w sposób, który najbardziej lubisz, aby pokazać mu dokładnie, jak i co lubisz. Kieruj jego/jej ręką, jego/jej ruchami. Ty masz całkowitą kontrolę, on/ona podąża twoimi śladami, ucząc się twojej przyjemności.
wzajemna masturbacja

Spraw, by masturbacja była przyjemniejsza

Możesz zabrać swoją masturbację ze sobą do wanny, pod prysznic lub do innego pomieszczenia w domu. Zaskakujące jest, jak wiele uczucia nowości może przynieść taka mała zmiana. Możesz przygotować się do masturbacji - zadbać o ładną bieliznę, zapalić świece (które potem można wykorzystać do masażu), włączyć muzykę. Stwórzcie atmosferę wyjątkowości.
Wspólna masturbacja może być tak samo ważna i oczekiwana jak inne aktywności seksualne - nie traktujcie jej jako czegoś gorszego, szybkiego sposobu na rozładowanie napięcia.
Świetnym sposobem na masturbację jest masturbacja przed lustrem. Koniecznie spróbujcie! Kiedy masturbujecie się jako para, patrzenie na siebie i partnera w lustrze może być bardzo wyzwalające. W ten sposób uczysz się również akceptować i oswajać swój wygląd w seksie. Dla wielu osób jest to problem. Nie powstrzymujcie się też, jeśli chodzi o wydawanie dźwięków. Krzyczcie lub mówcie do siebie lub partnera. Zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliście.

Zaproś gadżety do swojej sypialni

Wspólna masturbacja to także świetny moment na wykorzystanie gadżetów erotycznych i zaproszenie ich do waszego związku.
Gadżety erotyczne nie są zagrożeniem dla waszego związku, a wręcz przeciwnie - mogą być jego wspaniałym uzupełnieniem. To jest właśnie ten moment, aby pokazać partnerowi/partnerce, jak działa masturbator do penisa czy masażer łechtaczki. Być może nigdy wcześniej nie widzieli ich w akcji.
A może by tak zaprosić się nawzajem do wzajemnej masturbacji? Używanie gadżetów na innej osobie może być szalenie ekscytujące i podniecające. Jeśli masz swój ulubiony wibrator lub dildo, daj go drugiej osobie. Może się okazać, że w jej rękach działa on jeszcze większe cuda. Znajdź najlepsze gadżety erotyczne na Eroprezent.pl>>.

Dzielcie się sobą i bawcie się dobrze

Zachęcam Was do tego, aby wspólne sesje masturbacyjne stały się stałym elementem Waszego życia seksualnego. To świetny moment, aby podzielić się sobą z partnerem/partnerką, zaprosić go/ją do obszaru życia, który zazwyczaj jest tylko Twój. Pokaż się z bezbronnej, surowej strony. Seksualność bez ochronnej powłoki, seksualność, która jest nieco egoistyczna, seksualność, która jest skupiona na Twojej przyjemności.

Na pewno jest na to miejsce w twoim życiu erotycznym.