Każdy rodzaj ćwiczeń jest dobry dla naszego organizmu, jednak należy pamiętać o tym, że musi być on zrównoważony zdrowymi posiłkami. Co więcej, różne rodzaje fitnessu wymagają również różnych posiłków, które spożywamy przed i po ćwiczeniach. Dlatego też należy o tym pomyśleć zawczasu.

1. Bieganie

Przed tego typu treningiem organizm potrzebuje dodatkowego paliwa w postaci węglowodanów. Dlatego tost z awokado będzie świetnym pomysłem, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się połączyć go z czarną kawą, która pobudzi adrenalinę.

Po joggingu ważne jest, aby przywrócić wszystkie składniki odżywcze, które zostały utracone podczas ćwiczeń. Dlatego świetnym pomysłem jest posiłek składający się z łososia, warzyw i węglowodanów złożonych.

2. Trening interwałowy o wysokiej intensywności

Twoje ciało potrzebuje dużo energii, aby poradzić sobie z tak intensywnym treningiem. W tym przypadku najlepszym wyborem są wszelkiego rodzaju orzechy i nasiona. Możesz również wybrać pół filiżanki płatków owsianych lub batonika owocowo-orzechowego jako alternatywę.

Po treningu należy dostarczyć organizmowi białka i glikogenu, które można znaleźć w quinoa. Możesz również dodać do takiego posiłku trochę warzyw i jajek.

3. Joga

Rozległe rozciąganie i czasami skomplikowane pozycje w jodze, nie będą przyjemne z pełnym żołądkiem. Dlatego przed treningiem jogi nie powinieneś nic jeść. Najlepszym wyborem jest wypicie wody lub w przypadku gorącej jogi - wody kokosowej, ponieważ zawiera elektrolity.

Zielone smoothie

Po jodze najlepiej wypić zielone smoothie z selera naciowego, gruszki, jabłka i banana. Możesz też zjeść kilka warzyw z hummusem lub puree z awokado.

4. Trening siłowy

Potrzebujesz dużo energii, aby poradzić sobie z treningiem siłowym, mimo że ruchy w nim wykonywane są raczej powolne i jednostajne. Możesz sięgnąć po banana i łyżkę masła migdałowego, ponieważ ta kombinacja doda Ci energii. Dobrym pomysłem jest również uzupełnienie takiego posiłku o L-karnitynę.

Po treningu należy nawodnić się wodą kokosową. Następnie przygotuj smoothie pełne protein. Możesz zmiksować ze sobą mleko migdałowe, białko z brązowego ryżu w proszku, nasiona chia, acai, cynamon i ekstrakt z wanilii. Taka kombinacja z pewnością dostarczy Twojemu organizmowi wszystkich składników, które są niezbędne, aby Twoje mięśnie mogły się naprawić i wzmocnić.